İngiltere Yaz Okulları

Danışmanlarımızdan İngiltere Yaz Okulları Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Yurtdışı eğitim denince ilk akla gelen ülke İngiltere’dir. Özellikle İngiltere yaz okulları, Türkiye’den gidecek 7-17 yaş arası çocuk ve genç öğrencilerin ve velilerinin ilk tercihidir.

İngiltere, çok uzun yıllardır, dünyanın dört bir yanından, binlerce öğrenciyi yaz okulu programlarında ağırlıyor.

7-17 yaş  arası öğrenciler, standart genel İngilizce eğitiminin yanı sıra, öğrendiklerini pekiştirecek,  konuşmaya yönelik oyunlar, öğrencilerin ekip halinde  çalışarak gerçekleştirdiği küçük piyesler, sinema ve tiyatro geceleri, voleybol, basketbol, futbol gibi sportif aktiviteler,  haftada bir veya iki kez  civar bölgelere, tarihi ve kültürel yerlere, müzelere  yapılan geziler ve eğlenceli partilerin düzenlendiği bu programlara katılıyor.

Öğrenciler okulların sundukları, alternatif aktivite tabloları ile, kendilerine en uygun aktiviteyi seçme şansı oluyor.

İngiltere’nin yaz okulları konusunda en büyük avantajlarından biri de, bu programlara dünya çapında ünlü üniversite kampüslerinde katılabilmeleridir.  Örneğin; Cambridge Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, Bournemouth Üniversitesi, Brighton Üniversitesi,  kampüslerini  yaz okulu öğrencilerine açarlar. Bu sayede yaz okuluna İngiltere’ye giden bir öğrenci, dünya çapında bu üniversitelerin kampüsünde eğitim alma şansı olur. Bu, bir öğrenci için gelecekle ilgili planlarını belirginleştiren,  benzersiz bir deneyim sunar,

İngiltere yaz okulu programlarında öğrenciler, üniversite kampüslerinde, yaz okulu sunan özel okulların yurtlarında ya da aile yanında konaklayabilirler. Okullarda ve yurtlarda 7/24 güvenlik bulunur. Aileler de,  okul tarafından özenle seçilen ve 18 yaş altı bir öğrencinin yanında kalacağı standartlara sahip ailelerdir.

2021 yazı için hazırladığımız aşağıdaki İngiltere yaz okulları programlarından birini seçebilirsiniz.

Neden İngiltere’de Yaz Okulu

 • Mükemmel Ortam: İngiltere’nin İngilizce’ nin menşei  olması ve köklü İngiliz sistemini ve kültürünü yaşama şansı.
 • Erken  Yaşlar için Dil eğitimi : 7 yaşından itibaren İngilizce dil eğitimi alabilme şansı.
 • Çocuğunuz İçin En Uygun  Program: Öğrenciler,  kendi yaşıtlarıyla beraber, halihazırdaki İngilizce seviyelerine göre eğitim alır.
 • Dinamik, interaktif, eğlenceli sınıflarda eğitim.
 • Kalifiye ve deneyimli profesyonel öğretmenler.
 • İlgili yönetim ve profesyonel personel.
 • Konforlu Konaklama : Öğrenciler, üniversite kampüsü, okul yurdu ya da aile yanı konaklamada kalabilir.
 • Eğlence ve Arkadaşlar : İngilizce dil eğitiminden sonra, çeşitli aktiviteler ve geziler düzenlenir. Öğrenciler, eğlenceli vakit geçirirken dünyanın çeşitli yerinden gelen öğrencilerle İngilizce pratiği yapmaya devam ederler.
 • Öğrenciye Katkısı Nedir: İngiltere’de İngilizce eğitimi almak İngilizce öğrenmenin ve geliştirmenin en iyi yoludur. İngiltere, İngilizce dil eğitiminin menşeidir. Öğrenciler çok kısa sürelerde, kendilerini bile şaşırtacak kadar hızlı bir gelişim gösterebilir.
 • Eğitimin Sonunda:  Eğitimin sonunda öğrencilere katılım sertifikası verilir.

  İngiltere’deki Yaz Okulları Öğrencilere Neler Kazandırır?

Öğrenciler İngiltere’deki yaz okullarında, uluslar arası öğrencilerle ve profesyonel öğretmenlerle  pratik yapma şansına sahip olurlar. Farklı kültürleri tanıyarak özgüven kazanabilirler. İngiliz kültürü ve günlük hayatını yakından görebilirler. Erken yaşlarda anadili İngilizce olan ortamda eğitim alarak konuşma, anlama ve iletişim yeteneklerini geliştirirler. Erken yaşlarda öğrenilen bilgiler kalıcıdır.

2021 İngiltere Yaz Okulu fiyatları ve program detayları için bize ulaşın.

İngiltere dil okulları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz