[vc_row][vc_column][vc_column_text]Liseyi yeni bitirmiş, şimdi dünyayı keşfetmek ve yurtdışını deneyimlemek isteyen var mı?

Sürekli değişen küresel çevre içinde iyi bir kariyer edinmek ve yeni ufuklar keşfetmek için üniversite eğitimini yurtdışında tamamlayabilirsiniz.

Yurtdışında üniversite okumak hangi alanda olursa olsun değerli bir yatırım olacaktır. Kültürlerarası anlayış kazanmak, yabancı dil becerilerini geliştirmek, iyi bir lisans eğitimi alarak meslek sahibi oluş olarak ülkenize dönebilirsiniz.

Öncelikle, öğrenciler gideceği ülke ile ilgili araştırma yapmalarını öneririz, internet üzerinden, daha önce o ülkede eğitim görmüş kişilerden veya uzman eğitim danışmanlığı şirketlerinden bilgi alınabilir. Eğitim süresi gidilen ülkeye ve seçilen bölüme göre 3 ila 6 yıl arası sürmektedir.
Öğrencilerimizin en çok merak ettiği konu; üniversite kabul şartları ise, yine kurumlara ve ülkelere göre değişmektedir. Almanya’da üniversitelere yerleşebilmeniz için burada bir üniversiteye yerleşmiş olmanız beklenirken, Polonya’da bu koşul bulunmayıp lise transkript belgeniz yeterli olabilmektedir. Üniversitelerin hepsinde dil barajı önemlidir ve sınavla belgelenmiş olması gerekir. Ancak dil seviyesi yetersiz öğrenciler hazırlık okuyarak bu eksiklerinin giderebilirler. Unutmayın ki üniversite yerleştirme işlemi profesyonel destek almanız gereken bir konudur.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, üniversite yerleştirme konusunda uzmanlaşmış bir kurumdur.

2018-2019 Yurtdışı üniversite eğitim planlarınızla ilgili fikir almak, yurtdışında üniversite seçimi ve kayıtları ile detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Yurtdışında  Üniversite Seçimi Yaparken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]