İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Danışmanlarımızdan Vize Hizmetlerimiz Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

 1. En az 6 ay geçerli pasaport(pasaport başvuruları ile ilgili detaylı bilgi için http://epasaport.gov.tr/ adresini inceleyebilirsiniz)
 2. Varsa eski pasaportlarınız
 3. Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (formu sizin adınıza biz dolduruyoruz)
 4. 2 adet vesikalık fotoğraf, 3,5×4,5 ebadında(arka fonu beyaz, sakalsız. resimde yazı olmaması gerekiyor, yüz ön planda olacak, boyun açıkta olmalı ve kulaklar görünmeli)
 5. Vize başvuru ücreti: Öğrenci ziyaretçi vizesi 136 USD, uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi 259 USD(vize formunuz online olarak doldurulurken ödeme de online olarak kredi kartı ile yapılır).
 6. Vize başvurunuzu Adana veya Antalya’dan yapıyorsanız vize başvuru bedeline ek olarak vize başvuru merkezi olan Teleperformance için de 59 GBP ödeme yapılmaktadır. Bu da vize başvuru bedeli gibi kredi kartınızla ödenebilmektedir.
 7. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (nüfus idaresinden alınır, tercüme yapılması gerekir )
 8. Eğitim alacağınız okuldan gelecek olan kabul mektubu( acceptance letter) (sizin için biz temin edeceğiz)
 9. En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız. Halen öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi (İngilizce tercümesi yapılacak)
 10. 18 yaşından küçükler için noter onaylı muvaffakatname (noter onaylı tercümesi yapılması gerekiyor)
 11. Varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, almış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri, varsa IELTS-TOEFL skorunuz.
 12. Erkekler için; mezunsa askerlik terhis / tecil belgesi (tercümesi yapılması gerekiyor)
 13. Varsa evlenme cüzdanı
 14. Yurtdışındaki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren dokümanlar; size ve/veya ailenize ait en az son 6 ayı gösteren banka hesap cüzdanı veya hesap dökümü(orijinal olacak-imzalı ve kaşeli, fotokopi olmazaltın hesabı ve borsa yatırımları kesinlikle kabul edilmez, mümkünse vadesiz veya 1 ay vadeli hesap olabilir). Şirket hesabı yerine şahıs hesabı tercih edilir.
 15. Eğer aileniz kendi işini yürütmekte ise; iş yeri ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri gerekir. Aileniz özel bir şirkette maaşlı olarak çalışıyorsa; son 3 aylık maaş bordroları(orijinal, imzalı-kaşeli olacak, fotokopi olmaz) ve çalışılan şirkete ait vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri. Aileniz emekliyse; emekli maaşının yattığı banka hesabının son 6 aylık-1 yıllık dökümü orijinal, imzalı-kaşeli olmalı, fotokopi olmaz). Aileniz devlet memuruysa; son 3 aylık maaş bordrosu ve kurum kimliği fotokopisi gerekir.
 16. Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve kira gelirini gösteren belgeler.(fotokopi)
 17. Çalışanlar için; eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını belirten yazı ile beraber maaş bordroları(son 3 aylık), çalışılan firma ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri.
 18. Aile fertleri içinde yurtdışına giriş çıkış yapan var ise vize fotokopileri.(shengen, abd, kanada, İngiltere)

Not: Elçilik tarafından dikkate alınmasını istediğiniz belgelerin İngilizce’ye çevrilmesi gerekmektedir. Hangi belgelerin çevrilmesi gerektiği ile ilgili REAL danışmanları sizi yönlendirebilir. (vukuatlı nüfus kayıt örneği, diploma, öğrenci belgesi, terhis/tecil belgesi, işyeri izin yazısı, vergi levhası gibi evrakların yeminli tercümesi yapılır. Her bir evrakın sayfasını 20 TL den sizin adınıza tercüme ettirebiliyoruz)

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz