İtalya’da Yüksek Lisans (Master)

Danışmanlarımızdan İngiltere Üniversiteleri Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

İtalya, tarihin en eski ülkelerinden biridir ve moda, kültür ve sanatın merkezidir. Dünya tarihinde kapladığı yer ve eserleriyle; mutfağı, kültürü ve doğasıyla mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. İtalya’da yüksek lisans yaparak hem tüm bu güzelliklerden yararlanır hem de AB üyesi olan bir ülkede eğitim almış olarak diplomanızı tüm Avrupa’da geçerli kılabilirsiniz.

İtalya’da yüksek lisans eğitimi 1 yıldır. Yüksek lisans eğitimi genellikle İngilizce olarak verilmektedir fakat tercih edilen üniversitede alınacak eğitimin yüksek lisans dilinin İngilizce olup olmadığına daha önceden bakılmasında fayda vardır zira her bölüm için İngilizce eğitimi mevcut değildir. 

İtalya’da yüksek lisans eğitimi almanın en güzel yanlarından biri, sizlere ikinci bir yabancı dil öğrenme şansı sunmasıdır. Bir yandan eğitiminizi alırken bir yandan İtalyanca kursuna yazılabilir; yerel halk ile de iletişimde olarak İtalyancanızı büyük ölçüde geliştirebilirsiniz. İki dil biliyor olmanızın artılarını profesyonel hayatınızda bol bol göreceksiniz.

İtalya özellikle tasarım, moda ve sanat alanlarında büyük talep almaktadır ve bu konularla ilgili çok farklı yüksek lisans programları bulunmaktadır. Bunlara en güzel örnekler IED ve Bocconi Üniversitesidir. IED tamamıyla moda, tasarım ve iletişim üzerine yönelirken, Univeriste Bocconi’de devlet üniversitelerinin en iyisidir ve en geniş eğitim programına sahiptir.

İtalya’da Yüksek Lisans için Gerekli Belgeler 

  • Lisans Diploması
  • Yeterli dil seviyesi bilgisi
  • Yeterli not ortalaması
  • Profesyonel ve akademik kariyeri gösteren CV
  • Akademik referanslar

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz