İrlanda’da Dil Eğitimi Alırken Çalışabilirsiniz

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

İrlanda’da Dil Eğitimi Alırken Çalışabileceğinizi Biliyor musunuz?

İrlanda Cumhuriyeti ya da kısaca İrlanda. Atlantik Okyanusunda Britanya Adaları’nın batısındaki İrlanda Adası üzerinde kurulu Avrupa üyesi bir ülkedir. Başkenti Dublin’dir. Ülkenin resmi dili galce ve İngilizcedir fakat insanların büyük çoğunluğu İngilizce konuşur.

İrlanda öğrencilere sunduğu bir çok imkanla yurt dışında eğitimde aranan bir ülke konumuna gelmiştir. Anadili İngilizce olan ve her alanda İngilizce konuşulan İrlanda’nın üniversitelerinin dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer alması, İngiltere ve Amerika gibi ülkeler ile kıyaslandığında eğitim ve yaşam maliyetlerinin çok daha uygun olması, Türk öğrenci sayısının yok denecek kadar az olması, öğrencilere yasal çalışma hakkı tanıması, Amerika-Kanada-Avustralya gibi ülkelerle kıyasla uçuş süresinin çok daha kısa olması, vize sürecinde öğrencilere kolaylık tanıması ve nüfusunun  %50’sinin 25 yaş altı olması nedeniyle genç nüfusun fazla olması gibi öncelikli nitelikleriyle öğrenciler için yurt dışı eğitimde aranan bir ülke konumuna gelmiştir. Bu imkânların arasından en önemlisi ise hiçbir ülkenin uygulamadığı bir uygulama olarak dil eğitimi almak isteyen öğrencilere de çalışma hakkı tanımasıdır. Diğer ülkeler çalışma hakkını sadece lisans, master gibi yükseköğrenim programlarına katılan öğrencilere sunarken İrlanda, İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere de yasal çalışma imkânı sunarak bu alanda diğer ülkelerin arasından sıyrılmış ve yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin öncelikle tercih ettiği bir ülke haline gelmiştir.

İrlanda’da Çalışmak

Yurt dışında İngilizce öğrenirken aynı zamanda çalışmak isteyen 18 yaşını doldurmuş tüm öğrencilerin ilk tercihi İrlanda’dır. Dil Eğitimi alırken aynı zamanda yasal çalışma imkanını Avrupa’da başka hiçbir ülke vermemektedir. Bazı ülkelerde verilmekte olan yasal çalışma izinleri sadece üniversite ya da üst düzey bir eğitim alan öğrencilere verilmektedir. Akademik yıl dil eğitimleri olarak adlandırdıkları ve en az 25 haftalık bir eğitime kaydolan her öğrenci vize şartlarını yerine getirmesi ve vize alabilmesi durumunda toplam 8 aylık çalışma iznine hak kazanır. Bu izinler öğrencilerin fiilen eğitim aldığı süreler içeresinde haftalık olarak 20 saat fiilen eğitim alınmayan tatil dönemlerinde ise haftalık 40 saat olarak verilmektedir. Eğitimini tamamlayan öğrenciler yine bir eğitim kurumuna minimum 25 hafta kaydolmak şartı ile öğrenci vizelerini 2 kere daha 8 ‘er aylık dönemlerle sınırlı kalmak üzere uzatma hakkına da sahip olabilmektedir. Doğru bir eğitim ve çalışma planı oluştururken ilk dikkat etmeniz gereken nokta eğitim ve tatil dönemleridir. İrlanda’da tatil dönemi zaman dilimleri Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ayları kış dönemi için ise 15 Aralık-15 Ocak arasındaki sürelerdir. Toplamda 5 aylık süreleri boyunca haftalık 40 saat çalışmak mümkündür. Bu zaman dilimi haricinde kursunuz bitmiş ise ve fiilen eğitim görmüyorsanız haftalık 20 saatten fazla çalışmanız mümkün değildir. İrlanda’da  yasal olarak çalışmaya başlayabilmeniz için GNIB kart almanız gerekmektedir. GNIB kart yasal olarak çalışmanızı teminat altına alan ve 8 aylık vizenizi onaylayan Göçmenlik Kurumu kartıdır. GNIB kartınız olmadan yasal olarak çalışmaya başlayamazsınız. İrlanda’nın sunmuş olduğu yasal çalışma hakkınız ile eğitim yaşamanıza devam ederken yaşamsal masraflarınızı da karşılayabilirsiniz.

İrlanda dil eğitimi, lise eğitimi, üniversite eğitimi ve yüksek lisans eğitimleri için de oldukça geniş bir program yelpazesi sunmaktadır. Üniversitelerinde lisans ve lisansüstü öğrenciler için açılmış olan 5000’nin üzerinde farklı program sunar. İrlanda her dal ve alanla ilgili eğitimlerini yüksek kalite seviyesinde sunmaktadır. Eğitim programlarına kabul koşullarının önceliği ve en önemlisi ise önceden almış olduğunuz eğitimin yüksek not ortalamasıdır. İrlanda’nın sunmuş olduğu yasal çalışma hakkı ile İrlanda’da dil eğitimi alırken aynı zamanda yaşam masraflarınızı da büyük oranda karşılayabilirsiniz.

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okul hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0216 348 48 38  Mail :info@realegitim.com

Yeni Zelanda dil okullarının fiyat listelerini görmek için tıklayın.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz