Simon Fraser University

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Simon Fraser Üniversitesi (Simon Fraser University, SFU) Kanada’nın Britanya Kolumbiyası bölgesinde bulunan yerel bir üniversitedir.

SFU, bünyesinde toplam 28.000 öğrenci bulundurmaktadır. Bu 28.000 öğrenciden 2.200 öğrenci yurtdışından gelen öğrencilerden oluşmaktadır.

Simon Fraser Üniversitesi, modern ve kaliteli eğitim verme prensibiyle hareket etmektedir. Eğitimin yanı sıra üniversitede düzenlenen etkinlikler ve spor faaliyetleriyle de öğrencilerine atletizm alanında da kendini geliştirme imkanı sağlamaktadır.

Simon Fraser Üniversitesi, verdiği yenilikçi eğitim programları ve sunduğu üst düzey atletizm faaliyetleriyle kompleks bir üniversitedir. Bununla birlikte En Kanada’nın En İyi Üniversiteleri sıralamasına girmeyi başarmış bir üniversitedir.

SFU kampüsleri de oldukça rahat ve geniş kapasitelidir. Yurtdışından gelen öğrencilerin de bulunduğu kampüsler, oldukça sıcakkanlı ve arkadaşça bir ortam sunmaktadır.

SFU Kampüsleri

Burnaby Mountain Kampüsü

Merkez kampüslerden biri olan Burnaby Mountain Campus, Burnaby Dağı üzerine kurulmuştur. Üniversitenin tüm major departmanları bu bölgede konuşlandırılmıştır

Kampüs 2 spor salonuna, 1 uluslar arası seviyede yüzme havuzuna, arkeoloji müzesine ve 3 sanat galerisine sahiptir.

Tüm kompleksleriyle birlikte Burnaby Mountain Campus 1.2 km2 alana sahiptir.

UniverCity Kampüsü

SFU Satellite Kampüsler

SFU Surrey

SFU Vancouver

SFU Fakülteleri

Simon Fraser Üniversitesi 8 kampüse sahiptir.

Faculty of Applied Science

Faculty of Arts and Social Sciences

The Beedie School of Business

Faculty of Communication, Art and Technology

Faculty of Education

Faculty of Environment

SFU Başvuru Şartları

Öğrenciler Simon Fraser Üniversitesi’nde eğitim görebilmek için İngilizce yeterliliği olduğunu kanıtlamalıdır.

Bunun için TOEFL ve IELTS sınavlarından alınması gereken minimum puanlar şöyledir

TOEFL 196 Puan (Minimum)

IELTS 5.5 (Minimum)

Yeterli İngilizce seviyesinde olmayan öğrenciler ise Kanada’da dil okullarına başvurarak İngilizce seviyelerine Simon Fraser Üniversitesi için yeterli seviyeye getirebilir.

SFU Öğrenci İmkanları

Simon Fraser Üniversitesi kampüslerinde öğrenciler için yüksek kapasiteli kütüphaneler bulunmaktadır. Kütüphanelerde bulunan kitaplar ve çalışma ortamı öğrenciler için neredeyse sınırsızdır.

Simon Fraser Üniversitesi’nde öğrenciler için akademik planlama sağlayan profesyonel rehberler mevcuttur. Öğrenciler üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra mesleki hayata girişte, danışmanlardan yardım alarak kariyerlerini çizebilmektedir.

Kanada’da üniversite eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Fairleigh Dickinson University I

Fairleigh Dickinson University

Diğer Kanada Üniversiteleri Kanada Ülke Bilgileri Kanada’da Konaklama Fairleigh Dickinson Üniversitesi (Fairleigh Dickinson University, FDU) 1942’de kurulan özel bir üniversitedir. Fairleigh Dickinson Üniversitesi, Amerika’nın ilk

George Brown College

George Brown College

George Brown College kurulduğu tarih olan 1966’ dan bugüne kadar eğitim vermeye devam etmektedir. Kolejin 50’ den fazla ülkeden katılan uluslararası öğrencisi bulunmaktadır.

Douglas College

Douglas College

Douglas College, 1970 yılında British Columbia’da kurulan ve Kanada’nın en yüksek derece veren kolejlerinden biridir. Douglas College, bilim ve sanatta lisans ve üniversite kursları, sağlık,

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz