University of Central Lancashire

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Merkez Lancashire Üniversitesi (University of Central Lancashire, UCLan) İngiltere’nin Lancashire bölgesinde bir devlet üniversitesi olarak kurulmuştur.

Merkez Lancashire Üniversitesi’nin tarihi 1828 yılına dayanmaktadır. Okul ilk akademik programlarına Faydalı Bilgileri Yayma Enstitüsü (Institution for the Diffusion of Useful Knowledge established) adı altında başlamıştır. Okul, 1973 yılında Preston Politeknik adını almış ve son olarak 1992 yılında Kraliyet onayıyla üniversite unvanı ve Merkez Lancashire Üniversitesi adını almıştır. Lancashire, üniversite unvanına 1992 yılında kavuştuğu için yeni bir üniversite sayılmaktadır.

Merkez Lancashire Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasında, Birleşik Krallıkta bulunan en modern üniversiteler arasında 1.sırada yer almıştır.

Üniversite, araştırma çalışmalarıyla da ülke üniversiteleri arasında önemli bir konuma sahiptir. Lancashire Üniversitesi, 100 farklı ülkede 125 farklı ortakla iş birliği içerisinde araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Merkez Lancashire Üniversitesi, 3 kampüse sahiptir. Kampüslerin şehrin merkezine yakın olması öğrenciler için büyük avantajlar oluşturmaktadır. Üniversite kampüsleri ve şehir arasında sürekli ulaşım aracı olarak otobüs bulunmaktadır.

Merkez Lancashire Üniversitesi 32.000’i aşkın öğrencisiyle, Birleşik Krallıkta bulunan en büyük 5.üniversite konumundadır. Üniversitede bulunan farklı etnik kökenler, üniversiteye büyük renk katmaktadır.

Merkez Lancashire Üniversitesi Okulları

Merkez Lancashire Üniversitesi, eğitim programlarını organize bir şekilde yürütmek için okullar olarak ayrılmıştır.

Guzel Sanat, Dezayn ve Gozterisel sanatlar

Yapilasmis ve Dogal Cevre

Komputer, Muhendislik ve Fiziksel Bilimler

Dis Hekimligi

Egitim ve Sosyal Bilimler

Adli ve Hukuksal Arastirici Bilimler

Saglik

Gazetecilik, Meday ve Iletisim

Lancashire Isletme Okulu

Lancashire Hukuk Okulu

Yabanci Diller ve Uluslararasi Incelemeler

Eczacilik ve Biyotip Bilimleri

Psikoloji

Lisansustu Tip ve Discilik Egitimi Okulu

Sosyal Calisma

Spor, Turizm ve Acik Hava

Merkez Lancashire Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Uluslararası Öğrenciler için profesyonel destek hizmeti

Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti

Konaklama

Sosyal Etkinlikler

Merkez Lancashire Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar, 10.950 £ ve 11.950 £ arasındadır.

Önemli Mezunlar

Waqar Azmi OBE

Polly Billington, muhabir

Isioma Daniel, muhabir

Victoria Derbyshire

Jim Bamber

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast Image

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Shaftson English Sosyal Aktiviteler Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya Ülke Bilgileri Avustralya’da Konaklama Genel Bilgiler 26 yıldan beri

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz