La Trobe University

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Victoria eyaletinin en eski üçüncü üniversitesi olan La Trobe University, 1964 yılında meclis kararı ile kurulmuştur. La Trobe Üniversitesi, Avustralya’nın en geniş ve en hızlı büyüyen üniversitelerinden biridir. Victoria eyaletinde bir çok  kampüse sahiptir. Ana kampüsü Bundoora, Melbourne’dedir. Diğer iki büyük kampüsü Bendigo ve New South Wales – Victoria eyalet sınırındaki Albury – Wodonga’dadır. Üniversitenin Mildura, Shepparton, Beechworth gibi birçok küçük kampüsü vardır.

La Trobe beş ana fakülte içinde; Eğitim, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Hukuk, İş Yönetimi, Fen Bilimleri, Teknoloji ve Mühendislik gibi genel bölümleri kapsayan lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. La Trobe özellikle sanat ve sosyal bilimler alanlarında daha güçlüdür. 2005 yılında Times Higher Education Supplement tarafından dünya çapında en iyi 25 üniversite arasında seçilmiştir ve Avustralya’da üçüncü sırada yer almaktadır. Ayrıca biomedicine alanında uluslar arası üne sahiptir ve aynı yıl Times tarafından en iyi 100 biomedicine üniversitesinde yer almıştır (Avustralya’da 13. sıradadır). Araştırma kalitesi açısından, üniversite sanat ve sosyal bilimler alanında, biyoloji ve biyoteknik bilimler alanında 2011 yılında ülke çapında 8. ve 5. sırada yer almıştır.

Real Yurtdışı Egitim Danışmanlığı, La Trobe Üniversitesi’nin İngilizce, lisans ve yüksek lisans programlarına yerleştirme yapmaktadır.

La Trobe’u seçen öğrenciler eğitimde öncü viktorya eyaletinde eğitim fırsatına sahip olacaklar  ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden La Trobe Üniversitesi’nin müthiş diplomasına sahip olacaklar. La Trobe mükemmel bir  akademik eğitim sunar.Eğitim ve sosyal hayat arasında denge kuran bir sistemi vardır.Akademik zorluklar, tüm dünyadan gelen üstün nitelikli akademisyenlerden oluşan kadrodan eğitim görebilme olanağı, güzel sahilleri olan ve açık hava aktivitelerine müsait, kozmopolit ve misafirperver bir ortamda okuyabilme şansı gibi. La Trobe Üniversitesi’ni seçtiğinizde Avustralya üniversite deneyimini de beraberinde seçmiş olacaksınız.

La Trobe’un beş fakültesi harika bölümleriyle çeşitli seçenekler sunar; Sosyal Bilimler, Medya, İletişim, İşletme, Hukuk, Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik, Sağlık Bilimleri ve Eğitim gibi. La Trobe’un kampüs içinde Microsoft Centre ve Research & Development Park gibi mükemmel endüstri bağlantıları mevcuttur. Ayrıca La Trobe Üniversitesi 30’dan fazla üniversiteye ve fakülte bazlı araştırma merkezine ve enstitüye, yenilenmiş Centre of Dialogue ve Melbourne’nun gelecekteki Moleküler Bilimler Enstitüsüne (123.7M $) ve Avustralya’nın Agriobio, Melbourne’deki Bioscience Araştırma Merkezi’ne (288.00M $) ev sahipliği yapma niteliği taşımaktadır. Tüm bu olanaklara Real Eğitim aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

La Trobe Üniversitesi’nin canlı kampüs ortamında İngilizce,  lisans ve yüksek lisans programlarında eğitim alırken Avustralya kültürüne de entegre olacaksınız. Kampüsleri Avustralya’nın yerel doğal güzellikleri arasındadır ve bölgesel Bendigo kampüsü Avustralya’nın ikinci en büyük şehri olan Melbourne’e çok yakın mesafededir.

Seçkin Mezunlar!

La Trobe Üniversitesi aşağıdaki listede belirtildiği gibi birçok seçkin mezun vermiştir:

•    Jacinta Allan, Victorian Government Minister

•    Fran Bailey, Federal Liberal MP, former federal government minister

•    Helen Buckingham, MP

•    Phil Cleary, Former Federal Independent MP, Author, social activist, political and sports commentator, former VFL Footballer, ABC Presenter

•    Jacinta Collins, Federal Senator

•    Michael Danby, Federal Labor MP

•    Mary Delahunty, Victorian MP, former minister, former ABC TV presenter

•    Martin Dixon, Victorian MP, opposition frontbencher

•    Geoff Raby Foreign Affairs secretary, Australia’s most senior Trade official, World Trade Organisation negotiator and the Australian ambassador to China

•    Naomi Robson, journalist, presenter

•    Maureen Wheeler, Founder of Lonely Planet

•    Rebecca Twigley – Model

•    John Silvester, crime writer, prominent Age journalist

•    David Morgan, Westpac CEO, former Treasury official, BHP Billiton Director

•    Tim Flannery, Well known biologist, author and prominent commentator on global warming, 2007 Australian of the Year

•    Andrew Demetriou, AFL CEO

Konaklama Seçenekleri

Aşağıdaki konaklama seçenekleri Melbourne (Bundoora) kampüsündedir:

•    Chisholm College (lisans)

•    Glenn College (lisans)

•    Menzies College (lisans)

•    The University lodge (yüksek lisans)

•    Graduate house (yüksek lisans)

Rankingler

La Trobe Üniversitesi dünya genelinde rankingleri çok hızlı  yükselen dünya üniversiteleri arasındadır. The Times Higher Education World University Rankings tarafından sanat ve sosyal bilimler alanında en başarılı üniversitelerden seçilmiştir. 2004’te La Trobe Üniversitesi dünya genelinde 200 üniversite arasında 142. , Avustralya’da 13. sırada yer almıştır. La Trobe 2004’te spesifik alanlarda en iyi 100’e girememiştir fakat Avrupa ve Kuzey Amerika genelinde en iyi 40 üniversite arasında 33. sırada yer almıştır.

2005 yılı La Trobe Üniversitesi için iyi bir sıralama yılıydı ve dünya çapında 98. sırada, Avustralya’da ise 11. sırada yer almıştır. Sanat ve sosyal bilimler alanında dünya çapında 23.  ve Avustralya’da 3. sıradaydı. Buna ek olarak, en iyi sosyal bilimler üniversiteleri listesinde 68. ve Avustralya’da 9. sıradaydı. En iyi biomedical üniversiteleri listesinde 86. (Avustralya’da 10.) , ve Avrupa ve Kuzey Amerika çapındaki listede 29. sıradaydı. 2011’de ise üniversite büyük gelişme gösterdiği sanat ve sosyal bilimler, biyoloji ve bioteknik bilimlerde araştırma kalitesi bağlamında 8. ve Avustralya’da ise 5. seçilmiştir. Biokimya alanında ise Avustralya’da birinci sırada yer almaktadır.

Melbourne Enstitüsü tarafından yürütülen bir araştırmaya göre 2006’da Avustralya üniversiteleri yedi ana alanda toplanmıştır. Bunlar; Sanat & Sosyal Bilimler, İşletme & Ekonomi, Eğitim, Mühendislik, Hukuk, Tıp ve Fen Bilimleridir. Aşağıdaki listede La Trobe Üniversitesi’nin herbir disiplindeki sıralamaları belirtilmiştir:

Disiplin                         R 1    No.      R 2    No.

Sanat & Sosyal B.         6      38         7      38

İşletme & Ekonomi     12     39        15     38

Eğitim                            17     35          7     34

Mühendislik                  20     28        21     28

Hukuk                            14     29        14     28

Tıp                                           14                 13

Fen Bilimleri                 11    38         16    35

•    R1 Avustralya ve deniz aşırı akademik sıralamasıdır

•    R2 Makale ve Araştırma sıralamasıdır

•    No. La Trobe Üniversitesi’nin listedeki toplam enstitü sayısına oranını belirtir

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler İngilizce Kurs Programları Neden Shaftson English Gold Coast? Konaklama Seçenekleri Okulun Sunduğu İmkanlar Tanıtım Videosu & Galeri Konum Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz