Yurtdışında yüksek lisans yapmak için en az 10 sebebiniz var!

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Yurtdışında yüksek lisans yapmak hem profesyonel iş hayatı için hem de akademik kariyer için oldukça prestij sağlar ve kişinin kariyer gelişiminde önemli fark yaratır.

Türkiye’de lisans eğitimini yeni bitirmiş olan yeni mezunlar ya da yakın zaman diliminde bitirecek öğrenciler  yüksek lisansa devam edip etmemenin kararsızlığını yaşamaktadır. Hemen iş hayatına atılmak isteyen yeni mezunlar, işe başlangıç pozisyonlarından birinde başladıklarında iş hayatında yüksek lisans yapmadan yükselmenin ne kadar zor olduğunu anlarlar.

Gerçekten de günümüz iş hayatı her yıl binlerce yeni mezunun iş piyasasına çıktığı oldukça rekabetçi bir dünyadır. Bu nedenle yurtdışında yüksek lisans yaparak uzmanlaşmış olmak, iyi derecede İngilizce biliyor olmak artık artı bir özellik değil, zorunluluktur.

Yurtdışında yüksek lisans yapmak öğrencilere birçok fayda sağlar.

  • Yurtdışında MBA yani işletme masterı yaparak kendinize değer katarak işletme ve yönetim becerilerinizi geliştirebilir, uluslararası network kurabilir, eğitiminiz süresince farklı kültürleri tanıyabilir, yeni yerler görebilirsiniz. Bu inanılmaz deneyimin yansımalarını hayatınızın her döneminde görebilirsiniz.
  • Yurtdışında yüksek lisans yaparak İngilizce becerilerinize akıcılık kazandırabilir, İngilizcenize ve kendinize olan özgüveninizi geliştirebilirsiniz.
  • Yurtdışında yüksek lisans yaparak lisansta eğitimini aldığınız alanda veya lisansın alt bir alanında uzmanlaşabilirsiniz. Mesela lisans eğitimi olarak işletme okuduysanız; pazarlama, insan kaynakları, finans veya uluslararası ticaret alanlarından birinde yurtdışında yüksek lisans yapabilir, Türkiye’ye döndüğünüzde Türkiye’de hizmet veren global şirketlerden birinde hemen işe başlayabilirsiniz.
  • Yurtdışında yüksek lisans mezuniyetiniz sonrasında uluslararası geçerli bir diplomaya sahip olursunuz.
  • Yurtdışında master süresi 1 yıl, 1,5 yıl yada 2 yıl olabilmektedir. Bu nedenle süre tercihinize göre ülke tercihinde bulunabilirsiniz. Mesela İngiltere’de ve İrlanda’da master 1 yıl sürerken, Kanada ve Almanya’da master ise 2 yıl sürmektedir.  Amerika’da master 1 yıllık hızlandırılmış program seçenekleri ile birlikte 2 yıl süren programlar da mevcuttur. Yurtdışında master yapma düşünceniz varsa oldukça fazla seçenek sizi bekliyor.
  • Yurtdışında yüksek lisans yaparken ya da mezuniyetinizin hemen sonrasında çalışma hayatına başlayarak uluslararası iş deneyimi elde edebilirsiniz.
  • Yurtdışında yüksek lisans yaptıktan sonra birçok ülke eğitim sonrası çalışma izni vermektedir. Yurtdışında çalışarak alanınızda uluslararası deneyim kazanabilirsiniz.

Amerika eğitim sonrası iş arama hakkı tanırken, irlanda ve Avustralya eğitim sonrası 2 yıl çalışma izni sunar. Kanada’da bazı eyaletlerde bu süre 3 yıla kadar çıkabilmektedir.

  • Yurtdışında yüksek lisans yaptıktan sonra birçok ülkeye göçmenlik başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • Yurtdışında master yaparken İngiltere, Avustralya, Kanada, Almanya, İrlanda ve daha birçok ülke eğitim alırken haftada 20 saate kadar yasal çalışma izni vermektedir.
  • Yurtdışı master ücretleri sanıldığı kadar yüksek değildir. Her bütçeye uygun yurtdışında master yapabilecek opsiyonlar mevcuttur. Mesela Amerika’da bazı prestijli üniversitelerde master ücreti yıllık 60 000 USD civarından başlarken, yine Amerika’da orta düzeyde üniversitelerde yıllık 12 000USD’den başlayan ücretlere master seçenekleri Avrupa’da ücretsiz yada yıllık 2000 Euro civarına çok iyi üniversitelerde master yapabilirsiniz.

Bir çok üniversite akademik anlamda başarılı öğrencilere kısmi yada tam burs fırsatları sunmaktadır. Eğer akademik anlamda iyi bir ortalamaya sahipseniz sizin de burs konusunda şansınız olabilir!

Yurtdışında master kararı hayatınızın tamamını etkileyecek stratejik bir karardır. Bu nedenle bu konuda uzman birinden destek almanız sizin bütçenize, akademik durumunuza ve hedeflerinize daha uygun bir tercih yapmanız konusunda yol gösterici olacaktır. Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı okul araştırmasından, okul kabulü aşamasına, vize sürecinden, konaklama ayarlama konusuna kadar her aşamada size eksiksiz bir danışmanlık hizmeti sunacaktır.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler İngilizce Kurs Programları Neden Shaftson English Gold Coast? Konaklama Seçenekleri Okulun Sunduğu İmkanlar Tanıtım Videosu & Galeri Konum Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz