Eğitim sırasında güvenli ve konforlu bir ortamda konaklamanız aileleriniz kadar bizimde üzerinde titizlikle durduğumuz bir konudur. Konaklama kampüs içinde ya da kampüs dışında olabilir. Başlıca Konaklama seçenekleri; Aile yanı, paylaşımlı öğrenci daireleri, okul yurtları ve oteller şeklindedir. Konaklama konusunda en iyisi budur diye bir genelleme yapamayız çünkü her ülkenin kültürüne ve sizin kişisel tercihlerinize göre göreceli bir durum söz konusudur.

2018 yılı konaklama fiyatları için fiyatlar bölümüne bakabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama

Bir ailenin yanında kalarak ev sahibi ülkenin gelenek ve kültürünü tam olarak anlayabilirsiniz. Eğitim sonrası dönen öğrencilerimizin hepsi aile yanı konaklamayı yurtdışı eğitimin en iyi yönlerinden biri olarak değerlendiriyorlar. Özellikle 18 yaş altı öğrencilerin aile yanında konaklamasını tavsiye ediyoruz. Burada bahsettiğimiz aileler okullar tarafından sürekli çalışılan seçkin ve sizinle ilgilenebilecek pozitif insanlardır. Ev içerisinde paylaşımlı alanlar yanında kendinize ait bir odanız bulunmaktadır. Tercihlerinize göre aile size kahvaltı ve akşam yemeği hazırlamaktadır. Özel durumlarınızı ve isteklerinizi önceden bildirdiğinizde örneğin vejetaryenseniz ya da ev hayvanı olmayan bir aile istiyorsanız aile bu özelliklere uygun aranır ve ayarlanır.

Aile bireylerinin günlük yaşamda kullandıkları dil, yemek kültürleri, espri anlayışları, ev düzenleri size farklı gelebilir. Unutmayın yurtdışında açık fikirli olmanız, bu deneyimleri kazanca dönüştürmenizi sağlayacaktır. Kendinizi azınlık ya da yabancı gibi görmeyin paylaşım arttıkça size katkısı da artacaktır.

Paylaşımlı Öğrenci Evleri

Kiralık odalar okula uzak ya da yakın mesafede olabilir, evin özellikleri maliyetini de etkileyecektir. Amaç uygun fiyata ev konforunu yaşamak olduğundan tek başınıza evin masrafları fazla gelebilir, birkaç öğrenci birleştiğinde ise masraflar bölüneceğinden uygun fiyata konaklamak mümkündür. Öğrenci evleri insanlarla tanışmak, arkadaş edinmek için ideal bir seçimdir. Genellikle diğer uluslar arası öğrencilerle ev paylaşmak söz konusudur. Bu da farklı kültürler ve dünyanın her yanından arkadaş kazanabileceğiniz mükemmel bir fırsat yaratır. Aynı zamanda ev konforunu yaşarken hayata direk karışmış olursunuz.

Okul Yurtları Residence

Yurt konaklaması okula ait ya da özel yurtlar olarak farklılık gösterir. Genellikle odalar çift kişiliktir. Yurtta kalan öğrenciler çamaşırhane hizmeti ve yemekleri için ücret ödemektedirler. Yurtta kalmanın birçok avantajı vardır; oda zaten döşenmiştir, elektrik-su gibi masraflarınız olmayacaktır, wi-fi kullanıma açıktır, kısa sürede arkadaş edinebilirsiniz, yurtlar okullara yakın mesafededir. Dezavantaj olarak ortak kullanımlı banyolar, gürültülü bir ortam sayılabilir.

Oteller

Otel konaklaması çok nadir olarak tercih edilmektedir çünkü en pahalı konaklama türüdür.