University of Leeds

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Leeds Üniversitesi (University of Leeds) İngiltere’nin Leeds bölgesinde devlete ait bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur.

Leeds Üniversitesi’nin tarihi 1831 yılına, Leeds Tıp Okuluna dayanmaktadır. Okul 1887 yılında Victoria Üniversitesi ile ortak çalışmalara başlamış ve 1904 yılında Leeds adını alarak üniversite statüsüne kavuşmuştur.

Leeds Üniversitesi kampüsünde öğrenciler için birçok akademik, spor ve dinlenme alanı bulunmaktadır.

Leeds Üniversitesi’nin eğitim programları modern ve yenilikçi bir şekilde öğrenci odaklı tasarlanmıştır. Üniversite, başarılı eğitim programlarının yanında öğrenciler için danışmanlık ve rehberlik hizmetiyle de otoriteler tarafından takdir almaktadır.

Leeds Üniversitesi, Times Good University Guide 2009 yılı derecelendirmesine göre üniversiteler arasında 31.sırada kendine yer bulmuştur.

Leeds Üniversitesi araştırma çalışmalarına büyük önem vermekte ve yatırım yapmaktadır. Üniversite, Russell Gruba üyedir.

Leeds Üniversitesi, 33.000’i aşkın öğrencisiyle İngiltere’nin en büyük okulları arasında baş sıralarda yer almaktadır. Üniversiteye dünyanın dört bir yanından her yıl çok sayıda öğrenci başvurmakta ve bu sayı her geçen yıl artış göstermektedir.

Leeds Üniversitesi Fakülteleri

Faculty of Arts

Faculty of Biological Sciences

Faculty of Business

Faculty of Education, Social Sciences and Law

Faculty of Engineering

Faculty of Environment

Faculty of Mathematics and Physical Sciences

Faculty of Medicine and Health

Faculty of Performance, Visual Arts and Communications

Şehirde Hayat

Leeds şehri, doğal güzellikleriyle İngiltere’nin en büyük 3.şehri konumundadır. Şehirde bulunan göller, parklar ve merkezler öğrencilerin gün içerisinde dinlenebileceği alanlardır.

Şehirde gece hayatı da son derece aktiftir.

Öğrenciler şehir ve Leeds üniversitesi kampüsü arasında otobüsle seyahat edebilmektedir.

Leeds Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Konaklama

Laboratuarlar

Bilgisayar ve İnternet

Kütüphane

Sağlık Merkezi

Leeds Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar,  £ 12.750 ve 16.500 £ arasındadır.

Önemli Mezunlar

Richard Quest, gazeteci

Christopher Whitelaw Pine, Amerikalı oyuncu

Kenton Cool, dağcı

Jack Straw, İngiliz siyasetçi. Hukuk eğitimi görmüş ve avukatlık yapmış olan Straw, 1979 yılından itibaren İşçi Partisi milletvekili olarak görev yapmaktadır.

Martine Croxall, gazeteci

İngiltere’de üniversite eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Heythrop College, University of London

Heythrop College, University of London

Heythrop Koleji, Londra Üniversitesi (Heythrop College, University of London) İngiltere’nin Londra şehrinde devlete felsefe ve teoloji koleji olarak kurulmuştur. Üniversitenin tarihi 1614 yılına dayanmakla beraber,

Northumbria University

Northumbria University

Northumbria Üniversitesi (Northumbria University) İngiltere’nin Newcastle şehrinde devlete ait bir üniversite olarak kurulmuştur. Northumbria Üniversitesinin tarihi 1894 yılına dayanmakla birlikte, 1992 yılında günümüzdeki adını ve

Royal Academy of Music, University of London

Royal Academy of Music, University of London

Kraliyet Müzik Akademisi, Londra Üniversitesi (Royal Academy of Music, University of London, RAM) İngiltere’nin Londra şehrinde 1882 yılında kurulmuştur. Üniversite; müzikoloji, performans pratiği ve müzik

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz