Kanada Devlet Liseleri

Danışmanlarımızdan Devlet Liseleri Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden biri olan Kanada’da ilköğretim ve lise eğitimi başarıya odaklanmış, geniş eğitim yelpazesi ve sosyal olanaklarıyla öğrencilere mükemmel bir deneyim sunar. Unutmayın ki iyi bir üniversiteye yerleşmenin temelinde iyi bir lise eğitimi almış olmak yatar.

Kanada’da yakın çevredeki okulların oluşturduğu Okul Bölgeleri vardır, her bölgesinde seçebileceğiniz köklü ve kaliteli okullar mevcuttur. Toronto gibi büyük okul bölgeleri 550 okulu kapsarken, Kootenay Lake Bölgesinde 16 okul bulunmaktadır ve uluslararası öğrenciler için ayrılmış kontenjanlar bölge büyüklüklerine göre farklılık göstermektedir.

Kanada Devlet Liseleri Kayıt Koşulları

Kanada devlet liselerine kayıt koşulları genel olarak eğitim bakanlığı tarafından belirlenir ve Kanada’da lise bitiren öğrenciler Kanada kolej ve üniversitelerine giriş noktasında önemli bir avantaj elde ederler. Yani lise eğitiminizi Kanada’da alarak, üniversite yaşamınız için de çok büyük bir adım atmış olursunuz. 

Devlet liseleri karma eğitim sunar. Eğitim sistemi laiktir. Okullardaki müfredatın yanı sıra seçmeli programlar, özel programlar (Güzel sanatlar, Fransızca, Spor vs.) ve gezi aktiviteleri öğrencilerin tercihlerine göre belirlenir. Genel olarak okulların sömestr başlangıçları eylül ve şubat aylarındadır.

Kanada devlet liselerinin ücretleri eyaletten eyalete farklılık göstermekle birlikte yıllık eğitim+konaklama 20-30.000 CAD civarındadır. Eyaletler arasında eğitim ve konaklama dahil en fazla 5-10.000 CAD fark oluşabilir.

Kanada devlet liselerinde yabancı öğrenciler genellikle aile yanında kalırlar. Kanadalı aileler uluslararası öğrencilere hem çevreye alışmalarında hem de İngilizcelerini geliştirmelerinde yardımcı olurlar. Aileler okulların yıllardır çalıştığı güvenilir ve önceki öğrencilerden referansları olan ailelerdir.

Kanada’da lise eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz