Teacher Training, TESOL , CELTA ve DELTA Programları

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Teacher Training,  TESOL , CELTA  ve DELTA; İngilizce öğretmenleri ve İngilizce öğretmeni adayları için hazırlanmış olan programlardır. Farklı süre, yoğunluk ve içerikteki bu programların detayları aşağıda yer almaktadır.

Teacher Training Course

Genellikle genç İngilizce öğretmenleri ve kendini geliştirmek isteyen öğretmen adayları tarafından tercih edilen bir programdır. 2 – 4 hafta arası süren programda İngilizce öğretmenliğiyle ilgili pratik bilgiler, yeni ve modern uygulamalar gösterilir. Başta İngiltere olmak üzere birçok farklı ülkede Teacher Training programı sunan okul bulmak mümkündür.

CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages)

Çok az tecrübe sahibi İngilizce öğretmenleri ve öğretmen adayları için uygun olan bir programdır. Program başvurusu için İngilizce öğretmenliği yada farklı bir İngilizce bölüm mezunu olma şartı yoktur. IELTS veya TOEFL skoru almanız da zorunlu değildir. Ancak çok iyi düzeyde İngilizce’ye hakim olmanız beklenir. Program kabulünden önce yazılı ve sözlü olarak İngilizce becerileriniz test edilir.

Genelde 4 hafta süren programı başarılı bir şekilde bitirdiğinizde dünyanın hemen her yerinde geçerli olan CELTA sertifikası almaya hak kazanırsınız. Bu da birçok kurumda ikinci dil olarak İngilizce eğitimi verebileceğiniz anlamına gelir. Artık Türkiye’deki bir çok İngilizce kursu ve özel kolej de İngilizce öğretmeni adaylarından CELTA sertifikası istemektedir.

DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages)

CELTA’ya kıyasla başvuru ve kabul koşulları daha zor olan bir programdır. Adayların çok iyi düzeyde İngilizce’ye hakim olmalarının yanı sıra İngilizce öğretmenliği alanında en az 1 yıl tecrübeli olmaları da beklenir. Genellikle 8 hafta süren programın içerisinde yeni öğretim teknikleriyle birlikte öğretmenlik uygulamaları da yapılır. Program; ‘exam’, ‘coursework’ ve ‘assignment olmak üzere üç modülden oluşur. Öğretmenlik kariyerinizi artık daha da ileriye taşımak istiyorsanız kesinlikle bu programa katılmanız gerekiyor.

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages)

CELTA ve DELTA gibi TESOL da tüm dünyada tanınan bir İngilizce öğretmenliği sertifikasıdır. TESOL, birkaç aylık bir sertifika olarak alınabildiği gibi 1 yada 2 yıl süren bir yüksek lisans programı olarak da alınabilir. Başta Amerika ve İngiltere olmak üzere birçok farklı ülkede TESOL sertifika ve yüksek lisans programı bulmak mümkündür.

 

İngilizce öğretmenliği sertifika programlarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler İngilizce Kurs Programları Neden Shaftson English Gold Coast? Konaklama Seçenekleri Okulun Sunduğu İmkanlar Tanıtım Videosu & Galeri Konum Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz