Yurtdışında Sınavsız Üniversite!

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

YKS Yok, SAT Yok!

İngiltere, İrlanda, Amerika, Avustralya, Kanada, Polonya

Türkiye’de üniversite sınav stresi yaşamak istemeyenler, sınavlarında bekledikleri sonucu alamayanlar veya puanları yetersiz kaldığı için istedikleri yere yerleşemeyenler; sizin için yurtdışında sınavsız  üniversite okuyabileceğiniz sayısız ülke, üniversite ve bölüm seçeneğimiz var!

Yurtdışında üniversite eğitimi almak, sizlere bir diplomadan çok daha fazla şey katar!  Başka bir ülkede öğrenim görmeye gitmek, o ülkede yaşamak, yepyeni bir dili o dilin kaynağında öğrenip hayatınıza katmak ufkunuzu açıp vizyonunuzu fazlasıyla genişletir.

Yurtdışında üniversite okumanın yurtiçinde okumaya kıyasla birçok avantajı vardır. Öncelikle uluslararası alanda kabul görmüş bir diplomanın prestiji hem ülkemizde hem de yurtdışında oldukça yüksektir. Bu sayede çeşitli yerlerde iş bulma olanağınız da artacak, alacağınız kaliteli eğitim profesyonel hayatınızda sizlere birçok kapıyı açacaktır.

Yurtdışında eğitim görmenin en önemli avantajlarından biri de üniversiteyi yabancı bir dil ile okumak, aynı zamanda bu dilin konuşulduğu ülkede yaşayıp devamlı pratik yapabilmektir. Bu durum yabancı dilinizi geliştirme sürecinizi oldukça hızlandıracak, o dildeki yetkinliğinizi ve kendinize güveninizi artıracak ve bu da kariyerinize pozitif şekilde yansıyacaktır.

Yurtdışında üniversite eğitimi almak sanılanın aksine çok yüksek meblağlar gerektirmemektedir. Türkiye’de özel bir üniversitede ödeyeceğiniz ücretin çok daha azı veya eşdeğeri bir ücret ile yurtdışında bir üniversitede eğitim alabilirsiniz. Birçok ülke öğrencilerine çalışma izni de verdiği için boş günlerinizde çalışıp bütçenize destek olabilir ve bol bol yabancı dil pratiği yapabilirsiniz.

Bütün bunların yanında yurtdışında eğitim görmenin en güzel yanı ise, birçok üniversitenin İngilizce puanı hariç YKS, SAT gibi sınav puanları istememesi, sınavsız okuma imkanı sunmasıdır. Yüzlerce bölüme sınavsız başvuru yapabilir, aranan temel şartları sağlamanız durumunda kabul alabilirsiniz.

Yurtdışında üniversiteye başvuru için belgeler yalnızca şunlardır:

  • Pasaport
  • İngilizce sınav skoru (IELTS, PTE vb.)
  • Lise diploması
  • Transkript
  • İki adet referans
  • Motivasyon mektubu

Türk öğrencilerin en önem verdiği konuların başında gelen YÖK Denkliği ile ilgili olarak şunu da belirtmekte fayda var: Artık  öğrencilerin YÖK denkliği alabilmesi için YKS gibi sınavlara girmeleri gerekmemektedir.

Ayrıca yukarıdaki belge listesinde de görebileceğiniz gibi yurtdışında bulunan üniversitelere giriş koşulları arasında ÖSYM sınavına girme şartı da bulunmamaktadır. Yani YKS sınavına girmeden yurtdışında üniversite eğitimi alabilirsiniz. (Almanya ve Avusturya devlet üniversiteleri bu konuda istisnadır.)

İngiltere, Kanada, Amerika, Avustralya, İrlanda ve Polonya üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerdir. İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Avrupa üniversitelerinde  lisans programları 3 yıl, Amerika’da ve Kanada’da  ise 4 yıl sürmektedir. Ayrıca son dönemde Doğu Avrupa ülkeleri, Çin gibi ülkeler de Türk öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmeye başlamıştır.

İngiltere – 10000 – 20000 GBP

İrlanda – 8000 – 20000 Euro

Amerika – 15000 – 60000 USD

Avustralya – 18000 – 45000 AUD

Kanada – 10000 – 30000 CAD

Polonya – 2500 Euro’dan başlayan ücretler.

Siz de fırsatlarla dolu bu kapıyı aralamak ve kariyer planlarınızı bu yönde yapmaya başlamak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında üniversite eğitimi almakla ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

ÜNİVERSİTY OF CANADA WEST'TEN BURSLU MBA

University Of Canada West’ten Burslu Mba

TÜRK ÖĞRENCİLERE 10000 CAD’A VARAN BURS İMKANI  GRE/GMAT YOK! University Canada West; onlisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim vermekte olup Vancouver şehir merkezinde bulunur

POLONYA'DA EKONOMİK & SINAVSIZ ÜNİVERSİTE FIRSATI

Polonya’da Sınavsız Üniversite Fırsatı

Yıllık 2500 Euro’dan başlayan ücretlerle… Ekonomik fiyata, kaliteli eğitim! Lisans: 3 yıl – Yüksek Lisans: 1,5 yıl Polonya’da üniversite eğitimi son yıllarda Türk öğrenciler tarafından

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz