Malta Dil Okulları

Danışmanlarımızdan Malta Dil Okulları Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Malta İngilizce eğitim için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Malta,  dünyanın önde gelen zincir ve butik okullarında kaliteli İngilizce eğitimi vaat ederken,  okuldan arta kalan zamanlarınızda muhteşem Akdeniz ikliminin tadını da çıkarabileceğiniz harika bir ada ülkesidir. Özellikle son yıllarda ekonomik fiyatlarla kaliteli İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından Malta sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Malta, Schengen bölgesinde bir ülke olduğu için alacağınız Malta vizesiyle diğer Avrupa Birliği ülkelerine de rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Bu sayede Malta’da İngilizce eğitimi alıp kendinize yatırım yapabilir, hem de Schengen vizenizle Avrupa’nın önde gelen ülke ve şehirlerini gezebilir ve ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Malta’da İngilizce öğrenmek uluslararası öğrenciler arasında yükselen bir trenddir.  Her yıl binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar.  Herkesin bildiği gibi İngilizce günümüz dünyasında hemen hemen her insanın her alanda ihtiyaç duyduğu global iletişim aracıdır.  İster kariyer amaçlı ister günlük hayatınızda olsun İngilizce her zaman karşınıza çıkar. Dünya vatandaşı olma kavramının temelinde de İngilizce vardır. Tüm dünya tarafından bu kadar kabul gören bir dil olan İngilizceyi öğrenmek için her yıl binlerce öğrenci anadili İngilizce olan ülkelere seyahat etmektedir.

Malta’nın iki adet resmi dili vardır: Maltaca ve İngilizce. Kişiler kendi aralarında Maltaca konuşsalar da ülkedeki herkes İngilizce bilir ve konuşur. Bu sayede dil okulunda öğrendiğiniz bilgileri günlük hayatta pratik yaparak dili tam manasıyla yaşayarak öğrenmiş olursunuz.

Malta’da eğitim oldukça kalitelidir. Bunda Malta’nın İngiliz sömürge yıllarında benimsedikleri İngiliz temeline dayalı eğitim sistemlerinin payı büyüktür. Malta’da eğitim kurumlarına sürekli yapılan denetimler sayesinde eğitim kalitesi her geçen gün daha iyiye gitmektedir. Malta, küçük bir ada ülkesi olduğu için turizm ve eğitim ülke ekonomisi için fazla önem taşır. Bu durum ülke yetkililerinin uluslararası eğitime verdikleri desteği ve kalite standartlarını artırmalarına neden olmuştur. Yani Malta’ya dil eğitimi için gittiğinizde alacağınız İngilizce eğitiminin kalitesinden asla şüphe duymazsınız.

Malta dil okulları özellikle yaz aylarında hem İngilizce hem eğlence konseptini birleştirmek isteyen öğrenciler tarafından sıkça tercih edilir. Kaliteli İngilizce eğitimi, harika plajları, eğlenceli Akdeniz kültürüyle Malta, yaz tatilinden ödün vermeden öğrencilerin İngilizcelerini geliştirebilecekleri harika bir lokasyondur.    Malta sadece yaz tatili için değil, ekonomik fiyatlarla kışın daha sakin bir dönemde İngilizce öğrenmek isteyenler için de idealdir. Malta, iklim olarak ılıman Akdeniz iklimine sahip olduğu için özellikle soğuğu sevmeyen, ılıman bir ortamda uzun dönemli İngilizce eğitimi düşünen öğrenciler için de idealdir.  Malta’da Eylül sonrası uzun dönem eğitim fiyatları oldukça caziptir.

Malta İngilizce dil okulları genellikle butik okul tarzında eğitim verse de Malta’da uluslararası zincir İngilizce dil okulları da bulunur. Butik İngilizce dilokullarında  öğretmenler ve okul yetkilileri  öğrencilerle daha bireysel olarak ilgilenirler ve öğrencilerin bireysel eksiklik ve ihtiyaçları hızlıca giderilir.  Uluslararası zincir İngilizce dil okulları ise her merkezde aynı eğitim kalitesini ve standardı size taahhüt eder. Malta’nın en bilinen zincir okulları EC English ve IELS (LAL)  dil okullarıdır.

Malta küçük bir ülke olduğu için şehirlerarası mesafeler oldukça kısadır. Bir şehirden bir şehre gitmek oldukça kısa sürer. Okullar genellikle St Julians ve Sliema bölgelerinde bulunur. Malta’da bir adet havalimanı bulunması kafa karıştırsa da ülke içerisinde şehirlerin birbirine yakınlığı ve Malta’nın nüfusu düşünüldüğünde bu havalimanı oldukça yeterlidir.

Malta’daki dil okulları başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar birçok program sunar ve her seviyeden öğrenciyi kabul ederler. Malta’da okulun ilk günü öğrenciler seviye tespit sınavına girerler ve öğrenciler seviyelerine uygun sınıfa yerleştirilirler. Daha sonra yaklaşık 4 haftada bir yapılan seviye tespit sınavlarıyla öğrencilerin seviye ilerlemeleri periyodik olarak kontrol edilir. Öğrenciler eğitim aldıkları süre sonunda mevcut İngilizce seviyelerini gösteren sertifika alırlar.

Malta dil okullarında sınıf mevcutları okulların büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 8-15 kişiden oluşur. Malta dil okulları genellikle 16 yaşından itibaren genel İngilizce programlarına öğrenci kabul ederler. Genel İngilizce programları yıl boyunca devam etmekte olup genelde her pazartesi eğitim başlangıcı vardır.

Malta yaz okulları ise belli yaş aralığında küçük yaştaki öğrencilerin katıldıkları sadece yaz aylarında eğitim veren programlardır. Bu yaz okulu programlarında öğrenciler İngilizce eğitiminin yanısıra  aktivite liderleri eşliğinde düzenlenen kültürel ve sportif aktivitelere katılarak eğlenceli zaman geçirir.

Öğrenciler genellikle sabahtan öğlene kadar İngilizce eğitimi alırlar, öğleden sonra da aktivitelere katılırlar. Öğrenciler bu programlarla genel İngilizce düzeylerini yükseltip, dünyanın birçok ülkesinden gelen akranlarıyla eğlenceli vakit geçirirler.

Malta’nın yurtdışında dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilmesinin nedeni diğer anadili İngilizce olan ülkelere kıyasla Malta hem eğitim ücretleri hem de yaşam giderleri açısından daha ekonomik bir ülkedir. Ekonomik olmasının yanında Malta’nın Türkiye’ye sadece 2,5 saat uçuş mesafesinde olması ve ılıman bir iklime sahip olması diğer tercih edilme sebebidir.

Malta’da 12 hafta üzerinde eğitim alan öğrencilerin yasal olarak çalışma izinleri vardır. Bu izin 13. haftadan itibaren geçerli olup, öğrencilere haftada 20 saate kadar part-time çalışma izni verir. Öğrenciler istedikleri işlerde çalışabilirler. Öğrenciler Malta’da  genellikle cafe- restoranlarda kolaylıkla iş bulabilirler. Öğrenciler Malta’da part-time çalışarak hem yeni insanlarla iletişim kurup İngilizce pratiklerini geliştirir,  hem de cep harçlıklarını çıkarabilirler.

Devamını Oku

Malta'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Malta Dil Okulu Fiyatları 2023

OKUL ADIKonaklama TipiPAKET FİYATLARNOTLAR
Aşağıda yer alan fiyatlara haftada 20 ders eğitim + belirtilen tipte konaklama + kayıt ücreti + konaklama ayarlama bedeli + havalimanı transferleri dahildir. (Fiyatlar Euro -€- cinsindendir)
4 Hafta6 Hafta8 Hafta12 Hafta24 Hafta
EC  ENGLISH, ST JULIANSStandart paylaşımlı öğrenci evi, 2 kişilik oda (SC)1.629 €2.376 €3.123 €4.365 €8.343 €* 1 Temmuz – 30 Eylül tarihleri arasında seçilen konaklama türüne göre değişmekle birlikte haftalık 90-160 EUR arasında yaz dönemi yüksek bedeli uygulanır. *31 Mart 2023 tarihine kadar yapılan başvurularda geçerli olan %30 indirimli fiyatlar yazılmıştır!
Standart paylaşımlı öğrenci evi, tek kişilik oda (SC)2.089 €3.066 €4.043 €5.745 €11.103 €
Standart Aileyanı, 2 kişilik oda (BB)1.689 €2.466 €3.243 €4.545 €8.703 €
Standart Aileyanı, tek kişilik oda (BB)2.029 €2.976 €3.923 €5.565 €10.743 €
IELS, SLIEMADay’s Inn Hotel, 4 kişilik oda (SC)1.304 €1.910 €2.516 €3.728 €7.364 €* 28 Mayıs-10 Eylül tarihleri arasında seçilen konaklama türüne göre değişmekle birlikte haftalık 50-150 EUR arasında yaz dönemi yüksek bedeli uygulanır. *Yandaki fiyatlar 2023 yılı boyunca geçerli olan indirimli paket fiyatlarıdır.

Tüm Liste İçin Tıklayınız

Devamını Oku

Öne Çıkan Malta Dil Okulları

Malta’da İngilizce Öğrenmenin Avantajları

 • Malta, Türkiye’ye sadece 2,5 saat uçuş mesafesindedir.
 • Malta’da herkes İngilizceyi bilir ve konuşur.
 • Malta, anadili İngilizce ülkelere nazaran eğitim ve yaşam giderleri daha ekonomiktir.
 • Malta’da ılıman Akdeniz iklimi sayesinde yazlar sıcak, kışlar yumuşak geçer.
 • Malta, Schengen alanındadır ve öğrenciler, Avrupa’nın birçok ülkesine tek vizeyle seyahat edebilirler.
 • Öğrenciler Malta’da İngilizce eğitimi alırken part-time çalışabilir. Böylece hem cep harçlığını çıkarabilir hem de günlük hayatta İngilizce pratik yapma imkânı elde ederler.
 • Malta, İngiliz eğitim sistemini baz aldığı için kaliteli bir eğitim sunar.
 • Malta’da sürekli denetlenen okullarda aldığınız eğitim sayesinde paranızın, emeğinizin ve vaktinizin karşılığını tam olarak alırsınız.
 • Malta’da ders dışında bol bol tatil yaparak hem eğitim alır, hem dinlenir hem de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
 • Malta’da İngilizce öğrenirken sizin gibi dünyanın birçok yerinden dil öğrenmeye gelen öğrencilerle arkadaşlık kurarak uluslararası arkadaşlıklar kurabilirsiniz.
 • Malta’da şehirler birbirine yakın olduğu için bol bol seyahat edebilir, toplu taşımaya çok az ihtiyaç duyarsınız.
 • Malta’da her yaş ve bütçeye uygun İngilizce dil okulu bulunur.
 • Malta’da İngilizce eğitimini dilerseniz zincir okullarda dilerseniz de butik okullarda alabilirsiniz.
 • Malta’da her pazartesi başlayan dil eğitimleriyle takviminize uygun bir zamanda istediğiniz kadar süre İngilizce eğitimine kayıt olabilirsiniz.
 • Malta’da paylaşımlı öğrenci evlerinde konaklayarak diğer ülkelerden gelen öğrencilerle harika arkadaşlıklar kurabilirsiniz.
Devamını Oku

Ön Başvurunuzu Hemen Yapın

Kampanyalı Fiyatlarımızdan Faydalanın. Danışmanlarımız sizi arasın.

Malta’da İngilizce Öğrenmenin Size Katacakları

Malta 1964’e kadar İngiliz sömürgesinde kalmış bir ülkedir. Bu durum ülkenin İngiliz kültürünü benimsemesine ve kendisine uyarlamasına yol açmıştır aynı zamanda Malta, İtalya ve İspanya gibi diğer Avrupa ülkelerine de yakın olduğundan bu ülkelerden de etkilenmiş karma bir kültürü vardır. Malta’da İngilizce öğrenerek birçok ülkenin kültürüne, diline ve yaşam tarzına aşina olabilir ilerleyen zamanlarda yapacağınız yurtdışı görüşmelerinde veya farklı kültürlerle iletişimde zorluk çekmezsiniz.

Malta’da İngilizce yaygın olarak kullanıldığı için sınıfta öğrendiğiniz sipariş verme, alışveriş yapma, kendini anlatma gibi temel iletişim becerilerinde kendinizi geliştirir, bu bilgileri gündelik yaşamda da etkin bir şekilde kullanarak dildeki acemiliğinizi atmış olursunuz.

Malta aynı zamanda turistik bir bölgede olduğundan ve farklı milletlerden öğrenciler fazla olduğundan farklı aksanlara aşina olmuş olursunuz bu sayede birçok milletten insanla iletişim kurabilir, kendinizi anlatabilirsiniz.

Devamını Oku
Malta Dil Okulları Image
Malta Dil Okulları Image

Malta’da Sunulan İngilizce Dil Kursları

 • Genel İngilizce Kursları

Malta’da her okulda yıl boyunca genel İngilizce programları sunulur. Bu programlar öğrencinin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel becerileriyle birlikte gramer, kelime bilgisi, telaffuz gibi destekleyici becerilerini de geliştirmeye yönelik uygulamaları içerir.  Genel İngilizce programları hemen her pazartesi başlar.

Genel İngilizce sınıflarında günlük İngilizcenin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi her alanına yönelik uygulamalar verilir. Öğrencilere İngilizce konuşulan bir ülkede yaşarken veya anadili İngilizce olan biriyle iletişim kurarken gerek duyabileceği dil bilgisi ve gerekli akıcılığa ulaşması sağlanır. Malta’da genel İngilizce programları farklı yoğunluklarda olur. Haftada 20 veya 30 saatlik yoğunlukta kişinin ihtiyaç ve isteklerine uygun şekilde tercih edebileceği program seçenekleri bulunur.

 • Akademik İngilizce

Akademik İngilizce programları,  İngilizce lisans veya lisansüstü eğitim almak isteyen bir öğrencinin eğitim hayatında not alma, sunum yapma, akademik okuma, yazma ve araştırma yapma gibi becerilerini geliştirmesine yönelik programlardır. Genellikle akademik kariyerinde ilerlemek veya yurtdışında lisans yada yüksek lisans düşünen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilirler. Belli bir düzeyde genel İngilizce bilgisine sahip öğrenciler akademik İngilizce programlarına kabul edilirler.

 • İş İngilizcesi

İş İngilizcesi programları profesyonel kariyerlerinde İngilizceyi aktif olarak kullanan kişilerin İngilizce sunum hazırlama ve sunma, iletişim kurma, günlük yazışma yapma, rapor hazırlama gibi yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan programlardır. Business English programları, için minimum orta seviyede bir İngilizce düzeyi aranır.

 • IELTS / TOEFL Sınav Hazırlık Kursları

IELTS, TOEFL ve Cambridge sınavları;  tüm dünyaca tanınan, İngilizce eğitim veren üniversitelerde lisans, master ve doktora yapabilmek ve bazı meslek gruplarında çalışabilmek için istenen gerekli sınavlardır. Bu sınavlarda gerekli skorları elde edebilmek için belli bir İngilizce düzeyine sahip olmak gerekir. IELTS / TOEFL hazırlık kursları bu sınavlardan yüksek skor almayı hedefleyen öğrencileri hem bilgi, strateji ve de zaman yönetimi anlamında sınava hazırlar. Bu kurslar genellikle yoğun programlar şeklinde olur. Öğlene kadar genel İngilizce dersleri alan öğrenciler öğleden sonraki ekstra saatlerde seçilen sınava yönelik teknik ve taktiksel eğitimler alırlar. Öğrenci sınavdan istediği skoru alabilecek kadar genel İngilizce bilgisine sahip değilse öncelikle genel İngilizce kurslarıyla gerekli seviyeye gelmelerini daha sonra sınav hazırlık derslerine geçmeleri önerilir.

 • İngilizce Öğretmenleri için Teacher Training Programları (DELTA, CELTA, TESOL)

Yeni mezun veya tecrübeli İngilizce öğretmenleri için olan bu programlarda öğretmenler, farklı yaş grupları için farklı İngilizce öğretme teknikleri ve becerileri öğrenirler. Bu programlardan alınan sertifikalar sayesinde öğretmenler dünyanın her yerinde İngilizce öğretmenliği yapabilirler. CELTA, DELTA ve TESOL programları 4-5 hafta civarında sürmekte olup pazar hariç haftanın hemen her günü eğitim verilir.

DELTA sertifikası; yetişkinlere öğretmenlik yapacak İngilizce öğretmenleri içindir. Delta programlarında en az 2 yıllık öğretmenlik tecrübesi aranır. Eğitim alan öğretmenler dışarıdan gelen öğretmenler ve Cambridge Üniversitesi tarafından yetkilendirilen ESOL departmanı görevlileri tarafından değerlendirilirler.

CELTA sertifikası; anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için düzenlenir. CELTA programına tecrübeli veya tecrübesiz öğretmenler başvurabilirler. CELTA sertifikası İngiliz veya Amerikan dili ve edebiyatı mezunu olup öğretmenlik yapmak isteyen kişilerin katılımını da kabul eder.

TESOL (teaching English to Speakers of Other LAnguages), anadili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğini gösterir bir belge veren kurstur. Dünyanın her yerinde geçerli bir belgedir. CELTA’dan farkı biraz daha düşük bir ilgilice seviyesini kabul eder.

 • 8/17 Yaş Yaz Okulları

Malta 8/17 yaş yaz okulları, yetişkin programlarına katılmak için yaşı yetmeyen veya sadece eğitim değil, eğitime ek olarak sosyal ve kültürel aktivitelerin de olduğu bir program isteyen öğrenciler için ideal programlardır. Yaz kampları olarak da bilinen yaz okullarında öğrenciler sabahları genel İngilizce dersi alır öğleden sonraları ve hafta sonları çeşitli kültür, spor ve gezi aktiviteleriyle yaşıtları olan uluslararası öğrencilerle sosyalleşirler. Bu programlarda öğrenciler farklı milletlerden yaşıtlarıyla dil pratiği yapma şansı yakalarlar. Program 2 – 8 hafta arasında düzenlenir ve yeme, içme, konaklama ve tüm aktiviteler her şey dahil paket program dahilindedir.

Malta Dil Okulları Image

MALTA’DA KONAKLAMA

Malta’da dil eğitimi almaya karar veren öğrencilerin okul seçiminden sonra en çok önem verdikleri konu konaklamadır. Real Yurtdışı Eğitim olarak,  öğrencilerimizin gönül rahatlığıyla hem konforlu hem de güvenli yerlerde yaşamaları için özel çaba sarf ediyoruz. Çalıştığımız dil okulları da, öğrencilerimizin tercihlerine ve bütçelerine en uygun konaklama alternatiflerini sunuyorlar.

Malta’da dil eğitimini tercih eden öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türleri şunlardır:

Paylaşımlı Öğrenci Evleri

Paylaşımlı öğrenci evleri Malta’da en çok tercih edilen konaklama türüdür. Bu konaklama türünde öğrenciler okullar tarafından ayarlanan daireleri birkaç öğrenci beraber paylaşırlar. Odalar tek kişilik olabileceği gibi 2-4 kişilik de olabilir. Bu tercih öğrenciye kalmıştır. Bu dairelerde mutfak ve banyolar evdeki diğer öğrencilerle paylaşımlı kullanılabileceği gibi banyosu odada olan en-suite odalar da bulunabilir. 18 yaşın üzerinde olan öğrenciler bu konaklama türünü kullanabilirler.

Yurt Konaklama

Bu konaklama tipinde paylaşımlı öğrenci evlerinde olduğu gibi sizinle aynı okulu tercih eden öğrencilerle beraber kalırsınız. Öğrenci rezidansları olarak da adlandırılan bu konaklama türünde ister tek kişilik isterseniz de çift kişilik odalar tercih edebilirsiniz; ancak mutfak banyo vb. alanlar diğer öğrencilerle paylaşımlı olarak kullanılır. Bu konaklama türü sosyalleşmek ve günlük pratik yapmak için oldukça idealdir. Yurt da kalabilmeniz için de 18 yaş sınırı vardır.

Aile yanı Konaklama

Aile yanı konaklamalar diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Malta’da da mevcuttur; ancak Malta’da daha çok 18 yaş altı öğrenciler tarafından tercih edilir. Aile yanında kalan öğrenciler Maltalı aileler ile yakın ilişki kurarlar. İngilizcelerini gündelik hayatta da pratik yapma şansına erişen uluslararası öğrenciler Malta kültürünü de yakından tanırlar.

Oteller ve pansiyonlar her ülkede olduğu gibi Malta’da da seçenek dahilindedir, ancak uzun süreli eğitimler için okul tarafından ayarlanan paylaşımlı evler ve yurt konaklamaları daha ekonomik seçenekler olacaktır.

Malta Dil Okulları Image

MALTA’DA ÇALIŞMA

Malta’da İngilizce öğrenmek Malta’nın hem yakın olması hem ekonomik olması hem de İngilizceyi tatille birleştiren konsepti sebebiyle son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Malta Eğitim Bakanlığı, Malta’nın yurtdışı eğitim sektöründe rekabet gücünü artırmak için Avrupa Birliği dışından gelen öğrencilerin kalış süresini daha da uzun tutmalarını sağlamak için önemli bir çalışma yapmıştır ve Malta’ya uzun dönemli dil eğitimine gelen öğrencilere çalışma izni

Malta Hükümeti, Malta dil okulları federasyonu FELTOM’un da teşviki ile Malta öğrenci vizesi politikasında değişikliğe giderek Avrupa Birliği dışından ülkelerden gelen uzun dönemli öğrencilere Malta’da part-time çalışma izni vermeye başlamıştır.

FELTOM; son yıllarda Malta’ya gelen öğrenci sayısının artmasına rağmen öğrencilerin kalış sürelerinin düşmesine dikkat çekerek Malta’nın uluslararası öğrenciler için daha cazip olması için bu değişikliğe gidildiğini belirtmiştir. FELTOM, özellikle Türkiye gibi uluslararası öğrenci potansiyeli yüksek ülkelerin Malta’da çalışma iznine pozitif tepki vereceği, öğrenci sayılarının artacağı öngörmektedir.

Malta’da eğitim alırken çalışma izninden faydalanmak için öğrencilerin 12 haftadan uzun bir programa kayıt yaptırmış olmaları gerekmekte olup, çalışma izinleri ilk 12 haftayı Malta’da tamamladıktan sonra başlamaktadır.

Malta'da Çalışma

Malta’da Eğitime Giderken Mutlaka Yapılması Gerekenler

Dil eğitimi yada herhangi bir eğitim için başka bir ülkeye gitmeye karar verdiğinizde, organize olmak ve eksiksiz yola çıkmak oldukça zor olabilir. Malta’ya eğitim için giderken, yolculuk ile ilgili tavsiyelere ek olarak yanınızda getirmeniz gerekenlerin bir listesini hazırladık.

 • Pasaportunuz
 • Okul kabul belgesi(letter of acceptance)
 • Konaklama adres bilgilerini içeren belge
 • Havalimanı karşılaması aldıysanız karşılama konfirmasyonu
 • Kredi kartları ve biraz nakit Euro
 • Cep telefonu sarj cihazı
 • Sigorta poliçesi
 • Prizler için dönüştürücü adaptör
 • Laptop (isteğe bağlı)
 • Sözlük ve gramer kitabı
 • 1 vesikalık fotoğraf
 • Telefon hattınızı uluslararası dolaşıma açtırdığınızdan emin olun
 • Malta’ya ilk vardığınızda ailenizi ve danışmanınız bilgilendirmek için gerekli olacak 20-30 dakikalık bir konuşma paketi
 • Defter, kalem gibi kırtasiye malzemeleri
 • Mevsime uygun giysiler ve havlular
 • Eğer aile yanında kalacaksanız aile için ufak bir hediye ( Türk kahvesi, nazar boncuğu, 1 kutu lokum gibi)
 • Tütün ve alkol ürünlerinde sınırlama vardır, valizinizi hazırlarken bu sınıra dikkat etmeniz gerekir.
Malta Dil Okulları Image

MALTA’YA GİRİŞTE YAPILMASI GEREKENLER

 1. Pasaportunuzu hazırda bulundurun
 2. Malta’ya girişte görevli size hangi okula ve kalacağınız yeri sorabilir bu yüzden okul ve konaklama belgelerinizi yanınızda hazır bulundurun.
 3. Sorulan sorulara asla eksik ve yanlış bilgi vermeyiniz. Sahte veya üzerinde oynanmış belgeler göstermeyiniz.
 4. Malta’da okullar genellikle havalimanı transferini paket olarak eğitimle birlikte sunarlar. Karşılama bilgilerinizi yanınızda bulundurmayı unutmayın.
Malta Dil Okulları Image

MALTA YAŞAM MALİYETLERİ

Malta resmi para birimi olarak Euro’yu kullansa da diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha ucuz bir ülkedir. Bu ekonomik uygunluk dünyanın her yerinden birçok öğrencinin Malta’da eğitim almayı tercih etmesinin temel sebeplerinden biridir.  Yaşam ve eğitim masraflarının çok uygun olduğu bu ülkede dil eğitiminizi düşük bütçeyle karşılamış olursunuz.

Malta’daki dil okulları diğer ülkelerdeki dil okullarına göre daha uygun fiyatlı olduğundan eğitim harcamalarınız kıyaslandığında çok daha ekonomik bir hesap çıkarabilirsiniz. Temel kırtasiye malzemelerinizi baştan Türkiye’den götürerek bu tarz masraflarınızı da kısmış olursunuz.

Malta’da İngilizce öğrenirken eğlenceden de uzak kalmazsınız. Malta, eğlence merkezi bir ülke olduğu için sosyal hayat harcamaları da diğer giderler gibi oldukça düşüktür. Haftalık harçlık bütçenizin çok fazla dışına çıkmadan hem gündüz hem de gece eğlencelerine katılabilirsiniz.

MALTA’DAYKEN AVRUPA’YI KEŞFEDEBİLİRSİNİZ!

Malta küçük bir ada ülkesi olduğu için ülke içerisinde şehir içi veya şehirlerarası ulaşım oldukça kolay ve kısa sürelidir. Malta, Schengen bölgesinde olduğu ve İtalya, İspanya gibi ülkelere yakın bir lokasyonda olduğu için öğrenciler kurslardan artakalan zamanlarında Avrupa’yı da gezebilirler. Havayolu veya deniz ulaşımı ile Avrupa ülkelerine geçiş yapmanız çok kolay. Tek bir vize ile hem dil eğitimi alabilir hem de Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İzlanda, İtalya, Yunanistan, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya ve İsveç gibi birçok Avrupa ülkesine seyahat edebilirsiniz.

Malta Dil Okulları Image

Malta Şehirleri

Malta; deniz, kum ve güneşin tadını çıkarırken aynı zamanda da İngilizce öğrenebileceğiniz şahane bir ülkedir. Hem Türkiye’ye yakın, hem resmi dillerinden biri İngilizce hem de ekonomik yaşam ve eğitim koşullarıyla Malta oldukça avantajlı bir ülkedir. Eğitimin yanı sıra oldukça eğlenceli bir ülke olan Malta’da en çok tercih edilen şehirleri aşağıda listeliyoruz. Aslında şehirlerin mesafesi birbirine o kadar yakındır ki Malta’da yaşarken ve gezerken farklı şehirlerde olduğunuzu bile anlamayabilirsiniz.

Sliema: Adanın en büyük ve modern şehri olan Sliema, birçok mağaza ve alışveriş merkeziyle oldukça merkezi bir şehirdir. St Julians ile karşılıklı iki yarımada şeklindedirler. Sliema’da öğrenciler okuldan arta kalan vakitlerinde Akdeniz’in uçsuz bucaksız mavi sularında dalış yapabilir, diğer adalara yapılan tekne turlarına katılabilir, tepelere tırmanabilir, alışveriş yapıp arkadaşlarıyla sohbet edebilirler.

St. Julians: St Julians muhteşem sahil yolu, turistik belde yaşantısı, onlarca ve her türden restoranıyla hem öğrencilere hem de turistlere çok fazla hitap eden bir şehirdir. Birçok kaliteli dil okulu bu şehirde bulunur. İngilizce ve tatili bir arada yaşamak isteyen öğrenciler için oldukça avantajlı bir seçenektir. St. Julians aile yanı konaklamalardan, 5 yıldızlı otellere kadar birçok konaklama alternatifi sunar. Restoranları, barları, gece kulüpleri, alışveriş merkezleri, sinemaları, kumsalı ve bowling salonları gibi çok çeşitli eğlence merkezleriyle Malta’nın eğlence başkentidir.

Malta Dil Okulları Image 9

Malta’da Dil Okulu Seçimi

Malta eğitim kalitesi ve bilinen okulları ile her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih edilir. Peki doğru okul nasıl seçilir?

Öncelikle Malta’da tercih edeceğiniz dil okulunun Malta hükumeti tarafından akredite edilmiş bir okul olduğundan emin olun. Malta’da zincir okullar birlikte genellikle öğrencinin ihtiyaçlarına bireysel cevap veren butik okullar da oldukça fazladır. Ülkedeki yaşam ve eğitim fiyatlarının oldukça düşük olduğu düşünülürse hemen her bütçeye uygun bir okul bulmak oldukça mümkündür.

Malta  dil okulları hemen her dönem promosyonlar uygularlar, bu promosyonlarla alacağınız eğitimi çok daha uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Dil okulu seçilirken dikkat edilmesi gereken temel başlıklar:

 • Okulun bulunduğu şehir ve konumu
 • Okuldaki Türk öğrenci oranı
 • Zincir okul veya butik okul olması
 • Okulun konaklama imkanları ve özellikleri
 • Okulun konaklama ve eğitim ücretleri

Dil okulu seçimi yapmak bazen öğrenciler için oldukça karmaşık olabilir. Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile doğru okul ve program tercihinizi yapabilir eğitimizi en verimli şekilde geçirebilirsiniz.

Ön Başvurunuzu Hemen Yapın

Kampanyalı Fiyatlarımızdan Faydalanın. Danışmanlarımız sizi arasın.

REAL YURTDIŞI EĞİTİM’LE ADIM ADIM MALTA’DA İNGİLİZCE​

Real Yurtdışı Eğitim’in uzun yıllardır sektörde tecrübeli danışmanlarıyla Malta dil okulu serüveninizin her anında sizin yanınızda olacaktır.

 1. Adım: Ön Görüşme

Ön görüşme ile Malta’da dil eğitimine gitmek isteyen öğrenci adayının alanında uzman danışmanlarımız tarafından vize alabilirlik durumu incelenir ve vize dosyasının en doğru şekilde hazırlanması için öğrenciye bilgi verilir. Görüşme esnasında öğrencinin

 • eğitim ve iş geçmişi,
 • öğrencinin hedef ve beklentilerinin Malta eğitim tercihiyle uyumu,
 • öğrencinin mevcut şartlarının Malta öğrenci vizesi için uygun olup olmadığı,
 • öğrencinin ekonomik durumu ve Malta dil kursu ve konaklama için ayırdığı bütçe,
 • öğrencinin mevcut ekonomik durumu ve hedefleri doğrultusunda hangi okulların doğru tercih olabileceği incelenir ve öğrenciye dil kursu ücretinden cep harçlığına kadar detaylı bir maliyet tablosu oluşturulur.
 • Malta’da dil eğitimi alacak öğrenciye vize için gerekli belgelerin listesi sunulur ve belgeleri nasıl hazırlayacağı ile ilgili detaylı bilgi verilir.
 1. Adım: Okul Kayıt

Öğrenciye Malta’da İngilizce eğitimi için uygun seçenekler sunulduktan sonra öğrenci ve danışman beraber okul konusunda karar verir, okul başlangıç tarihi ve eğitim süresi gibi detaylar belirlenir. Okul kaydı için öğrencinin pasaportunun bir kopyası alınır ve okulun ön kayıt ücreti talep edilir. Akabinde danışman başvuruyu ilgili dil okuluna gönderir ve kabul belgeleri beklenir.  Bu süreçte öğrenciden de vize belgelerini hazırlaması istenir.

 1. Adım: Okul Onayı

Seçilen Malta dil okulundan Real Yurtdışı Eğitim’e kabul belgeleri ve faturası geldikten sonra, danışmanımız vize başvurusu için  gerekli hazırlıklara başlar. VFS’den vize başvuru randevusu alınır.

 1. Adım: Vize Hazırlık:

Okuldan gelen belgeler ile hem öğrencinin hazırladığı hem de danışmanın hazırladığı belgeler ile vize başvuru dosyası düzenlenir.

 1. Adım: Vize Başvurusu:

Öğrencinin tüm belgeleri hazır olduğunda danışman tarafından dosya son kez kontrol edilir ve VFS Global vize merkezinden alınan randevu gün ve saatinde öğrenci tarafından kişisel olarak başvuru yapılır; bu kurum vize başvuru dosyanızı Malta Konsolosluğu’na gönderir.

 1. Adım: Program Ücreti Ödemesi, Uçak Bileti ve Son Hazırlık:

Vize başvuru dosyası Malta Konsolosluğu vize bölümü tarafından yaklaşık 5-10 gün içinde değerlendirilir.

Vizesi onaylanan öğrencinin vize onayı okula bildirilir, uçak bileti alınır ve geri kalan ödeme okula yapılır. Ödemeler tamamlandığında okuldan karşılama detayları gelir.

 1. Adım: Oryantasyon:

Okul seçimi, kaydı, vize başvurusu ve ödeme gibi işlemler tamamlandıktan sonra Real Yurtdışı Eğitim danışmanları tarafından öğrencilere oldukça detaylı bir oryantasyon verilir. Bu oryantasyonda öğrencinin valizini nasıl hazırlayacağından okulun ilk günü neler yapacağına kadar bütün süreçlerle ilgili bilgi verilir. Havalimanında neler yapacağı, uçakta yapılması gerekenler, karşılama hizmeti alındıysa nasıl iletişim kurulacağı, karşılama hizmeti alınmadıysa konaklamaya nasıl ulaşılacağı, hangi prizlerin kullanılacağı gibi bütün detaylar öğrenciye aktarılır ve akıllardaki tüm sorulan cevaplanmaya çalışılır.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, uzun yıllardır Malta eğitim danışmanlığı konusunda aktif çalışıyoruz ve şimdiye kadar birçok öğrencimiz Malta’da İngilizce eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayarak profesyonel iş ve akademik kariyerlerine başarılı bir şekilde devam etmektedirler. Fiyatlar için malta dil okulları fiyatları listemizi inceleyebilirsiniz.

Malta’da sunulan ekonomik İngilizce dil eğitimi yaz döneminde yüksek sezon ücretlerinin eklenmesiyle biraz artmaktadır.   Yaz döneminde İngilizce dil eğitim almayı düşünen öğrencilerimiz hemen hemen aynı fiyatlara İngiltere dil okullarını yada İrlanda dil okullarını tercih edebilirler.