Royal Academy of Music, University of London

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Kraliyet Müzik Akademisi, Londra Üniversitesi (Royal Academy of Music, University of London, RAM) İngiltere’nin Londra şehrinde 1882 yılında kurulmuştur.

Üniversite; müzikoloji, performans pratiği ve müzik psikolojisi alanlarında dünyanın en saygın üniversiteleri arasında baş sıralarda yer almaktadır.

RAM, kurulduğu dönemden bugüne kadar müzik alanında üniversiteler arasında öncü bir rol üstlenmiştir. Üniversite, 1882 yılından beri dünyaca ünlü birçok başarılı sanatçıyı yetiştirmiş ve mezun etmiştir.

RAM, Birleşik Krallık Konservatuarları üyesi bir üniversitedir.

Üniversitenin hemen her eğitim programı alanında uzman ve ünlü eğitimciler görev almaktadır. Akademi, öğrenciler için sıcak ve sosyal bir akademik ortam oluşturmayı amaçlar. Eğitmenler ve öğrenciler arasında oluşan güçlü bağlar sayesinde öğrencilerin, motivasyonu artmakta ve alanlarında daha başarılı olmaktadırlar.

Üniversite, South Kensington’un muhteşem mimarisi ve tarihiyle birleşen bir atmosferde öğrencilerini ağırlamaktadır. Bölgede gelişmiş tren yolu sayesinde öğrenciler diğer şehirlere ve kampüse rahatlıkla seyahat edebilmekte ve kısa sürede ulaşabilmektedir. South Kensingtonda bulunan restoranlar ve kafeler, öğrencilerin eğitim sonrası uğrayabileceği ve dinlenebileceği mekânlardır.

Müzik eğitimi almak isteyen uluslar arası öğrencilerin tercih ettiği üniversitelerin başında gelen akademi, öğrencilere eşsiz bir üniversite deneyimi yaşatmaktadır. Üniversite, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencilerle birlikte yaklaşık 750 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

RAM Kampüs

RAM kampüsü, Londra’nın merkezinde Marylebone Caddesi’nde yer almaktadır.

Londra’nın merkezinde bulunan kampüs, öğrencilerimizin şehir merkezine ulaşımını kolaylaştırmaktadır.

RAM Eğitim Programları

Accordion

Brass

Choral Conducting

Composition

Conducting

Guitar

Harp

Historical Performance

Jazz

Harp

Musical Theatre

Organ

Piano

Opera

Strings

Timpani and Percussion

Vocal

Woodwind

RAM Fiyatı

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar,  £ 18.300 ve £ 20.850 arasındadır.

Önemli Mezunlar

Louis Demetrius Alvanis (pianist)

William Alwyn (composer)

Simon Andrews (composer)

Irvine Arditti (founder of the Arditti Quartet)

Gary Arbuthnot (flute)

Kit Armstrong (pianist)

Rosemary Ashe (actress)

Lena Ashwell (actress)

Augusta Amherst Austen (organist)

Bill Bailey (actor)

Bryan Balkwill (conductor)

Christopher Ball (clarinettist)

Sir John Barbirolli (conductor)

İngiltere’de üniversite eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

University of Ulster

University of Ulster

Diğer İngiltere Üniversiteleri İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Ulster Üniversitesi (University of Ulster, UU) Kuzey İrlanda’da, devlete ait bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur. Ulster Üniversitesi,

Cardiff University

Cardiff University

Cardiff Üniversitesi (Cardiff University) Galler’in Cardiff şehrinde devlete ait bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur. Üniversitenin akademik programlarına başlama tarihi 1883 yılına dayanmaktadır. Cardiff Üniversitesi, araştırma

University of Bolton

University of Bolton

Bolton Üniversitesi (University of Bolton) İngiltere’nin Bolton şehrinde devlete ait bir üniversite olarak kurulmuştur. Üniversite, ilk olarak Bolton Yüksek Eğitim Enstitüsü (Bolton Institute of Higher

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz