İrlanda’da Dil Eğitimi

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

İrlanda kuzeyin mistik güzelliğe sahip ülkesi…

Büyüleyen doğası ve nefes kesen keskin manzaralarla dolu bir Kelt ülkesi. Kalabalık şehirlerinden kasabalarına kadar insanların kendini güvende hissedeceği bir ülke. Resmi olarak Birleşik Krallığın bir parçası olan İrlanda’yı dil eğitimi için seçecek olan öğrencileri doğa ile iç içe bir eğitim süreci beklemektedir. İrlanda Cumhuriyeti  Birleşik Krallığın batısında bulunan, tamamıyla bağımsız bir ada ülkesidir. 1921 yılında Büyük Britanya’dan ayrılmış ve bağımsızlığını ilan etmiştir. Gelişmiş ve modern bir ülke olan İrlanda 1949 yılından bu yana Cumhuriyet ile yönetilmektedir ve 1973‘ten itibaren de AB üyesidir.

Özellikle Türk öğrenciler İrlanda’da İngilizce dil eğitimi alırken ülkeye adapte olmakta hiç zorluk çekmeyeceklerdir. 1845-1849 yılları arasında yaşanmış olan büyük kıtlık döneminde kendisi de zor durumda olan Osmanlı İmparatorluğu İrlanda’ya 5 gemi dolusu tahıl ve erzak yardımı göndermiştir. Türkiye’nin tarihteki bu yardımlaşma girişiminden dolayı İrlandalılar Türk insanın tabiatına büyük bir sempati duymaktadır. Türkler  ile İrlandalıların birbirine çok benzediğini düşünmektedirler  ve  çoğu Türkiye’yi ya ziyaret etmiştir ya da ziyaret etmeyi düşünüyordur.  İrlanda’da herkes kendi halinde saygılı, sıcak kanlı, yardımsever ve güler yüzlüdür. 2008 ve 2010 da dünyanın en büyük seyahat rehberi Lonely Planet tarafından dünyanın en misafirperver ülkesi seçilmiştir.2009 Global Barış Endeksi’nde 12. Sırada yer almıştır.

İrlanda Avrupa’daki en iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir. İrlanda’nın yükseköğrenim sistemi dünya çapında ilk 25 ülkeden biri seçilmiştir ve dünyanın en yüksek katılım oranlarından birine sahiptir. IMD Rekabet Edilebilirlik yıllığı 2016 ve Dünya Ticaret Örgütü Küresel Rekabet Edebilirlik Raporu’na göre İrlanda yükseköğrenim başarısı ve eğitim kalitesi için dünya genelinde ilk 10 arasında yer alır. İrlanda Uluslararası Öğrenci Memnuniyeti Ödülleri’nde dünyada birinci sırada yer alır. Uluslararası Öğrenci Memnuniyeti Ödülleri, Avrupa’daki uluslararası öğrencilerin binlerce inceleme ve görüşüne dayanıyor. İrlanda’daki üniversiteler, ortalama 9.04 puan elde etmiş ve İrlanda 2016  Uluslararası Öğrenci Memnuniyeti Ödülleri oturumunda birinci sırada yer almıştır.

İrlanda’daki dil okulları öğrencilerin kişisel tercih ve ihtiyaçlarına uygun çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Aile yanı konaklama, öğrenci yurdu, apart konaklama, öğrenci evi konaklama, kiralık oda kiralama, otel vb gibi çok çeşitli konaklama alternatifleri bulunmaktadır. İrlanda’da ulaşım ülkenin boyutu dolayısıyla oldukça kolaydır ve ülkenin ulaşımı genellikle otobüs ve trenlerle sağlanmaktadır bunun yanı sıra İrlanda’da bisiklet kullanımı da oldukça yaygındır. Bus Eireaann ismindeki otobüs firması tüm İrlanda içinde hizmet vermektedir. Ekspres tren servisi İrlanda kuzey kesimlerinde ve tüm büyük şehirlerinde vardır ve yerel iç hat uçak hizmetlerine karşı bir alternatifinizin olmasını sağlar. Dünyanın diğer ülkelerinde oldukça yaygın olan taksi ağı İrlanda’da mevcuttur. Taksi bulabilmek için bir otobüs veya tren istasyonuna uğramanız veya otellerden çağırmanız gerekir.

Türkiye’den İrlanda’nın başkenti Dublin’e aktarmalı uçuşlardan en popüler olanı Lufhansa –Alman Hava Yolları’nın düzenlediği servisleridir. Ankara veya İstanbul çıkışlı uçuşların gidiş-dönüş ücreti 300 ABD dolarından başlamaktadır.

Öğrencilerin İngilizce eğitimi için İrlanda’yı seçmesindeki en önemli nedenlerinden biri de dil eğitimi alırken çalışma izni vermesidir.  Yurt dışında İngilizce öğrenirken aynı zamanda çalışmak isteyen 18 yaşını doldurmuş tüm öğrencilerin ilk tercihi İrlanda’dır. Dil eğitimi alırken aynı zamanda yasal çalışma imkanını Avrupa’da başka hiçbir ülke vermemektedir. Bazı ülkelerde verilmekte olan yasal çalışma izinleri sadece üniversite ya da üst düzey bir eğitim alan öğrencilere verilmektedir.

İrlanda’da oldukça açık ve anlaşılır bir İngilizce konuşulur. İster kısa süreli ister uzun süreli dil eğitimi olsun İrlanda dil okullarında İngilizcenizi kısa sürede geliştirebilirsiniz. Sanılanın aksine İrlanda’da öğrencileri zorlayıcı bir aksan problemi yoktur. İrlanda’da çok fazla Türk öğrenci yoktur bu İrlanda’da İngilizce eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için bir avantajdır.

İrlanda’da Genel İngilizce, Pratik İngilizce, Akademik İngilizce, Akademik Yıl ya da Sömestr, IELTS Hazırlık, TOEFL Hazırlık, Cambridge Sınavlarına Hazırlık gibi çok çeşitli İngilizce programları vardır. Öğrenciler İrlanda’nın sunmuş olduğu çeşitli İngilizce programlarından kendilerine uygun olan programı seçebilirler. Ülkenin eğitim kalitesinin yüksek olması, diğer İngilizce öğrenilen ülkeler ile karşılaştırıldığında Türk öğrenci sayısının az olması, eğitim ve yaşam maliyetlerinin diğer ülkelerle kıyaslandığında oldukça düşük olması, İrlanda halkının sıcakkanlı ve misafirperver olması, İrlanda’nın İngilizce dil eğitiminde çok tercih edilen bir ülke olmasında etkili olmuştur.

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okul hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0216 348 48 38  Mail :info@realegitim.com

Yeni Zelanda dil okullarının fiyat listelerini görmek için tıklayın.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Malta Hakkında Bilmeniz Gereken 11 Gerçek

Malta hem deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz, hem de ekonomik fiyatlarla  İngilizce öğrenebileceğiniz harika bir ülke. Malta tabii ki sadece bunlardan ibaret değil. Malta

Real Yurtdışı Eğitim Kadıköy Ofisi Açıldı

Yurtdışı dil okulları, üniversite, master, sertifika programları, yaz okulları İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda, Malta, Dubai, Polonya Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı için Yurtdışında eğitim planlarınızı

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz