Yurtdışında Yaz Okulu

Danışmanlarımızdan Yurtdışı Yaz Okulları Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

REAL YURTDIŞI EĞİTİM, uzun yıllara dayanan tecrübesiyle öğrencilerine yurtdışında eğlenceli ve öğretici yaz okulu programları sunmaya devam ediyor.

Yurtdışı yaz okulu programları, kısa süreli programlar olmalarına rağmen, öğrencilerin, yeni bir ufka  sahip olmalarında ve vizyonlarını  geliştirmelerinde çok katkı sağlar.  Yaz okulları diğer adıyla yaz kampları öğrenicilerin yaş aralıklarına göre en az 2, en fazla 8-10 haftalık programlardır. Yaz tatilini renklendirmek,  yeni dostluklar edinmek ve dil becerilerini geliştirmek isteyen 7-17 yaş arası öğrenciler REAL Yurtdışı Eğitim’in sağladığı özel yaz okulu programlarına katılabilirler. Öğrencilerimiz için çok faydalı olacağına inandığımız yurtdışı 2021 yaz okulu eğitimleri, öğrencilere dil eğitiminin yanı sıra, zengin içerikli sosyal aktiviteler de sunmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinden aynı yaş grubundaki öğrencileri, aynı çatı altında buluşturan yaz okulları, öğrenciler arasında uzun yıllar sürecek kalıcı bir dostluk kurulmasını sağlar. Yurtdışındaki yaz okullarının en büyük avantajı, öğrencilere okulun bulunduğu ülkede konuşulan dile uyum sağlama konusunda yardımcı olmasıdır. Yaz okullarında 7-17 yaş arasındaki öğrenciler sabah saatlerinde yabancı dil derslerine katılırlar. Öğleden sonra ev akşamları  ise birbirleriyle kaynaşıp aktif rol alabilecekleri çeşitli sosyal aktivitelere katılırlar. Bu aktiviteler okuldan okula değişmekle beraber,  dil becerilerini arttıran aktiviteler, el sanatları, müzik, okuma, drama, sinema ve pek çok spor etkinliğinden oluşmaktadır. Gidilen bölgeye  ve okula göre öğrencilere; yüzme, kürek, futbol, basketbol, tenis, binicilik gibi pek çok spor dalı seçme şansı sunulur. Spor ve eğlence aktivitelerinin yanı sıra öğrenciler haftada bir ya da iki gün geziye götürülür. Bu geziler genelde eğlence parklarına, tarihi ve turistik bölgelere geziler düzenlenir.

Yurtdışında yaz okuluna katılan  öğrenciler, kendi yaş gruplarına göre yurtlarda veya gittikleri ülkenin dilini konuşan bir ailenin yanında konaklarlar.  Öğrenciler hangi konaklama çeşidinde olursa olsun, okul görevlileri tarafından sağlık, güvenlik açısından sıkı gözetim altında tutulurlar.

Yurtdışı yaz okullarına hem grup olarak hem de bireysel öğrenciler için organizasyonlar düzenlemekteyiz. Yıllara dayanan tecrübelerimizle dayanarak yaz okullarına bireysel katılımın, grup kayıtlarına kıyasla daha yararlı olduğunu gözlemledik. Bunun sebebi ise grup olarak yapılan  yaz okulu kayıtlarında öğrenciler, genellikle kendi aralarında gruplaşarak, kendi dillerini konuşması ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olmaya çabalamayıp yabancı dil  pratiği yapma şansı bulamamasıdır.  Oysaki yaz okullarına bireysel katılan öğrenciler, başka ülkelerden gelen ve kendi yaşıtları olan pek çok arkadaş edinir ve yabacı dil pratiği yaparlar.

2021 Yaz Okulları için erken kayıt dönemi başlamıştır. 2021 İngiltere Yaz Okulu, 2021 Kanada Yaz Okulu, 2021 Amerika Yaz Okulu ve 2021 Malta Yaz Okulu erken rezervasyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. 2021 yaz okulu erken kayıtlarından yararlanma fırsatını kaçırmamak için şimdiden ön kayıt yaptırarak birçok avantajdan faydalanabilirsiniz.  Yaz okulu programları,  belli  bir dönemde ve belli bir süre için sunulan programlar olduğundan, gerek kontenjan bulmada sıkıntı yaşamamak, gerekse vize işlemlerini  zamanında  gerçekleştirmek için erken başvuru yapmanızı öneririz.   Vize işlemlerinin erkenden yapılması hem uçak bileti, hem konaklama ayarlamaları hem de  öğrencinin motivasyonu açısından önemli bir unsundur.  2021 Yaz Okulu erken kayıt ve rezervasyon fırsatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku

Yaz Okulu İçin En Çok Tercih Edilen Ülke Hangisidir?

Türkiye’den yurtdışı yaz okuluna gidecek öğrencilerin en çok tercih ettiği  ülke İngiltere’dir. İngiltere yaz okullarından sonra, yine Avrupa’da bulunan,  Malta yaz okulları, İrlanda yaz okulları da öğrencilerimiz için cazip seçenekler arsındadır.

Avrupa ülkeleri dışında, İngilizce olarak yaz okulu eğitimi almak isteyenler, Amerika yaz okulları, Kanada yaz okullarını da tercih edebilirler.

İngilizce eğitim veren  yaz okullarına oranla, daha az talep edilmelerine rağmen, Türkiye’de alınan ağırlıklı yabancı dil eğitimine göre, Almanca eğitim için, Almanya yaz okulları, Fransızca eğitim için, Fransa yaz okulları da tercih edilmektedir.

Ön Başvurunuzu Hemen Yapın

Kampanyalı Fiyatlarımızdan Faydalanın. Danışmanlarımız sizi arasın.

Yaz Okullarına Kimler Katılabilir?

Yaz okullarına 7-17 yaş arası öğrenciler katılabilir.

Yaz  okulları, bir yandan tatil yapıp, diğer yandan İngilizce pratiği yapmak isteyen ilköğretim ve lise öğrencileri için oldukça ideal programlardır.  Öğrenciler, dünyanın pek çok ülkesinden, yüzlerce öğrencinin katıldığı yaz okullarında kendi yaşıtları ile tanışıp hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilirler.

Yaz Okulu Program İçeriği Nelerdir?

Yaz okullarında öğrenciler, sahip oldukları dil seviyesine göre ayarlanmış sınıflarda, seçeneğe bağlı olarak standart ve yoğun dil eğitimi alırlar. İngilizce dil eğitiminin içerisinde, gramerin yanı sıra, role-play, problem çözme, genel konular üzerine söyleşi ve tartışmalar, yazılı alıştırmalar yapılır. Bu şekilde dil eğitimini eğlenceli ve dinamik bir hale gelir ve öğrenciler için çok daha verimli olur.

Dil eğitimine ek olarak, yaz okulu için seçilen ülke ve okula göre, moda, futbol, basketbol, voleybol, su sporları, golf, punding, gibi çeşitli sosyal ve spor aktiviteleri de bulunamamaktadır.

Okulun bulunduğu ülke ve bölgenin, çeşitli kültürel ve turistik bölgelerine haftada bir ya da ilki gün geziler düzenlenirBöylece öğrenciler eğitim aldıkları ülkenin tarihi ve kültürel dokusuyla ilgili fikir sahibi olur.

Yaz Okulların Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

İngiltere’de yaz okuluna giden öğrenciler için  aile yanı veya kampus içi konaklama seçenekleri vardır.

Yaz Okulu Aile Yanı Konaklaması;

Aile yanı konaklamanın en güzel yanı, öğrencilerin bulundukları ülkenin kültürünü yakından tanıma şansı bulmaları ve aile ile lisan pratiği yapma imkanlarının olmasıdır. Aileler okullar tarafında sık sık kontrol edilir ve yılın her zamanında çeşitli ülkelerden uluslar arası öğrenciler misafir ederler. Aile yanı konaklamalar daha ekonomik olur.

Yaz Okulu Kampüs Konaklaması;

Kampüs içi konaklamanın avantajı öğrencilerin eğitim, sportif ve sosyal aktivitelerini hep bir arada gerçekleştirmeleridir. Okulun personeli, öğrenciler ve grup lideri  öğrencilerle birlikte kampüste kalırlar ve böylece öğrenciler 24 saat gözetim altında olurlar. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş uluslararası öğrenciler, birlikte vakit geçirme, arkadaşlıklar edinme ve pratik yapma şansına sahip olurlar.  Kampus içi konaklamada öğrencilere sunulan hizmetler daha çoktur.

Yurtdışı Yaz Okullarında Öğünler Nasıldır?

Kampus içi konaklama seçeneğinde uluslar arası damak zevkine ve her türlü dini inanca uygun yemekler hazırlanmakta ve öğrenciler çeşitler içinden seçim yapabilmektedir.  Yurtlarda öğrenciler üç öğün yemek yiyebilirler.  Aile yanında konaklamada ise aileler uluslararası öğrenci misafir etmeye hazırlık oldukları için yemek yaparken bu durumu göz önünde bulundururlar.  Öğrenciler, aile yanını konaklamada sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer, öğle yemeğinde okulda olurlar. Gezi günlerinde ise öğrencilere pakette  öğle yemeği verilir. Bu paketlerde genellikler sandviç, bisküvi, su, meyve suyu ve meyve bulunur.

Yaz Okulu Öğrencileri İçin Havaalanı Karşılama ve Uğurlaması Nasıl Olur?

Öğrencilerin  bilet detayları okula gönderilir ve okuldan havalimanı karşılamasının konfirmasyonu gelir.  Burada öğrencinin hangi havalimanından, saat kaçta karşılanacağına kadar tüm detaylar teyit edilmiştir. Herhangi bir son dakika değişiminde ya da rötar durumunda okul anlık olarak bilgilendirilir ve bilgiler yeniden teyit edilir. Bireysel veya grup olarak giden öğrenciler havaalanında, pasaport kontrolünün bittiği noktada, okul görevlisi tarafından karşılanır ve  konaklayacakları kampüse  ya da ailenin yanına bırakılır. Dönüşlerinde ise havaalanına götürülerek uğurlanırlar.

Yaz Okulu Öğrencileri Aileleri ile Nasıl Haberleşir?

Öncelikle tüm velilere ve öğrencilerimize, yurtdışına çıkmadan önce  cep telefonlarını uluslararası aramalara açtırmalarını ve ilk etapta ailelerine ve bizlere ulaşabilmeleri için yurtdışında geçerli ekonomik bir paket almalarını öneririz. Bununla birlikte öğrencilerin okula başladıkları  ilk gün bulundukları ülkenin  GSM operatörüne ait bir hat almaları da mümkün. Okullar bu konuda yardımcı olmaktadır.  Okulların tümünde ve  kampüslerde wi-fi bağlantısı bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler aileleri ile internet aracılığı ile rahatlıkla görüşebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra kampüslerde ankesörlü telefonlar bulunmaktadır.  Gerektiğinde bu telefonlarla da iletişim kurulabilir.

Yaz Okulu Öğrencileri için Yurtdışı Sağlık Sigortası

Seyahat süresince geçerli olacak seyahat sağlık sigortası Real Yurtdışı Eğitim tarafından yaptırılmaktadır. Bu sigortanın kapsamı acil ihtiyaçlar için sağlık hizmetleridir.

Yaz Okulu Öğrencileri Yanlarında Ne Kadar Cep Harçlığı Götürmelidir?

Yaz okulu programları her şey dahil programlar olduğundan, konaklamalar,  tüm yemekler, geziler, aktiviteler,  hemen hemen her şey peşin olarak ödenmiş olarak gider öğrenciler. Bu nedenle sadece öğrencilerin şahsi ihtiyaçları için makul miktarda cep harçlığı yeterli -olacaktır. Gidilecek ülke ve şehre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte,  gidilen ülkenin para birimine göre 80-100 Euro, Pound ya da Dolar, cep harçlığı öğrencilerin kantinden yapacakları alış veriş,  küçük hatıra eşyaları alma ya da yapacakları şahsi harcamaları için yeterli bir miktardır. Daha fazla alış veriş yapmak isteyen öğrenciler için miktar arttırılabilir. Cep harçlıkları, pasaportlar ve uçak biletlerini okul yönetimi ya da grup lideri tarafından saklanır. Bazı okullarda kilitli kasalar da bulunur. Öğrencilerin kıymetli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir.

Acil Durumlarda Okula Nasıl Ulaşılabilir?

Okullarda,  acil durumlar için ulaşılabilecek 7/24  acil telefon numarası bulunur.   Öğrencilere acil durumlarda yapılması gerekenleri anlatan bir kimlik kartı verilir ve öğrencilerden bu kartı hep yanlarında taşımaları istenir. Gerekli durumlarda okula ulaşmak için, bizler, veliler ve öğrenciler bu telefon hatlarını arayabilir.

Yaz Okuluna Giden Öğrenciler Yanlarında Neler Götürmeli?

Yurtdışında yaz okuluna gidecek öğrencilerin  öncelikle unutmaması gereken şeyler vardır. Bunların başında pasaportları gelir. Pasaportlarını gidecekleri okula varıncaya kadar çok iyi şekilde muhafaza etmelidirler. Daha sonra cep telefonu, cep telefonu şarjı, gidecekleri ülkenin prizine uygun adaptör. Fiş adaptörü buradan gitmeden alınabilir ya da  gidecekleri ülkeye varınca okul tarafından verilebilir.

Kullanılacak şahsi ihtiyaçlara gelince; bir el ve banyo havlusu, spor ayakkabı, hava durumuna bağlı olarak sıcak yaz aylarına uygun giysilerin yanı sıra,  her ihtimale karşı, bir yağmurluk ve hırka türü giysiler götürmenizi de öneririz.

Real Yurtdışı Eğitim olarak, öğrencilerimize,  gidecekleri, ülke, okul ve programla ilgili a’dan z’ye detaylı bir şekilde bilgilendiriyoruz. Ayrıca gidiş aşamasında oryantasyon yaparak, yolculuğuna eksiksiz bir şekilde hazırlıyoruz.

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz