İngiltere’de İş İngilizcesi Kursları

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

İngiltere Bayrak

İngiltere’de İş İngilizcesi (Business English) Kursları

İş hayatında bulunan yöneticiler ve profesyonellerin, kendilerini globale taşımak adına İş İngilizcesi Kurs eğitimi almaktadırlar. İş İngilizcesi genel İngilizceden farklı olarak kişilerin uzman olduğu mesleki alanın terminolojisine yoğunlaşır. Bu sayede kişiler mesleki terim ve metotları öğrenebilir. İş İngilizcesi kursuna katılmak son zamanlarda diğer bütün eğitim programları gibi popülerlik kazanmıştır. Almak istediğiniz kurs programları sizlerin yaşam şeklinize göre belirlenmektedir. Esnek kurs saat ve süreleri sayesinde yıllık izininiz süresince hem eğitiminizi alabilir hem de yurtdışında benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

İngiltere’de İş İngilizcesi Kursları (Business English) programlarına katılabilmeniz için en az orta düzeyde İngilizce bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Günümüzde kendini ve vizyonunu geliştirmek isteyen iş insanları yoğunlukla bu programları tercih etmektedirler.

İngiltere’de İş İngilizce Kurs Programının İçeriği

İngiltere’de İş İngilizce Programının içeriği iş hayatına yönelik kişilerin becerilerini geliştirmektir. İş hayatında kişileri zorlayan konuların başında yazışmalar, telefon görüşmeleri, sunumlar ve raporlamalar gelmektedir. Bu durumda kursa başvuran kişilerin özel olarak mesleki yeterliliği incelenir. Genel bir eğitimin yanı sıra özellikle eksikliği bulunan alanlara yoğunlaşarak bireyleri uzmanlığa doğru yönlendirir. Programı başarıyla tamamlayan kişiler bu eksiklerini gidermenin yanında katılım sertifikası da alırlar.

Mesleki İngilizce eğitiminizi tamamladıktan sonra Uluslararası geçerliliği olan; TOEIC, LCCI, Cambridge BEC sınavlarına katılarak seviyenizi resmîleştirebilirsiniz. Bu sınavlardan kazanılan belgeler birçok Global şirketler tarafından tanınarak sizlere yurtdışında da iş fırsatlarının kapısını aralayacaktır.

İş İngilizcesi Kurs Süresi

Dil Eğitimlerinin verildiği kurumlar genel olarak haftalık ve dönemlik olarak kursları programlamaktadır. Alacağınız kursun süresi sizlerin dil seviyenize ve İngilizceye ne kadar ihtiyaç duyduğunuza göre değişmektedir. Bazı okullar 2-4 haftalık süreç belirlerken başka bir okul 8-10 haftalık programlar oluşturabilmektedir.

İş İngilizcesi Dil Şartı

İş İngilizcesi bir kurs programı olduğu için başvuracak kişinin yeterli seviyede Genel İngilizceye hakim olması beklenir. Bu seviye genellikle B1- Pre-Intermediate olarak belirlenmiştir.

İş İngilizcesi Kursu Yaş Sınırı

İngiltere’deki dil okullarına katılmak isteyen kişiler bulunduğu yaş kategorilerine göre farklı sınıflara yerleştirilir. İş İngilizcesi için Genç yönetici ve Profesyoneller olmak üzere 2 farklı grup kategorisi bulunmaktadır. Genç yönetici sınıfı için minimum 20 yaş, profesyonel iş insanları içinse minimum 30 yaş şartı aranmaktadır.

İş İngilizcesi Kursunu Tercih Eden Meslekler

İş İngilizcesini en çok tercih eden meslek grupları şu şekildedir;

 • Muhasebe
 • Uçak Teknisyenliği
 • Turizm
 • Politika
 • Hukuk
 • Bankacılık ve finans
 • Tıp
 • Mühendislik
 • Petrol sektörü
 • İnsan Kaynakları
 • Bilgi Teknolojileri
 • Pazarlama ve Satış

İngiltere’de İş İngilizcesi Kursları veren okullar ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere dil okulları fiyat listesini incelemek için tıklayınız. İngiltere’de dil eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast Image

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Shaftson English Sosyal Aktiviteler Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya Ülke Bilgileri Avustralya’da Konaklama Genel Bilgiler 26 yıldan beri

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz