Yurtdışında Lise Eğitimi

Danışmanlarımızdan Yurtdışında Lise Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Yurtdışında Lise Eğitimiyle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Yurtdışında lise eğitimi çocuğunuza anadil seviyesine yakın İngilizce kullanım becerisinin yanında uluslararası kültürlerle erken tanışarak farklı bakış açıları geliştirecek ve kendine olan güveni gelişecek ve kendi ayakları üzerinde durma becerisini erken yaşta kazanacaktır.

Kanada, İngiltere, Amerika, Avustralya, İrlanda ve Yeni Zelanda’da lise eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerdir. Bu ülkelerin tercih edilmesinde ana dilin İngilizce olmasının yanında,  ülkelerin güvenli olması, öğrenciyi çok yönlü geliştiren kaliteli eğitim veren liseleri  ve lise sonrası üniversite imkanları önemli rol oynar.

Çocuğunuza lise seçerken bilmeniz gereken 10 nokta

 • Çocuğunuzun manevi olarak ailesinden uzakta eğitim almaya hazır olduğundan emin olun.
 • Maddi olarak imkanlarınızı göz önünde bulundurarak ülke tercihi yapın. Eğitim, konaklama, uçak bileti ve cep harçlığı için giderlerinizi toleranslı olarak hesaplayın.
 • Bütçeniz 4 yıllık lise eğitimine yurtdışında aldırmaya yetmiyorsa, çocuğunuza 1 yıl ve 1 sömestr  lise eğitimi de aldırabilirsiniz.
 • Çocuğunuzun İngilizce seviyesinin min.intermediate düzeyde olması temel koşullardan biridir.
 • Kanada liseleri kendi diplomalarını vermek için son 2 yılın Kanada’da okunmasını şart koşmaktadır.
 • Çocuğunuz hangi ülkede üniversite eğitimi almak istiyorsa, o ülkede lise eğitimi alması hem üniversiteye kabulü hem de çocuğunuzun aşina olduğu kültürle eğitimine devam etmesi başarısını arttıracaktır.
 • Çocuğunuzun kaliteli bir eğitim alması sonraki başarısını etkileyeceği için lise seçerken çocuğunuzun yeteneklerini ve gelecek beklentilerini göz önünde bulundurun.
 • Bazı liseler  belli alanlarda öne çıkmışlardır, sanat, spor, fen bilimleri gibi. Lise seçimi yaparken özel alanlarda öne çıkmış liseleri seçin.
 • Konaklama tercihini yurt ve aile yanı olarak yapabilirsiniz.
 • Aile yanı çocuğunuzun dil becerisini daha hızlı geliştirecektir ve yeni bir topluma daha kolay uyum sağlamasına kolaylaştıracaktır.
 • Lise tercihinizi devlet liselerinden veya özel liselerden yana kullanabilirsiniz.

Ön Başvurunuzu Hemen Yapın

Kampanyalı Fiyatlarımızdan Faydalanın. Danışmanlarımız sizi arasın.

Real Yurtdışı Eğitim olarak, yurtdışında lise eğitimini destekliyoruz ve öğrencilerin kişisel gelişiminde çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle ülke seçiminden, okul, vize ve konaklama seçimine kadar her aşamada öğrenciye ve ebeveynlere destek oluyoruz.

Yurtdışında lise eğitimi özellikle son 5 yıldır popülaritesi en çok artan eğitim programlarından birisidir. Türkiye’de özel okulların yaygınlaşması, gelir seviyesinin yükselmesi ve iletişim olanaklarının herkes için ulaşılabilir hale gelmesiyle birlikte yurtdışında lise eğitimine olan talep de artmıştır.

Yurtdışında lise eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler Amerika, Kanada, İngiltere, İsviçre ve Avustralya’dır. Bu ülkelerde özel okullara gidebileceğiniz gibi devlet okullarını da tercih edebilirsiniz. Devlet okulları bizde olduğu gibi ücretsiz değildir. Yabancı öğrenciler devlet okulları için de ödeme yaparlar.

Öğrencilerimiz lise eğitimine bir dönem veya bir yıl gidebildikleri gibi tüm lise eğitimlerini de yurtdışında tamamlayabilirler. Giden öğrencilerimizin büyük bölümü lise eğitimlerini gittikleri ülkede tamamlayıp üniversite eğitimlerine de yine o ülkede devam ediyorlar. O nedenle ülke ve okul tercihi yaparken üniversite eğitimine de devam edebileceği bir yer tercih etmekte fayda vardır.

Özellikle Amerika ve Kanada’daki okulların birçoğu sadece son sınıf için öğrenci kabul etmemektedir. 11. sınıfı Türkiye’de bitirmiş olsanız bile sizden 11. Sınıfı tekrar okumanızı isteyebilirler. O nedenle liseyi yurtdışında bitirmek niyetiniz varsa, başvurunuzu 10. sınıftayken, en az son iki sene için yapmanızda fayda vardır.  Böylece zaman ve para kaybetmemiş olursunuz.

Yurtdışında lise eğitimi için başvuru yaparken öğrencilerden şunlar beklenmektedir: İngilizceyi iyi düzeyde anlayıp konuşabilme, yüksek not ortalaması, farklı ortamlara kolay uyum sağlayabilme yeteneği.

Kanada'da Lise Eğitimi Alabileceğiniz Bazı Okulları

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz