Neden Amerika’ da Work and Travel yerine dil kursuna gitmeliyim?

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

İngilizce bilmek ve aktif şekilde kullanabilmek artık hayatın olmazsa olmaz koşulu olmuştur. İngilizcenin en hızlı öğrenilebileceği ve de pratik yapılabileceği yer tabii ki İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu ülkelerdir. Amerika bu anlamda her öğrencinin hayalini süslemektedir. Amerika  öğrenciler arasında her daim popülerdir ve öğrenciler  en çok dil eğitimi almak için Amerika’yı tercih etmektedirler. Dil eğitimi dışında üniversite öğrencileri arasında popüler olan diğer program Work & Travel’dır.

Üniversite öğrencilerin birçoğu her yıl Amerika’da İngilizce dil kursuna mı katılsam, work & travel’a gitsem arasında ikileme düşmektedirler.

Bu 2 programın ortak yönleri olduğu gibi birbirinden ayrıldığı noktalar elbette ki vardır. Bu iki programda da öğrenciler Amerika’da yaşamayı tadabilir, farklı kültürlerin adeta bir sentez oluşturduğu Amerika’yı keşfedebilir, dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Bu kazanımlar kişiye yeni bir bakış açısı, kendi başına yurtdışında hayatta kalabilme becerisi ve kendine güven duygusu katar.

Amerika’da Work & Travel ile Dil Kursuna Katılmak Arasında Ne Fark Vardır?

 • Öğrenciler Work and Travel programı ile Amerika’ya gittiklerinde genellikle konaklamalarını kendi çabaları ile ayarlarlar. Herkes öğrenciye ev vermediği için buldukları 2+1 evlerde pek de sağlıklı olmayan koşullarda 8 kişi kalmaktadırlar.
 • Amerika’da dil kursuna giderken ise İngilizce dil eğitimi alacağınız okul, program, süresi, konaklamanız, öğrenci vizeniz (F1) ve karşılanmanız ve daha birçok detay yurtdışı eğitim danışmanınız tarafından organize edilir. Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusun tüm bu detayları organize eder. Kafanız rahat ve güven duygusuyla yurtdışı eğitiminize gidersiniz.
 • Work & Travel para kazanılan bir program olsa da sınırlı sayıda verilen shiftler az para kazanmanıza ve bu paranın çoğu oradaki yaşam masraflarına gider.
 • Dil kursunu tercih ettiğiniz de ise yurtdışı eğitim danışmanınız size en uygun konaklama imkânlarını sunuyor ve tercihinize göre yemek dahil seçeneğiyle yaşam masraflarınız minimuma indiriliyor. Böylece gittiğinizde konaklayacağınız yer ve okul sonrası eve geldiğinizde yemeğiniz hazır oluyor size sadece  İngilizce dil eğitiminize konsantre olmak kalıyor.
 • Work And Travel’da kendi ülkenizden gruplar halinde gittiğiniz için yeni insanlar tanıma ve dilinizi geliştirme arayışına girmiyor sadece beraber gittiğiniz arkadaşlarınızla olmayı tercih edebiliyorsunuz.
 • Dil kursunu tercih ettiğinizde yurtdışı eğitim danışmanınızın desteği ile Türklerin çok olmadığı merkezlerde İngilizce dil eğitimi alabilir ve diğer yabancı öğrencilerle tanışarak İngilizcenizi pratik yapabilirsiniz. Diğer yabancı öğrencilerle kaynaşarak gittiğiniz yerde hiçbir şekilde yalnızlık çekmeden o İngilizceye hakim olabilirsiniz. Amerika’da kısa sürede özgüveninizi tekrar kazanmış, yeni bir ülkede yaşamaya alışmış olarak okul ve gündelik hayatınıza çok çabuk adapte olabilirsiniz.
 • Work and Travel’a katıldığınızda çok çetin bir vize mülakatından geçmeniz gerekiyor. Vize memuru İngilizce seviyenizi yeterli bulmazsa size vize vermeyecektir.
 • Dil kursun da ise vize alırken sizin tek yapmanız gereken tüm evraklarınızı tamamlayarak Real Yurtdışı Eğitim danışmanınıza teslim etmeniz. Böylece sizin adınıza gerekli formları doldurarak vize randevunuzu alır ve sizi mülakata hazırlar. Her hangi bir sıra beklemeden vize mülakatından girer, dil yeterliliği gereği olmadığı için ve de öğrenci olduğunuz için randevunuz kolaylıkla onaylanır.
 • Work And Travel’ ı tercih edenlerin çoğunluğu bu programa tatil amaçlı bakıyor ve İngilizce seviyelerini geliştiremeden Türkiye‘ye dönüyorlar.
 • Adından da anlaşıldığı gibi siz oraya sadece amacınız için yani İngilizce dil kursuna gittiğiniz için öncelikli olarak bu alanda kendinizi geliştiriyorsunuz. Okuldan arta kalan zamanlarda ise Amerika’nın harika plajlarının tadını çıkarabilir, Hollywood’u gezebilir, Disneyland’de çocuklar gibi eğlenebilirsiniz.
 • Work And Travel’da size sunulan işin son dakikada iptal olma ihtimali vardır. Bu durumda kendiniz iş ayarlamak zorunda kalabilirsiniz bu da zaman ve para kaybı demektir.
 • Ancak dil kursu ile Amerika’ya gitmek istediğinizde yurtdışı eğitim danışmanınız seçtiğiniz okul, konaklamanız, uçak biletleriniz, vize işlemleriniz, havaalanında karşılanmanız ve dahil bütün işlemlerinizi yapar son olarak oryantasyon dersinizi vererek Amerika’ya gittiğinizde her daim sizinle iletişim halinde kalmaya devam edecektir.

Yabancı dilini geliştirmek isteyenlerin ve bu yönde kararlı olanların önceliği İngilizcelerini geliştirmeye vermelerini tavsiye ederiz. Work & travel ile İngilizce kısmen gelişir ancak bu da konuşma olarak gerçekleşir, öğrencilerin genel İngilizce düzeylerini yükseltmeleri pek mümkün olmaz. Genel İngilizce düzeyinizi de yükseltmeniz sonraki akademik ve profesyonel iş hayatı için oldukça önemlidir. IELTS veya TOEFL’dan yeterli skoru alamayan öğrenciler master ve doktora eğitimine devam edemezler, iş hayatına ise sağlam bir başlangıç yapamazlar.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Amerika’daki İngilizce eğitiminize karar verdiğiniz andan dönüşünüze kadar her konuda size destek olacaktır.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast Image

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Shaftson English Sosyal Aktiviteler Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya Ülke Bilgileri Avustralya’da Konaklama Genel Bilgiler 26 yıldan beri

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz