London Business School

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

London Business School, LBS. İngiltere’nin Londra şehrinde 1964 yılında, devlete ait bir üniversite olarak kurulmuştur.

LBS, Avrupa’nın en prestijli business üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. LBS ekonomi araştırma çalışmalarıyla Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biridir.

LBS, öğrencilerin iş dünyasındaki yeteneklerini ve potansiyelini keşfetmelerini amaçlamakta ve öğrencilere yeni beceriler kazandırmayı hedeflemektedir. Finans başkenti olarak adlandırılan Londra’da eğitim gören öğrenciler, iş istihdamı konusunda oldukça avantajlı konumdadır.

Okul, her yıl yaklaşık 130 farklı ülkeden binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. LBS, kurulduğu dönemden bugüne kadar 30.000’i aşkın öğrenci mezun etmiş ve iş dünyasına dünyaca ünlü birçok ismi kazandırmıştır.

LBS, Financial Times’ın sıralamasına göre Finans eğitimi veren üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır. Okul, üst düzey eğitim programları ve ünlü eğitimcileriyle; iş yönetimi, ekonomi stratejisi gibi alanlarda da ilk 10 üniversite arasında yer almaktadır.

LBS Kampüs

LBS kampüsü, Marylebone’da ikamet etmektedir. Fakülte içinde; restoran, spor merkezi, 3 kafe ve kütüphane bulunmaktadır.

LBS Eğitim Programları

Accounting

Finance

Marketing

Strategy and Entrepreneurship

Economics

Management Science and Operations

Organisational Behaviour

LBS Araştırma Merkezleri

Aditya Birla Centre

AQR Institute of Asset Management

Centre for Corporate Governance

Coller Institute of Private Equity

Deloitte Institute of Innovation and Entrepreneurship

LBS Öğrenci Kulüpleri

LBS, öğrencilerin akademik hayatını olduğu gibi sosyal hayatını da desteklemektedir.

Üniversite, 70’i aşkın öğrenci kulübüne sahiptir. Girişimcilik ve enerji gibi iş hayatına yönelik kulüplerin yanı sıra Latin Amerika ve Çin gibi kültürel kulüpler de bulunmaktadır. Bunların yanı sıra sporla ilgilinen öğrenciler için de; futbol, yelken, salsa kulübü gibi öğrenci kulüpleri bulunmaktadır.

LBS Fiyat

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar,  £ 16.400 ve £ 18.500 arasındadır.

Önemli Mezunlar

Kumar Mangalam Birla, İş İnsanı

Cyrus Pallonji Mistry, İş İnsanı

Wong Kan Seng, Politikacı

Stephen Crabb, Politikacı

Petra Němcová, model, televizyon sunucusu, yazar ve hayırsever

Refika Birgül, Refika’nın Mutfağı’nın kurucusu, yemek kitabı/gazete yazarı, TV programcısı

Anita Elberse, Profesör

Justine Greening, Politikacı

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast Image

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Shaftson English Sosyal Aktiviteler Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya Ülke Bilgileri Avustralya’da Konaklama Genel Bilgiler 26 yıldan beri

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz