Royal College of Music

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Kraliyet Müzik Koleji (Royal College of Music) İngiltere’nin Londra şehrinde 1882 yılında kraliyet beratıyla, konservatuar olarak kurulmuştur.

RCM, açıldığı dönem olan 1800’lü dönemde Avrupa’da Müzik Eğitimi veren yüksek okullar arasında öncü bir kurum olmuştur. Konservatuarların açılmasında büyük desteği olan RCM, açıldığı dönemden günümüze kadar birçok dünyaca ünlü mezun öğrenci yetiştirmiştir.

RCM, öğrencilere; lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.  Kolej, başlıca; müzikoloji, performans pratiği ve müzik psikolojisi alanlarında araştırma çalışmaları da yürütmektedir.

RCM, alanında uzman ve her zaman desteğe hazır öğretim görevlileriyle birlikte öğrenciler için güven dolu, sıcak bir ortam oluşturduğu gibi aynı zamanda öğrencilerin kariyerlerine adım atmadan önce akademik olarak tam gelişimini sağlamayı hedeflemektedir.

RCM, öğrencilerin akademik başarısını gözettiği kadar bireysel ve sosyal başarısını da göz etmektedir. Öğrenciler için bulunan danışmanlık ve destek hizmeti sayesinde kolej, kompleks bir eğitim kurumu halini almaktadır.

RCM, içerisinde konser salonu, tiyatro ve performans sergileme salonunu bulundurmaktadır.

Kolej, öğrencilere açık alan bir koleksiyona da sahiptir. Koleksiyonda bulunan; enstrümanlar ve fotoğraflar Birleşik Krallıkta bulunan en geniş müzik ve fotoğraf arşividir. RCM, 600.000’i aşkın konser dokümanını ve 300 orijinal portreyi de müzesinde muhafaza etmektedir.

Kolej, Royal Schools of Music ve Conservatoires UK üyesidir ve bu kurumlarla iş birliği içerisinde eğitim programlarını yürütmektedir. RCM, iş birliği yaptığı kurumlarla birlikte kuvvetli bağlantılara sahiptir.

RCM, dünyanın dört bir yanından gelen uluslar arası öğrenciler ile birlikte yaklaşık olarak 750 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kolej, konservatuar eğitimi almak isteyen uluslar arası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen yüksek öğretim kurumları arasında baş sıralarda yer almaktadır.

RCM Kampüsü

Urban kampüs 

RCM Fakülteleri

Brass

Composition

Conducting

Historical Performance

Keyboard

Percussion

Strings

Vocal Studies

Woodwind

RCM Fiyat

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar,  £14,532 ve £20,290 arasındadır. 

Önemli Mezunlar

David Helfgott, Avustralyalı konçerto piyanisti

Julian Lloyd Webber, Klasik İngiliz müzisyeni ve çellist

Melvyn Tan, Piyanist

Kenneth Barker

Nimrod Borenstein

Krzysztof Chorzelski

Margaret Douglas

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast Image

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Shaftson English Sosyal Aktiviteler Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya Ülke Bilgileri Avustralya’da Konaklama Genel Bilgiler 26 yıldan beri

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz