Yurtdışında Sertifika Eğitimi

Danışmanlarımızdan Sertifika ve Diploma Programları Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Yurtdışında sertifika eğitimi programlarının amacı, mesleki uygulamalı eğitim vermek ve bir alanda uzmanlaşmanızı sağlamaktır. Bu programların süresi 1 aydan 1 yıla kadar değişebilmektedir.

Bir yandan mesleki eğitiminizi alırken bir yandan da yurtdışında bir ülkeyi keşfetmek istiyorsanız bu programlar tam size göre. Kendinize en uygun programı seçerek bir sertifika programına kayıt olabilir, kısa zamanda hem mesleki bilgi ve beceri kazanıp hem de hem de bambaşka kültürleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca bu tarz programlara katılmak, İngilizceye mesleki olarak da hakim olmanızı sağlayacaktır. 

Sertifika programlarına katılmak için iyi seviyede İngilizce bilmek gerekmektedir. Her ülkenin ve kurumun İngilizce seviyesi beklentileri farklıdır. İngilizce seviyenizin yetersiz olması durumunda önce dil eğitimi, ardından sertifika eğitimi şeklinde düşünülmüş paket eğitim programlarını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde önce dil eğitiminizi alıp yeterli İngilizce seviyesine ulaşır, ardından sertifika programına başlamış olursunuz.

Sertifika eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler Avustralya, ABD, İngiltere ve Kanada’dır.

En çok tercih edilen sertifika programları:

 • İşletme
 • Finans
 • Muhasebe
 • Bilgi teknolojileri
 • İnsan kaynakları
 • Kalite yönetimi
 • Pazarlama
 • Turizm
 • Grafik dizayn
 • Aşçılık

Sertifika programlarının yüksek lisans programlarından farkları şöyledir:

 • Sertifika programlarının amacı, katılımcıya pratik bilgiler vermektir.
 • Sertifika programlarında eğitimler günceldir ve büyük şirketlerin üst düzey yöneticileri tarafından verilir. Sektörün önde gelenleriyle tanışma ve onlarla bilgi alışverişinde bulunma imkânı bulunur.
 • Sertifika programları master programlarına göre daha ekonomiktir.
 • Master programları daha genel bir eğitim sunarken, sertifika programları daha mikro çerçevede, özelleşmiş eğitim verilir.
 • Master programlarından daha düşük dil seviyesi (IELTS 5 ,- 5,5) ile kabul alınabilir. 
 

2023 yılı eğitim planlarınız ve sertifika/diploma Program ücretleri için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Yurtdışında pazarlamadan, işletmeye, insan kaynaklarından proje yönetimine kadar bir çok alanda  sertifika programı sunulmaktadır. Programların çoğuna IELTS veya TOEFL skoru olmadan, upper-intermediate seviyede bir İngilizceyle katılmak mümkündür.

Sertifika programları akademik programlar değildir; kişiye daha çok mesleki pratik bilgiler, uluslararası iş kültürü,  yazışma teknikleri ve sunum becerileri kazandırır.

Sertifika programları için en çok İngiltere sertifika programları, Kanada sertifika programları, Amerika sertifika programları ve Avustralya sertifika programları tercih edilmektedir.  Her bir ülkedeki sertifika programlarının içeriği ve başvuru koşulları birbirinden farklıdır. Birçok öğrenci İngilizce programlarıyla sertifika programlarını birleştirip paket eğitim almaktadır. Sertifika programlarının süresi 1 hafta ile 2 yıl arasında değişmektedir. 

İngiltere’de işletme, finans, pazarlama ve proje yönetimi programları oldukça popülerdir.

Avustralya’daki ve Kanada’daki sertifika programlarının süreleri 6 ay ila 2 yıl arasında değişmektedir. Pazarlama, proje yönetimi ve uluslararası ticaret en popüler programlardır. Öğrenciler eğitim sonrası ve süresince çalışma izni kazanırlar.

Amerika’daki birçok sertifika programı üniversitelere bağlı olan Extension kurumları tarafından yürütülür. Bunlar, Türkiye’deki üniversitelerin “sürekli eğitim merkezi” olarak bilinen kurumlara benzer yapıdadır. Türk öğrencileri tarafından en çok tercih edilen okullar şunlardır: UCLA, UC Berkeley, UC San Diego, UC Irvine, San Diego State University. Bu okullarda işletme, pazarlama, finans ve girişimcilik en popüler programlardır. 

 

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile öğrencilerimiz zahmetsizce sertifika veya diploma programlarına kayıt olabilir, istedikleri alanla ilgili istedikleri ülkede eğitim alabilirler.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz