Neden Mata’da Eğitim Almalısınız

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Malta birbirinden güzel eşsiz adaları, yumuşak geçen kış ayları ve sıcak yaz dönemi ile sağlıklı bir iklime sahiptir. Soğuk rüzgârlar, kar yağışı, don ve sis gibi kelimeler Maltalıların bilmediği terimlerdir. Sıcak bir ada ülkesi olmasına rağmen yaz dönemlerinde denizden esen meltem ile aşırı sıcaklara çok nadiren maruz kalan bir ada ülkesidir Malta. Ilıman iklimi ile yılın her dönemi tercih edilebilecek bir ülke olan Malta’da dil eğitimi ve tatil seçeneğini bir araya getirebilirsiniz. Malta’da İtalya, İspanya vb  Avrupa ülkelerini de keşfetme şansı yakalayabilirsiniz.

Malta hem dil okulları hem de yaşamsal masraflar açısından oldukça ekonomik bir ülkedir. Bu ülkede dil eğitimi alırken yaşamsal masraflarınızı da en az seviyeye indirgemiş olursunuz. Mesela Malta’da 1 paket altılı hamburger ekmeği 1,50 Euro, Big Mac menü 5 Euro, sandviç 1,2 Euro gibidir yaşamsal masraf harcamalarının çok uygun bütçeli olduğu bu ülkede masraflarınızı minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Malta 1964 yılına kadar İngiliz sömürgesi altında olan bir ülke olduğu için İngiliz yaşam stilini benimsemiştir. Eğitim yapısında, yaşam tarzında ve kültüründe çoğu açıdan İngiltere’nin izlerini görebilirsiniz.

Malta dil okulu ve turizm ülkesidir. Ülkenin ekonomisinde dil okullarının ve turizmin büyük katkısı vardır. Malta dil okulu ülkesi konumunda olduğu için dünyanın birçok yerinden öğrenciler Malta’yı tercih etmektedir. Bu ülkede İngilizce pratiği yapma olanağınızı en üst seviyeye çıkarabilir, yeni kültürler keşfedebilir ve eğitiminize geniş açıdan artı değerler katabilirsiniz.

Malta Türkiye’ye oldukça yakın bir ülkedir. Malta ve Türkiye birbirine 2,5 saatlik bir mesafededir. Türk öğrencilerin dil eğitimlerini planlarken Malta’yı ilk tercihlerinin arasına yerleştirmesinde ki en önemli nedenlerden bir tanesi de budur. Türk Hava Yolları Malta’ya oldukça sık seferler düzenlemektedir. Türkiye’den Malta’ya 2,5 saatlik bir uçak yolculuğu ile varılabilir. Malta’ya uçak biletlerini gidiş dönüş 250-300 Euro gibi gayet uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Malta’da ki dil okulları geniş konaklama seçenekleri sunmaktadır. Ülke hem  dil okulu ülkesi hem de turizm ülkesi olması açısından konaklama seçeneklerinin çeşitli olmasına önem vermiştir ve  Malta’da ki dil okulları dil eğitiminde ki konaklamalarda aile yanı, yurt, apartman daireleri, paylaşımlı apartman daireleri, uygun maliyetli oteller gibi seçenekleri ile konaklama imkanlarını oldukça geniş tutmuştur. Öğrencilerin en çok tercih ettikleri konaklama türü ise paylaşımlı apartman daireleri ve yurtlardır. Apart dairelerde ortak bir mutfak ve salon yer almaktadır. İsteğinize göre tek kişilik ya da paylaşımlı odaları seçebilirsiniz. Uzun dönem dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için bu tür konaklamalar oldukça avantajlıdır. Uluslararası ülkelerden gelen öğrencilerle aynı dairelerde kalarak İngilizce pratiği yapma imkanınızı maksimum düzeye çıkartabilir ve farklı kültürleri en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Malta vize açısından da oldukça makul bir ülkedir. Malta vizesi kısa sürede sonuçlanan bir vizedir. Yeşil pasaport sahipleri için ise oldukça avantajlıdır. 12 haftaya kadar dil eğitimi alacak öğrencilerin vizeye başvurma zorunlulukları yoktur.

Malta dil okulları konusunda oldukça önemli bir ülke konumunda olduğu için pek çok kuruluş tarafından sıklıkla denetlenmektedir. Malta’da genel İngilizce yada akademik yıl gibi uzun süreli dil eğitimlerine katılabilirsiniz. Uzun süreli programlar çok daha ekonomik olmaktadır. Malta’da  uzun süreli dil eğitimi alan öğrenciler sosyal yaşamlarında sosyal İngilizce dilini öğrenirken almış olacakları genel İngilizce, mesleki İngilizce  ve sınav hazırlık  programlarıyla İngilizcelerini çok daha ileri düzeylere taşıyabilirler.

Türkiye’de İngilizceyi aktif bir şekilde konuşan kalifiye elaman sınırlıdır ve bu durum ülkemizde geniş bir istihdam açığı yaratmaktadır. Donanımlı bir İngilizce eğitimi ile Türkiye’ye dönen öğrenciler iş hayatına hızlıca atılmak konusunda hiç zorluk yaşamayacak ve global şirketlerde kariyerlerine hızlı bir başlangıç yapabileceklerdir.

 

 

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okul hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0216 348 48 38  Mail :info@realegitim.com

Malta dil okullarının fiyat listelerini görmek için tıklayın.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Malta'da Konaklama

Malta’da Konaklama

Malta Ülke Bilgileri Malta’da Konaklama Malta Dil Okulu Fiyatları Malta Promosyonlarımız İngilizce dil okulumuzun çevresinde çok sayıda otel bulunabilir. Listemizde üç yıldızdan beş yıldıza tüm

Malta Ülke Bilgileri

Malta Ülke Bilgileri

Malta Ülke Bilgileri Malta’da Konaklama Malta Dil Okulu Fiyatları Malta Promosyonlarımız Ülke Adı: Malta Cumhuriyeti ( Repubblika ta’ Malta ) Başkenti: La Valletta Nüfus: 413,609 (2008 verileri) Yüz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz