Kanada Yaz Okulları

Danışmanlarımızdan Kanada Yaz Okulları Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Kanada yaz okulları ya da yaz kampı programları 7-17 yaş arası çocuk ve genç öğrencilerin katılabileceği,  yaz aylarında sunulan, 2 ila 8-10 haftalık, kısa dönemli  programlardır.

Kanada, yapılan araştırmalarda  ‘Dünyada Yaşanabilir En İyi Ülke’ unvanını alan, refah düzeyi çok yüksek bir ülkedir.  Birleşmiş Milletler’in anketine göre Kanada, eğitim olanakları, suç ve şiddet oranının çok düşük olması gibi nedenlerle üst sırada yer almıştır.

Dünyanın dört bir yanından gelen göçmenlerin bir arada huzur içinde yaşadığı Kanada, bir çok farklı etnik kültürü ve  bu kültürlerin  yarattığı zenginliğe sahiptir. Ülkede, demokrasi ve insan haklarına çok büyük önem verilir.

Kanada, çok iyi bir eğitim sistemine sahiptir. Dünyanın dört bir yanından, binlerce öğrenci, lise, üniversite, İngilizce ve Fransızca dil eğitimi ve tabii ki yaz okulu programları için Kanada’yı tercih etmektedir.

Yaz okulu programları için Kanada’yı tercih eden öğrenciler,  bu programlara, Kanada’nın dünya çapında ünlü  üniversite kampüslerinde katılma şansına sahip oluyorlar.

Kanada’nın İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki ana dili bulunuyor. Ülkede çok sayıda İngilizce eğitim veren yaz okulu olmasının yanı sıra,  Fransızca konuşulan Quebec bölgesinde Fransızca yaz okulu programları da bulunuyor. Bu durumda Türkiye’de Fransızca ağırlıklı eğitim alan bir öğrenci, Fransızcasını geliştirmek için Kanada’yı tercih edebilir.

Kanada yaz okullarını tercih eden öğrenciler son derece köklü ve bunun yanı sıra modern tesislerde eğitim alma şansına sahip olur.  7-17 yaş arasındaki çocuk ve genç öğrenciler, yaşıtlarıyla birlikte eğitim alır. Yaz okulu programı dahilinde öğrenciler, kampüs için ya da aile yanı konaklama seçeneklerinde kalabilirler.  Her türlü konaklama seçeneğinde de öğrencilere, tüm öğün yemekleri verilir.

Dil eğitiminin yanı sıra,   pek çok sosyal ve spor aktivitelerinin  ve ayrıca çeşitli, kültürel ve eğlenceli gezilerin bir arada sunulduğu Kanada yaz okulu programları, katılımcı olan genç öğrenciler için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

2021 Kanada Yaz Okulları Fiyatları ve program detayları için danışmanlarımıza ulaşın.

Kanada’ da Yaz Okulları

  • UNIVERSITY OF TORONTO ST. MICHAEL’S CAMPUS
  • YORK UNIVERSITY GLENDON CAMPUS

Kanada dil okulları sayfamızı ziyaret edip dil okulları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz