Yurtdışı Dil Okulları 2023 Yılı Fiyat Listesi

Danışmanlarımızdan İngiltere Dil Okulları Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, yurtdışı dil okulları konusunda Türkiye’nin önde gelen danışmanlık firmalarından biridir. Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın kapsamlı danışmanlık hizmetiyle dünyanın önde gelen ülkelerinde, popüler şehirlerde dil eğitimi alabilir; ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak dünyanın farklı ülkelerinden birçok dil okulunun Türkiye resmi temsilcisiyiz. Yurtdışında önde gelen dil okullarına özel fiyat ve promosyonlarla Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile kayıt olabilir, ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ihtiyacınıza, hedeflerinize ve bütçenize uygun birçok seçenek sunar. Başta İngilizce olmak üzere Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve daha birçok dil programına Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile promosyonlu fiyatlarla kayıt olabilirsiniz.

Bizim aracılığımızla yurtdışı dil eğitimine kayıt olan öğrencilerimiz ücretsiz vize danışmanlığı hizmetimizden de faydalanırlar ve tüm eğitimleri süresince ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimiz devam etmektedir.

Yurtdışı dil okulları ile ilgili merak ettiğiniz sorulara bu yazımızla detaylı olarak cevap vermeye çalışacağız. Yurtdışı dil okulları ile ilgili aklınıza gelen her türlü sorunuza Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın profesyonel danışmanlarını arayarak cevap alabilirsiniz.

Devamını Oku

Neden Yurtdışında Dil Eğitimi Almalısınız?

Giderek globalleşen dünyada başarılı olmak için dil bilmek şarttır. Hedefiniz ister profesyonel bir şirkette çalışmak olsun, ister akademik olarak yükselmek olsun, ister yurtdışında özgürce seyahat etmek olsun fark etmez. İngilizce’ye iyi düzeyde hakim değilseniz hedeflerinize ulaşmanız pek mümkün değildir.

Yurtdışında dil eğitimi alarak, dile her ortamda maruz kalarak dili çok daha hızlı öğrenirsiniz. Yurtdışı dil eğitimi alırken okulda öğrendiklerinizi sosyal ortamda bolca pratik yaparsınız. Böylece öğrendiklerinizi gerçek hayatta deneyimleyerek kalıcı olarak öğrenirsiniz.

Dil öğrenmek dünyanın en iyi üniversitelerine erişim sağlamana imkan verir. Yurtdışında üniversite okumak kendinize yapabileceğiniz en önemli yatırımdır. Dünyanın önde gelen ülkelerinde ve üniversitelerinde ister lisans ister lisansüstü eğitim programları olsun, programa başlayabilmek için üniversitenin istediği dil şartını karşılamak zorundasınız. Yurtdışında dil eğitimi alarak bu seviyeye çok daha etkin ve hızlı ulaşırsınız.

Nerede okumak istiyorsun? Hiç Harvard, Yale, Princeton ya da Stanford Üniversitesi’ne başvurmayı düşündün mü? Ya da Cambridge veya Oxford gibi saygın İngiliz üniversitelerine? Bu büyük üniversitelere girmek gibi bir isteğin yoksa bile, İngilizce birçok farklı ülkede konuşulduğundan, dünya genelinde İngilizce programlar sunan binlerce okul var. İngilizce konuşuyorsan, senin için pek çok fırsat var.

Yurtdışında dil eğitimi alırken dünyanın birçok yerinden farklı kültürlerden birçok arkadaş edinirsiniz. Yeni kültürleri keşfederken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirme fırsatı bulursunuz.

Yurtdışında dil eğitimi alırken bulunduğunuz ülkenin mutfağını keşfeder, damak tadınızı geliştirebilirsiniz.

Yurtdışında dil öğrenip bunu belgeleyip, CV’nize yazdığınızda sizinle aynı niteliklere sahip birçok adayın önüne geçersiniz. Dili akıcı olarak yazmak ve konuşmak, okuduğunuz üniversiteden sonra kariyerinizde fark yaratacak en önemli özelliktir.

Yurtdışı Dil Eğitimine Gitmek için Hangi Seviyede Dil Bilmeliyim?

Yurtdışında dil eğitimine başlamak için herhangi bir seviye şartı yoktur. Mevcut seviyeniz ne ise o seviyeden başlayarak seviyenizi yükseltebilirsiniz. Dil eğitimi alacağınız her okul, okulun ilk günü seviye tespit sınavı yaparak genel dil seviyenizi kontrol eder ve sizi seviyenize uygun sınıfa yerleştirir. 

Hedeflerinize göre genel dil programları, akademik veya mesleki dil programları ya da sınav hazırlık programlarına kayıt olabilirsiniz. Akademik, mesleki ve sınav hazırlık programları için belli bir düzeyde dil seviyesi gerekmektedir.

Yurtdışı Dil Okulları ile Dil Eğitimi Nasıldır?

Yurtdışı dil okullarında dil öğrenmenin en büyük avantajı dile hayatın her alanında maruz kalmaktır. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma eşit şekilde gelişir ve sınıfta öğrenilen bilgiler gerçek hayatta pratiğe dönüşerek akıcılık kazanır. Böylece ülkemizde duymaya çok alıştığımız “anlıyorum ama konuşamıyorum” sorunu ortadan kalkmış olur.

Yurtdışındaki birçok kaliteli dil okulunda akademik danışmanlar bulunur ve öğrencinin bireysel eksiklerine göre ek çalışma planlarıyla öğrencinin dil gelişimini destekler. 

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Nerede Konaklama Yapabilirim?

Yurtdışında dil eğitimi alırken, seçmiş olduğunuz dil okulu veya üniversite size konaklama alternatiflerini de sunacaktır.  Aile yanı, yurt veya paylaşımlı öğrenci evleri yurtdışında dil eğitimi alırken en çok tercih edilen konaklama alternatifleridir.

Aile Yanı: Yurtdışında dil eğitimi alırken en çok tercih edilen konaklama şeklidir. Yurtdışı dil okullarının sürekli olarak çalıştıkları yerel aileler vardır ve öğrenciler bu ailelerin yanında kalır.  Aileler öğrencilere genellikle tek kişilik bir oda, kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti sunarlar. 

Aile yanı konaklama öğrenciye yeni bir yere alışmasında destek olurken, günlük yaşamı ve farklı kültürü yakından tanıma fırsatı da verir. Öğrenci bir nevi evin yeni bir üyesi olur ve aile ile birlikte hemen hemen tüm etkinliklere katılır.

Yurt Konaklaması: Yurtdışında dil eğitimi alan öğrencilerin aile yanından sonra en çok tercih ettikleri konaklama şekli yurt konaklamasıdır. Öğrenciler dünyanın birçok başka ülkesinden gelen öğrencilerle aynı yurtta kalır. Odalar tek veya 2 kişilik olabilmektedir. Genellikle yemek konaklamaya dahil değildir, öğrencilerin yemek yapabilecekleri ve yiyecek saklayabilecekleri paylaşımlı mutfak hizmeti bulunur. Bunun dışında yurtta çamaşırhane, spor salonu, dinleme alanları da bulunur.

Paylaşımlı öğrenci evi: Bu konaklama türü öğrencilerin genellikle ilk uyum sürecini aile yanında veya yurtta geçirdikten sonra tercih ettiği ekonomik bir konaklama türüdür. Ancak bazı okullar yine de alternatif olarak sunabilmektedir.  Öğrenciler salon, mutfak, banyo gibi ortak alanları paylaşırlar. Odalar tek veya çift kişilik olabilir. Daha fazla bireysel alan sunması ve ekonomik olması sebebiyle oldukça tercih edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışında dil eğitimi alırken çalışabileceğiniz birçok ülke vardır. Avustralya, İrlanda, Malta, Dubai ve Yeni Zelanda dil eğitimi alırken çalışma izni de sunar. İngiltere, Amerika ve Kanada dil eğitimi alırken çalışma izni sunmazlar ancak üniversite eğitimi alırken kampüs içinde veya dışında çalışma hakkı tanırlar.

Genel olarak dil okulu programlarının başlangıç tarihleri oldukça esnektir. Eğer dil eğitimini bir üniversitede almayı planlıyorsanız yıl içinde belli başlama tarihleri vardır ve bu tarihleri göz önünde bulundurarak eğitim ve vize planlamanızı yapmanız gerekmektedir.

Yurtdışında dil eğitimine gidebilmeniz için en kritik konu vizedir. Her ülkenin vize prosedürü ve değerlendirme süreçleri birbirinden farklıdır. Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimize eğitim planlamasından vize süreçlerine kadar her aşamada destek oluyoruz. Ülkelerin vize prosedürleri ile ilgili tüm güncel bilgileri danışmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında dil eğitimi alabileceğiniz birçok ülke vardır. Eğitim alacağınız ülkeyi seçerken eğitim geçmişiniz ve bütçeniz, gelecek hedefleriniz, eğitim alırken çalışmak isteyip istemeyişiniz oldukça belirleyicidir. Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, size en uygun ülkeyi belirlerken ücretsiz ve profesyonel danışmanlık hizmeti de sunar.

Ülkeye karar verdikten sonra dil okulu seçerken okulun eğitim kalitesi ve sahip olduğu akreditasyonlar, okuldaki Türk öğrenci oranı, eğitim sonrası sosyal aktiviteleri, okulun lokasyonu, sınıf mevcudu, eğitim sonrası başka eğitim kurumlarına geçiş olanakları yurtdışı dil okulu seçimini etkilemektedir.

Yurtdışında alacağınız eğitimin maliyeti birçok faktöre bağlıdır. Genel olarak harcama kalemleriniz eğitim ücreti, kayıt ücreti, konaklama ücreti, vize ücreti, uçak bileti ve cep harçlığından oluşur. Okul ücreti de eğitim alacağınız süreye, döneme ve de seçtiğiniz ülkeye ve okula göre farklılık gösterir.

Bir dil öğrenmenin en kısa yolu, o dili anadil olarak konuşan bir ülkede öğrenmektir. İngilizce; İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda, Malta, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da resmi dildir. Eğitim ve kişisel hedeflerinize ve ekonomik durumunuza göre seçim yapabilirsiniz.

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz