İngiltere’de Sertifika ve Diploma Programları

Danışmanlarımızdan İngiltere Üniversiteleri Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

İngiltere sertifika ve diploma programları, hem kariyerinde fark yaratmak isteyen hem de mesleki İngilizcesini geliştirmek isteyen genç profesyoneller için idealdir. İngiltere, İngilizce dil eğitiminde olduğu gibi sertifika programlarında da öncü ülkeler arasındadır.

İngiltere’yi huzurlu, düzenli ve meşgul bir ülke olarak tanımlasak yeridir. Giden öğrencilerimizi en çok etkileyen ülkenin düzenli ve disiplinli yapısıdır. İster kuzeyde küçük bir kasabaya gidin isterseniz en büyük şehri olan Londra’ya, aldığınız kaliteli eğitiminize ek olarak İngiliz yaşam tarzından da çok şey öğreneceksiniz.

İngilizlerin dediği gibi: “Herkes kendi geleceğinin mimarıdır.” Siz de Real Yurtdışı Eğitim’in desteğiyle kendinize en uygun eğitim programlarını seçerek geleceğinizi inşa edebilir, kariyerinize müthiş bir yatırım yapabilirsiniz. 

İngiltere sertifika/diploma programları, alanında uzman yöneticiler tarafından verilen programlardır. Bu programlarda mesleki terminoloji hakimiyetiniz, teoriye ek olarak pratik bilginiz ve de sunum becerileriniz gelişir.

Son yıllarda İngiltere’deki sertifika/diploma programları mesleki gelişim açısından genç profesyoneller tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu programlar mesleğinizde daha başarılı ve profesyonel yönetici olmanız için tasarlanmıştır. Bireyler mesleki konularda almak istedikleri eğitim alanında uzmanlaşırken, İngilizcelerini de daha akıcı hale getirme şansı bulurlar. Programlara başlamak için IELTS 5,5 yani upper intermediate İngilizce seviye koşullarını sağlamak gereklidir. Ancak alınacak sertifika programı 6 aydan kısaysa ve İngilizce sınav skorunuz yoksa bile okulların dil yeterlilik sınavlarını yaparak sizi programa yerleştirebiliriz. Eğer İngilizce seviyeniz yetersiz ise ya da kendinizi programlar için hazır hissetmiyorsanız, sertifika öncesi İngilizce dil kursuna katılarak kendinizi hazır hale getirebilirsiniz.

İngiltere sertifika programları, dünyaca ünlü İngiliz eğitim sistemine dayalı teori ile pratiğin harmanlandığı eğitimlerdir. İngiltere’de sertifika eğitimi aldığınız takdirde global işverenler tarafından takdir görür, işe kolay kabul edilirsiniz.

İngiltere sertifika ve diploma programlarında alanında başarılı eğitmenler ve yöneticiler ders verir, bu sayede okullarda aldığınız teorik bilgilerin gerçek yaşamda nasıl uygulandığını görebilir ve her gün kullandığınız mesleki yeteneklerinize yenilerini ekleyerek kendinizi güncelleyebilirsiniz. İngiltere’deki eğitim programlarına her yıl hemen her milletten yüzlerce öğrenci katılır. Bu kültür çeşitliliği sayesinde İngiltere’de alacağınız sertifika eğitimi sırasında farklı kültürlerin iş yapma şekillerini gözlemleme ve anlama şansı yakalarsınız; bu çok uluslu şirketlerde kendinize iyi kariyer fırsatları edinmeniz açısından oldukça büyük bir avantaj olacaktır.

İngiltere sertifika programlarına alternatif olarak gideceğiniz süreye ve tercih ettiğiniz programlara bağlı olarak Amerika sertifika programlarını, Kanada sertifika programlarını veya Avustralya sertifika programlarını da tercih edebilirsiniz. Özellikle uzun süreli bir eğitim düşünüyorsanız ve de eğitim alırken yüksek ücretlerle çalışmak da istiyorsanız, Avustralya sertifika programları sizin için doğru tercih olacaktır.

İngiltere Sertifika Programlarının Avantajları

 • İngiltere sertifika veya diploma programları, İngiltere master ya da lisans programlarına göre daha düşük seviyede bir İngilizceyle öğrenci kabul eder.
 • İngiltere sertifika ve diploma programlarına katılan öğrenciler mesleki eğitim alırken aynı anda İngilizcelerini daha akıcı hale getirmiş olurlar.
 • Yurtdışı sertifika ve diploma programları kabulü için genel olarak IELTS 5- 5.5 veya TOEFL’dan 60 almak yeterlidir.
 • İngiltere diploma programları lisans ve master programları kabul şartlarını yerine getiremeyenler için bir geçiş basamağı da olabilir.
 • Esnek program başlangıç tarihleri sayesinde yıl boyunca 4 başlangıçtan herhangi birinde programa başlamak mümkündür.
 • Yurtdışı sertifika ve diploma programları teoriden çok pratiğe dayalıdır ve günceldir, programdan sonra iş hayatında kolaylıkla uygulanabilirler.
 • İngiltere’de sertifika ve diploma eğitimi için en az lise mezunu olmak yeterlidir. 1 veya 2 yıllık diploma eğitimini, sonraki alacağınız eğitimde kredi olarak saydırmak mümkündür.
 • Diploma programlarında dersler akademisyenler ve konusunda uzman profesyoneller tarafından verilir.
 • Programı başarıyla bitiren öğrenciler, sertifika almaya hak kazanırlar.
 • Eğitim durumunuza göre İngiltere sertifika programlarında lisans altı yada lisansüstü program seçeneklerinden birine kayıt olmanız mümkündür.

En Çok Tercih Edilen İngiltere Sertifika Programları

 • İşletme
 • Muhasebe
 • Yönetim
 • Bilgisayar Programcılığı
 • Bilişim ve IT
 • E-ticaret
 • Pazarlama
 • Multimedya
 • Fotoğrafçılık
 • Proje yönetimi
 • İnsan Kaynakları
 • Turizm
 

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, alanında uzman danışmanlarıyla İngiltere sertifika/diploma programları, Amerika sertifika ve diploma programları, Kanda sertifika programları ve Avustralya sertifika ve diploma programları başvurusu aşamasından vize ve konaklamaya kadar her aşamada size destek olur. Detaylı program ve fiyat bilgisi için Real Yurtdışı Eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz