Polonya'da Dil Öğrenmek

Polonya’da Dil Öğrenmek

Günümüz dünyasında özellikle de kariyer yapmak isteyen öğrencilerin kesinlikle İngilizce öğrenmeleri zorunlu bir hal aldı. Ama gelişen teknoloji ile dünyamızda sonu alınmaz bir değişimden geçmekte.

Anadili lehçe olmasına ragmen Polonya, İngilizcenin çok iyi öğretildiği bir AB ülkesi konumunda.

Polonya; kolay, ucuz ve avantajlı İngilizce öğrenmenin tek adresidir. Avrupa’nın ortasında yer alan, gerek ekonomik hayat şartları ve dil kursları gerekse de uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapan Polonya tam sizlik bir yer.. En iyi İngilizce konuşan ülkeler arasında derece yapmış olan Polonya, özellikle uluslararası öğrencilere sağladığı dil kursları fırsatları ile hem yerli hemde yabancı bir çok insanın tercih ettiği yer oldu.Lehçe, Polonya’nın resmi dilidir ve 38 milyonu Polonya’da olmak üzere dünyada toplam 50 milyon kişi tarafından konuşulduğu tahmin ediliyor. Polonya’da İngilizce öğrenirken aynı zamanda Lehçe’yi de rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Lehçe dili, kayıt yaptırdığınız veya okuduğunuz üniversitede ücretsiz de verilen bir kurstur.

Polonya’da bir çok üniversite 2 dilli eğitim yapmaktadır. İngilizce olarak lisans veya master eğitimi alabileceğiniz gibi Lehçe eğitim almayı da seçebilirsiniz. Lehçe eğitimin yıllık maliyeti İngilizceye göre çok daha düşüktür.

Polonya’da üniversite okumak için yeterli İngilizce seviyesine sahip değilseniz üzülmeyin, Polonya’daki üniversitelerde 1 yıl hazırlık eğitimi alarak sonrasında üniversite eğitiminize devam edebilirsiniz.

İngilizce düzeyiniz B2 ve üzerindeyse ve de bunu IELTS veya TOEFL gibi bir sınav skoruyla kanıtlayabiliyorsanız doğrudan üniversitede bölümünüze başlayabilirsiniz. İngilizceniz belli bir düzeyde ancak yeterli değilse 1 sömestr İngilizce eğitim alarak da bölümünüze geçiş yapabilirsiniz.

Polonya’da İngilizce + üniversite şeklinde paket Kabul alınabilir.