King’s College London

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Londra King’s Koleji (King’s College London, KCL) İngiltere’nin Londra şehrinde, 1829 yılında devlete bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur.

Londra King’s Koleji, İngiltere’de bulunan en eski yüksek öğretim kurumları arasında yer almaktadır.

Londra King’s Koleji, köklü tarihi yapısını modern eğitim programlarıyla harmanlamaktadır. Üniversitede bulunan birçok öğretim görevlisi Nobel ödülü sahibidir. Üniversite, kurulduğu yıllardan itibaren yaptığı araştırma çalışmalarıyla birlikte bilim dünyasının birçok gelişmesinde pay sahibidir. Kolej, özellikle DNA ve DNA yapısının keşfi sırasında bilim insanlarının kullandığı bir üs olarak ön plana çıkmıştır. Kolej, günümüzde 5 Medikal Araştırma merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Londra King’s Koleji özellikle; tıp, diş hekimliği, hukuk, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, uluslararası güvenlik, müzik ve felsefe alanlarında üst düzey kalitede eğitim programları sunmaktadır. Üniversite, başlıca bu bölümleriyle İngiltere’nin ve dünyanın en iyileri arasında gösterilmektedir.

Londra King’s Koleji, mezun öğrencilerine sağladığı iş istihdamı oranıyla İngiltere’de bulunan 3.üniversitedir.

Londra King’s Koleji, 2014 yılı QS sıralamasına göre dünyadaki tüm üniversiteler arasında 40.sırada, Birleşik Krallık Üniversiteleri arasında 7.sırada ve Avrupa Üniversiteleri arasında 10.sırada yer almaktadır.

Londra King’s Koleji, 25.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite, dünyanın pek çok farklı ülkesinden öğrencilere sahiptir.

Londra King’s Koleji Kampüsleri

Denmark Hill Kampusü

Guy’s Kampusü

St. Thomas’ Kampusü

Londra King’s Koleji Akademik Okulları

Londra King’s Koleji’nin 9 eğitim okulu bulunmaktadır.

Biyomedikal&Sağlık Bilimleri

Dişçilik Enstitüsü

Beşeri Bilimler Okulu

Tıp Okulu

Florence Nightingale Hemşirelik&Ebelik Okulu

Fiziksel Bilimler & Mühendislik Okulu

Psikiyatri Enstitüsü

Sosyal Bilimler&Politika

Londra King’s Koleji Öğrenci İmkânları

Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti

Konaklama

Kütüphane

Londra King’s Koleji Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar, 15.200 £ ve 20.780 £ arasındadır.

Önemli Mezunlar

Florence Nightingale, İngiliz hemşire. Modern hemşireliğin kurucusudur.

John Keats, İngiliz şair

Virginia Woolf İngiliz feminist, yazar, romancı ve eleştirmen

Desmond Mpilo Tutu, 1984 yılında Nobel Barış Ödülü’nü kazanan bir Güney Afrikalı, Anglikan Kilisesi’nin başpiskoposu

Richard Samuel Attenborough, Baron Attenborough, İngiliz aktör

İngiltere’de üniversite eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Cardiff University

Cardiff University

Cardiff Üniversitesi (Cardiff University) Galler’in Cardiff şehrinde devlete ait bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur. Üniversitenin akademik programlarına başlama tarihi 1883 yılına dayanmaktadır. Cardiff Üniversitesi, araştırma

University of Ulster

University of Ulster

Diğer İngiltere Üniversiteleri İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Ulster Üniversitesi (University of Ulster, UU) Kuzey İrlanda’da, devlete ait bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur. Ulster Üniversitesi,

Teeside University

Teeside University

Teeside Üniversitesi (Teeside University) İngiltere’nin Middlesbrough şehrinde bir devlet üniversitesi olarak kurulmuştur. Teeside Üniversitesi’nin tarihi 1930 yılına dayanmaktadır. 1930 yılında Constantine Technical College olarak akademik

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz