Yeni Zelanda’da Yüksek Lisans (Master)

Danışmanlarımızdan İngiltere Üniversiteleri Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Yeni Zelanda’ya dünyanın dört bir yanından öğrenciler hem istedikleri alanda uzmanlaşmak, hem kaliteli eğitim alıp mesleki kariyerlerinde bir sonraki adıma geçmek, hem de Yeni Zelanda’nın muhteşem doğal güzelliklerini keşfetmek için yüksek lisans eğitimi almaya gelirler. Burada uluslararası öğrenciler ile çok kültürlü bir ortamda eğitim alırsınız; bu da sizlere birçok farklı bakış açısı kazandırır.

Yeni Zelanda’nın dünyanın en kaliteli eğitimleri sıralamasında uluslararası standartlarla ödüllendirilmiş  haklı bir ünü vardır. Yeni Zelanda’nın üniversiteleri ders dışında da yüksek lisans öğrencilerine indoor ve outdoor birçok etkinlik sunar.  Yeni Zelanda halkı, yabancı öğrencilere sıcak ve misafirperverdir. Yeni Zelanda’da eğitim maliyeti yurtdışında eğitim için çok tercih edilen birçok eğitim destinasyonuna göre daha ekonomiktir. İngiliz eğitim sistemini temel olarak almışlardır.

Yeni Zelanda master programlarında birçok seçenek sunar. MBA’den mühendisliğin birçok dalına, turizmden mimarlığa kadar birçok alanda master yapabilirsiniz. Yeni Zelanda burslar konusunda da oldukça cömert bir ülkedir, özellikle akademik ortalamanız (GPA) yüksekse ve akademisyen olmayı hedefliyorsanız, Yeni Zelanda’da birçok üniversitede burs bulabilirsiniz.

Yeni Zelanda’da eğitim başlangıçları şubat-mart ve temmuz–ağustos aylarıdır.

Yeni Zelanda’da 2 tür master programı vardır:

Master by Research: Araştırma ağırlık bir master programı olup, daha çok akademik makale yazmaya ve ileri araştırma becerilerini geliştirmeye dayalıdır. Daha küçük gruplar şeklinde ders alınır. Başvuruda bulunurken araştırma yapılacak alanla ilgili üniversiteye teklif (research proposal) sunulur. Bitirmek için tez yazılır.

Taught Master: Genellikle alana yönelik dersler şeklinde olup, daha kalabalık sınıflarda ders alınır. Program sonunda proje hazırlanabilir veya programa bağlı olarak tez yazılabilir. Daha çok iş hayatı hedeflenerek dizayn edilmiş programlardır.

Öğrenciler yüksek lisans programını tamamladıktan sonra doktoraya devam edebilirler.

Yeni Zelanda Yüksek Lisans Başvuru Belgeleri

  • Lisans transkripti
  • Lisans diploması veya mezuniyet belgesi
  • IELTS/TOEFL sınav skoru (IELTS Overall 6,5 veya TOEFL 90  ile kabul ederler. Psikoloji  ve eğitim bilimleri için çok daha yüksek skorlar istenebilmektedir.)
  • CV
  • 2 akademik referans
  • Research proposal (Master by Research için gereklidir.)
  • Personal Statement (Motivasyon mektubu)
  • Çalışanlar için iş yeri referans mektubu

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz