Malta Ülke Bilgileri

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ülke Adı: Malta Cumhuriyeti ( Repubblika ta’ Malta )

Başkenti: La Valletta

Nüfus: 413,609 (2008 verileri)

Yüz Ölçümü: 316 km2

Konuşulan Diller: Resmi dil Maltaca’dır. Otellerde ve turistik merkezlerde İngilizce, İtalyanca, Fransızca  konuşulur

Yönetim Biçimi: Parlamenter Cumhuriyet

Para Birimi: Euro

Saat Farkı: Türkiye’den 1 saat geridir.

Uçuş Süresi: 2 saat 30 dakika.

Ülke Telefon Kodu: 356

Malta çeşitli kültürleri barındıran bir yapıya sahiptir. Tarihte ve dünyada uluslararası politikada önemli roller üstlenmiş az sayıdaki adalardan biridir. Stratejik konumu nedeniyle Fenikeliler, Romalılar, Araplar, Fransızlar ve İspanyollar gibi birçok ülkenin egemenliği altına girmiştir. Son olarak 1800’lü yılların başında adada egemenliğini ilan eden İngilizler 1964 yılında Malta’nın bağımsızlığını ilan edişine kadar ülkenin hâkimi olmuşlardır. Bu süre boyunca İngiliz dili, kültürü v eğitim sistemi ülkenin tüm unsurlarıyla özdeşleşmiştir. Malta, günümüzde Commonweath ( İngiliz Uluslar Topluluğu ) üyesidir.
Malta, 1964’te bağımsızlığını kazanmasının ardından Milliyetçi Parti yönetimine geçmiş, 1965’te de Avrupa Konseyi’ne üye olmuştur. 2004’te Avrupa Birliği’ne tam üye olmuştur. 1 Ocak 2008’de de Avro Alanı’na dahil olmuştur.
Bütün kolonilerde olduğu gibi adada yasalar hala tipik İngiliz yasalarıdır. İngilizce yasal olarak resmi dildir ve kültür dilidir. Üniversitelerde de kullanılan dil İngilizcedir. Eğitim sistemi bir kalite ölçüsü olan “very british” ile bütün ülkelerde kabul görmektedir.
Malta ekonomi olarak gelişmiş bir ülkedir. Ülkede evsiz bulunmamaktadır. Nüfusun yoğun olmaması sebebiyle halkın refah düzeyi normaldir. Malta’da her yıl Malta Festivali, Guardia’daki tarihi geçit törenleri, Mdina ve Valletta Festivalleri düzenlenmektedir.
Malta Güney Avrupa’da, Akdeniz’de adalar, Sicilya’nın güneyinde yer almaktalar. Malta takımadaları 3 büyük, 2 küçük adadan oluşur. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino. Takımadalar arasında en büyüğü olan Malta 237 km², Gozo 68 km² ve Comino 2 km² yüzölçümüne sahiptir.
Adada hiç akarsu ve dağ bulunmamaktadır. Tarlaların çoğunluğu küçük ve az eğimlidir. Fakat yağış eksikliği ve ters arazi koşullarına rağmen tarım gelişmiştir. 137 kilometre uzunluğundaki kıyılarında ise güzel kumsallara sahip pek çok koyları ve limanları vardır.
Malta, dünyanın hristiyanlığı en erken kabul eden ülkeler arasında yer alır. Resmi din bugün de Katoliktir ve Malta kiliseleri, Vatikan’a bağlıdır.  Çok fazla dinsel tatil günlerine ve kilise sayısına  sahiptir.
Malta mantalitesi İtalyan, İspanyol ve İngiliz karışımıdır. Arabalar İngiltere’de olduğu gibi soldan giderler  ve öğlen vakti İtalya ve İspanya’da olduğu gibi yaklaşık 4 saat Siesta molası verirler. Malta halkı toleranslı ve ada misafirlerine karşı açıktırlar.
İngilizler’in getirdiği köklü eğitim sistemi ve halkın İngilizce konuşuyor olması günümüzde Malta’nın İngilizce öğrenimi için en çok tercih edilen ülkelerden biri olmasını sağlamıştır.
Ülkenin gelirlerinin yaklaşık %97 sini turizm oluşturmaktadır. Özellikle dil okullarının bunda etkisi vardır. Ülkede 50 den fazla dil okulu bulunmaktadır. Gelirlerin geri kalan kısmı ise ufak çaplı ihracattır. İngiltere, Çin, Libya ve Suudî Arabistan ile ekonomik açıdan iyi ilişkiler içerisindedir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast Image

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Shaftson English Sosyal Aktiviteler Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya Ülke Bilgileri Avustralya’da Konaklama Genel Bilgiler 26 yıldan beri

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz