Malta Yaz Okulları

Danışmanlarımızdan Malta Yaz Okulları Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Malta, Akdeniz’de İtalya’nın hemen güneyinde bulunan bir ada ülkesidir.  4000 yıllık geçmişe sahip olan ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Malta’ nın çok zengin bir kültürü vardır. İrili- ufaklı yedi adanın birleşmesinden oluşan Malta toplamda 316km2’dir.  Bu adalar topluluğunun en büyük iki adası ise MALTA ve GOZO adalarıdır.

Ülkenin başkenti Valetta’dır.  Valetta tarihi  ve turistik bir bölge olmasıyla beraber, aynı zamanda, tüm resmi kurumların da bulunduğu şehirdir.

Öğrenciler için en cazip olan, restoranların eğlence merkezlerinin olduğu şehir  ise, St Julians’dır. Burada aynı zamanda çok sayıda dil okul da bulunmaktadır.

Okulların yoğunlukta bulunduğu bir diğer şehir de Silema’dır. Sliema şehri, mimarisi, havası ile Malta’nın ruhunu en güzel  yansıtan şehirdir.

Bunların yanı sıra temeli tapınak şövalyelerine kadar dayanan, göreni  hayrete düşüren mimarisi ve atmosferi ile Mdina kentidir.

Malta yaz okulları 7-17 yaş arası öğrencilerin yaz aylarında en az 2 hafta en fazla 8-10 haftalık sürelerde eğitim alabilecekleri programlardır.

Malta’nın resmi dili İngilizcedir. Halk kendi arasında Maltaca konuşsa da resmi eğitim dili İngilizce olduğundan herkes İngilizce bilir ve konuşur.

İngiltere ve İrlanda ile birlikte Malta, Türkiye’den yaz okuluna gidecek öğrenciler için son derece ideal bir bölgedir. Ülkenin Avrupa kıtasında bulunması ve oldukça kısa sayılabilecek bir uçuş ile ulaşılabiliyor olması, Türkiye’den Malta’ya eğitim için giden öğrenciler için avantaj sağlar.

Malta’nın geliri turizm ve eğitime dayalı olduğundan turistlere ve öğrencilere karşı çok sıcak bir yaklaşım içindedirler. Özellikle dil okullarında, son derece modern, yeni inşa edilmiş ya da özenle restore edilmiş binalarda eğitim verilir. Konaklamalar da aynı şekilde dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için son derece konforlu şekilde dekore edilmiştir.

Malta’nın yazlık ve turistik bir bölge olması, özellikle yaz okulu öğrencileri için daha çok eğlence anlamına geliyor. Malta’ya yaz okulu için eğitime giden öğrenciler, aldıkları genel ya da yoğun İngilizce dil eğitiminin yanı sıra, başta su sporları olmak üzere çeşitli spor etkinlikleri, dil becerilerini geliştiren oyunlar, tarihi ve turistik yerlere gezilerle dolu dolu bir deneyim yaşarlar. Özetle öğrenciler, tarih, deniz, doğa ile birlikte muhteşem bir eğitim alma şansları olur.

Malta iklimi, dokusu, güneşi ve her şeyden önemlisi benzersiz tarihi dokusu ile, doğal bir platform gibidir. Bu nedenle pek çok tarihi konulu Hollywood filmi  burada çekilmiştir.

Malta yaz okullarında konaklamalar okulun yurdu, 3 ve 4 yıldızlı oteller ya da aile yanında yapılmaktadır. Bu konaklamalara tüm öğün yemekler dahildir.  Okullarda ve konaklamalarda 7/24 güvenlik bulunur. Aile yanı konaklamalar da 18 yaş altı öğrencilerin konaklayabileceği standartlara sahip, özel olarak seçilmiş ailelerdir.

2021 Malta Yaz Okulu fiyatları ve program detayları için danışmanlarımıza ulaşın.

Malta’daki En İyi Yaz Okulları;

  • EC – St Martins College Summer School
  • ESE – Summer School
  • IELS – Summer School

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz