Polonya’da Yüksek Lisans (Master)

Danışmanlarımızdan İngiltere Üniversiteleri Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Bir yüksek lisans adayının aradığı bütün kriterler Polonya’da var. Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ve gün geçtikçe popülaritesi daha da artan bu ülkede, yüksek lisans yapmak için herhangi bir sınava girmenize bile gerek yok! Gerek ucuz hayat şartları, gerekse de kaliteli eğitimi ile Polonya; sadece Türkiye için değil, dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler için bir liman ülkesi. 

Dil kursları, lisans eğitimi, yüksek lisans ve doktora eğitimi veya başka herhangi bir konuda olsun; yardım ve bilgi almak istiyorsanız Real Yurtdışı Eğitim tam aradığınız yer.

Kalitesi ile ispatlanmış, dünya çapında isim yapmış ve denkliği olan üniversitelerde eğitim alacaksınız!

Şöyle düşünün: Bir tarafta sınavla alım yapan, tamamen ezber üzeri, yabancı dil imkanı yok denecek kadar kısıtlı, öğrenciler arasında yarışma yapan 10 yıllık bir üniversite mi istersiniz, yoksa sınavların daha az önemli, tamamen bireysel çabaya uygun, uluslararası imkanlar sunan, birçok yabancı dil imkanı veren, dünya çapında tanınmış 100 yıllık bir üniversite mi? Tabii ki uzun bir tarihi olan, böylesi bir üniversitede kariyer yapmak istersiniz. O zaman Polonya tam size göre bir yer! Varşova Üniversitesi, 600 yıllık Jagiellonian Üniversitesi ve daha birçok kaliteli üniversiteyi sınırları içerisinde barındıran Polonya, Avrupa ve dünyanın hemen hemen bütün ülkesinden öğrencilere ev sahipliği yapmakta.

Tam bütçenize göre bir eğitim destinasyonu!

Polonya’da yüksek lisans ücretleri diğer ülkelerle kıyaslandığında oldukça ucuzdur. Üniversiteden üniversiteye değişen ve en iyi üniversite fiyatının yıllık ortalama 3000 ile 4000 Euro arasında olduğu bu ülke, bir öğrenci için ideal bir merkez. Polonya’da yaşam maliyetleri de Türkiye’ye kıyasla oldukça ucuzdur. Özellikle çalışma imkanı olan öğrenciler, asgari standartların üzerinde hayatlarını sürdürmektdir.

Avrupa ve dünyanın önde gelen şirketlerinde çalışma imkanını yakalayın!

Evet, bu imkansız bir şey değil. Polonya henüz kalkınmakta olan bir ülke olduğu için, birçok dünyaca bilinen dev şirketler yatırımlarını bu tarz ülkelere yapmakta. Özellikle her alanda işçi alımının olduğu bu firmalarda, sizler de kendinize bir yer bulabilirsiniz. Hatta, ev giderlerinizi ve yol masraflarınıza kadar karşılayan şirketler de mevcuttur. Sadece bununla kalmayıp, yılda bir defa avanslar veren, ücretsiz spor aktivitelerine katılma olanağı sunan şirketlerde öğrencilik döneminizde bile iş bulabilirsiniz. Sadece çalışan olarak değil, aynı zamanda dev şirketlerde staj yapma imkanınız mevcut olup, uluslararası bir şirkette staj yaparak gelecekte o kurumda çalışmak için ciddi bir fırsat yakalayabilirsiniz.

Polonya Hükümeti’nin yüksek lisans öğrencilerine desteği her yıl artmakta…

Yabancıyım diye devlet tarafından yardım alamam düşüncesine kesinlikle kapılmayın çünkü bu bir hata olur… Polonya Hükümeti, her ne kadar vatandaşlığınız olmasa bile sizlere belli konularda imkanlar verip yardım etmekte. Yüksek lisansınızı bitirdiğinizde, Polonya Hükümeti sizlere 2 yıl daha çalışma ve oturma izni vermekte. Bu süre zarfında kariyerinizle ilgili bir iş bulabilir, geleceğinizi buna göre değiştirebilirsiniz. Öğrencilik döneminiz içerisinde ise üniversiteniz tarafından duyurulan burslara başvurabilir, hatta maddi durumunuzu kanıtlarsanız aylık yurt ücretinizi bile ödemenize gerek kalmadan yaşayabilirsiniz.

Yüksek lisans için sadece iki kriter!

Polonya’da yüksek lisans eğitimi alabilmeniz için sadece şu iki kriteri karşılamanız gerekiyor: 

Bunlardan birincisi lisans mezunu olmanız. İkincisi ise İngilizce bildiğinize dair belge. İngilizce belgesi sadece sertifika olmak zorunda değil, lisans döneminiz boyunca almış olduğunuz İngilizce derslerini ispat etmeniz bile yeterli olabilir. IELTS veya TOEFL sınavına girerek de iyi bir skorla kabul şansınızı artırabilirsiniz.

 

Siz de bütün bu imkanların yanında Polonya’nın tarihi, mimari ve doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak, sahip olduğunuz Schengen vizesi ile eğitim süreniz boyunca bütün Avrupa’yı dolaşmak, çok kültürlü bir yaşamın tadını çıkarmak ve sınav stresi olmadan bir üniversiteye yerleşmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin! Real Yurtdışı Eğitim danışmanları, sizlere derin bilgi ve tecrübeleri ile yardımcı olacaklar.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz