Yurtdışı Üniversiteleri

Danışmanlarımızdan Yurtdışı Üniversiteleri Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Yurtdışında üniversite okuyarak yeni ufuklara yelken açın!

Yurtdışında üniversite eğitimi almak şüphesiz hayatınızı değiştirecek bir karar ve tecrübe olacaktır. Yurtdışında seçkin bir üniversiteden alacağınız lisans ve yüksek lisans derecesi ile hem akademik hem de profesyonel kariyerinize bir adım önde başlayabilirsiniz. Ayrıca kişiye katacağı iyi bir İngilizce, zengin bir kültür, yeni kültürlerden farlı arkadaşlar, yeni hobiler  kişisel gelişiminize inanılmaz katkı sağlayacaktır.

Yurtdışında üniversite eğitimi için en çok İngilizce eğitim veren ülkeler tercih edilmektedir. İngiltere, Amerika, Kanada ve  Avustralya  üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerdir. Bu ülkelerin tercih edilmesindeki sebep  İngilizce eğitim vermelerinin yanısıra eğitim kalitesi, yüksek yaşam standartları ve öğrenci çeşitliliğine verdiği önemdir.

Yurtdışında üniversite eğitimi alırken öğrenecekleriniz sadece derste anlatılanlarla sınırlı kalmaz. Uluslararası öğrencilerin de katılabileceği çok fazla sayıda kulüp, faaliyet ve topluluklar vardır. Ayrıca kampüslerdeki spor tesisleri  ve sanat atölye ve stüdyoları son derece donanımlıdır. Kütüphaneler son derece zengindir, öğrencilerin grup ve bireysel çalışma yapabilecekleri alanlar ayrılmıştır.

Yurtdışında üniversite eğitimi almak sanıldığı kadar zor değildir. Her ülkenin başvuru şartları arasında küçük farklar olabilir ama genelde birbirine benzerdir. Mesela Amerika’da lisans eğitim almak için SAT veya ACT sınavları istenebilirken,  İngiltere’de ve Kanada’da üniversite eğitimi alabilmek için sadece transkript yeterli olmaktadır. İngiltere üniversite eğitimini 3 yılda, master eğitimini 1 yılda bitirmek mümkündür. Amerika ve Kanada’da lisans eğitimi bizdeki gibi 4 yıl, yüksek lisans eğitimi ise 2 yıl sürmektedir.

Avustralya’da üniversite sayısı 39 tanedir, üniversitelerinin neredeyse tamamı ilk 500 üniversite içindedir.  Kanada ve Avustralya üniversite eğitimi sonrası öğrencilere çalışma izni vermektedir.

Yurtdışında üniversite eğitimi başvuruları için son başvuru tarihlerini kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Yurtdışında üniversite eğitimi için başvuruları Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile ücretsiz yapabilirsiniz.

Devamını Oku

Yurtdışında Üniversite Eğitimi Alabileceğiniz Başlıca Ülkeler

Ön Başvurunuzu Hemen Yapın

Kampanyalı Fiyatlarımızdan Faydalanın. Danışmanlarımız sizi arasın.

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz