Dubai Dil Okulları

Danışmanlarımızdan İngiltere Dil Okulları Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi


Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden biridir. Daha önceleri küçük bir sahil kasabası olan Dubai günümüzde Orta Doğu’nun en büyük ve en dikkat çeken turizm merkezi haline gelmiştir. Özellikle son senelerde oldukça gelişen inşaat sektörünün yanı sıra sene boyunca yaşanan sıcak havanın etkisi ile sene boyunca turizm canlı kalır. Aynı zamanda birbirinden farklı sektörden insanlara istihdam sağlama konusunda oldukça bol yerlerin başında gelir. 

Dünyanın birden fazla ülkesinden ziyaretçisi olan Dubai ve 6 Emirlik, İngilizce ana dili olmamasına rağmen en fazla İngilizce konuşulan ülkeler arasında yer alır. Dubai de işsizlik oranı oldukça azdır. Bunun yanı sıra yaşam kalitesi bakımından ülkede yaşayan insanların yaşam standartları oldukça iyi bir durumdadır. Suç işlenme oranı bakımından da Dubai yaşamak için seçilebilecek ülkeler arasında yer alır.   

Devamını Oku

Dubai Dil Okulları

İngilizce Dil Eğitiminde Parlayan Yeni Yıldız: DUBAI !!!

İngilizce Dil Eğitiminde Parlayan Yeni Yıldız: DUBAI !!!

Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden en turistik  ve en bilinen emirliği olanı Dubai, tamamen çölün üzerine kurulmuş lüks bir yerleşim…
English Path Dubai

English Path Dubai

ES Dubai Dubai’nin kalbinde bulunan Jumeirah Lake Towars’da (JLT) yer almaktadır.  JTL, alışveriş, spor ve eğlence merkezlerine ve bunların yanı…
ES DUBAI Dil Okulu

ES DUBAI Dil Okulu

ES Dubai Dubai’nin kalbinde bulunan Jumeirah Lake Towars’da (JLT) yer almaktadır.  JTL, alışveriş, spor ve eğlence merkezlerine ve bunların yanı…

Dubai’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Dubai’nin kendi para birimini kullanması, hem de Dubai’ye yaşamaya ve dil eğitimi almaya giden kişiler için sunduğu yaşam alternatifleri ile son yılların en fazla tercih edilen seçeneklerinden biri haline gelmiştir. Dubai’de İngilizce ’nin aktif kullanılması ve dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için sunduğu yarı zamanlı çalışma imkânı sayesinde İngilizce dil eğitimi veren diğer ülkelere göre öğrenciler için oldukça cazip bir alternatiftir. Dubai öğrencilere sunduğu çalışma imkânı sayesinde İngilizcelerini daha iyi bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olur. 

Ön Başvurunuzu Hemen Yapın

Kampanyalı Fiyatlarımızdan Faydalanın. Danışmanlarımız sizi arasın.

Dubai’de Dil Okulu Program Seçenekleri

Dubai, farklı ihtiyaçlara göre İngilizce dil eğitim seçeneklerini öğrencilerine sunmaktadır. Dubai dil okulları Genel İngilizce programı, Yoğun İngilizce programı, İş İngilizce programı ve Akademik İngilizce programı gibi birden fazla programları öğrencilerine sunar. 

Dubai dil eğitimi veren okulların programları en az 2 hafta ve en fazla 36 haftalık sürelere sahiptir. Öğrenciler katıldıkları programın süresine uygun dersler alırlar. Aynı zamanda dil eğitimi alırken okulun sunduğu aktivite ve etkinliklere de katılabilirler. Dubai’de en az 12 haftalık Dil eğitimi alan öğrenciler Dubai’de yarı zamanlı olarak çalışma hakkına sahip olurlar. 

Dubai’nin kendi para birimi olmasına rağmen kozmopolit yapısından dolayı dil eğitimi ücretleri Dolar üzerinden yapılmaktadır. 

Dubai Dil Okulları Image2
Dubai Dil Okulları Image2

Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi

Dubai’de İngilizce dil eğitimi dendiğinde kulağa değişik geldiğini biliyoruz. Fakat Dubai İngilizce dil eğitimi konusunda, özellikle çok uluslu bir bölge olması ve çok fazla yabancı dilin konuşulması ile, tahminlerinizden çok daha başarılı ve ideal bir bölge.

1968 yılında kadar İngiltere’nin yönetiminde bulunan Birleşik Arap Emirlikleri 1969 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Birleşik Arap Emirliklerine bağlı yedi emirlikten biri de Dubai Emirliği’dir.

1969 yılında, petrolün bulunması ve ticaretinin başlamasıyla ülke hızla zenginleşmiş ve buna bağlı olarak büyük bir ticaret, alışveriş ve turizm merkezine dönüşmüştür. Gitgide daha da zenginleşen Dubai, köklü bir tarihi olmasa dahi, yapılan sıra dışı mimari yapılarla kedine ait bir karaktere bürünmüştür.  Dubai’de dünyanın en büyük alış-veriş merkezi, büyük eğlence parkları, insan eliyle yapılmış adalar gibi benzersiz denebilecek düzeyde iddialı yapılar bulunmaktadır.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Dubai’ye iş için gelen binlerce kişi sayesinde şehirde çok uluslu bir ortam vardır. 3.130.000 nüfuslu şehirde iş için bulunan yabacılar ve turistlerle birlikte yıllık ziyaretçi sayısı 11 Milyonu geçmekte.

Ticaret, inşaat, turizm sektörlerinin yanında kültür ve sanat konusunda da son yıllarda çok iddialı atılımlar yapılınmış, hatta ünlü sanat eserlerini ülkeye getirmek ve kültürel zenginliği arttırmak için çeşitli girişimlerde de bulunmuşlardır. Bu doğrultuda dünyanın dört bir yanından çok önemli sanat eserlerini ülkede toplamayı başarmışlardır.

Suç oranın oldukça düşük olması ve yüksek yaşam standartları ile Dubai dünyanın en güvenli 10 şehrinden biridir.

Dubai, Kendi vatandaşlarının iyi derecede eğitim almalarını sağlamanın yanı sıra, yurtdışından İngilizce dil eğitimi için Dubai’ye gelen öğrenciler için de oldukça korumacı ve misafirperver bir tutum içerisindedir. Dubai’de uluslararası öğrencileri kabul eden 57 üniversite bulunuyor.

Yurtdışından İngilizce dil eğitimi için Dubai’ye gelen öğrencilere devlet tarafından özenle seçilen ve denetlenen okullarda eğitim görüyor. Bu okulların Dubai’de yurtdışından öğrenci getirmek için özel yetkileri bulunuyor.

Öğrenci vizesi ile Dubai’ye gelen bir öğrencinin haftada 20 saatlik çalışma izni oluyor.  Böylece Dubai’de İngilizce dil eğitimi alırken bir taraftan da basit işlerde çalışarak cep harçlığınızı çıkarabiliyorsunuz.

Dubai’de eğitim alırken bir yandan şehrin güzelliklerinin de tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.   Okulların sunduğu sosyal programlar, yada kendi başınıza katılabileceğiniz etkinliklerle, şehrin önemli turistik yerlerine gidebilir ve eğlence ortamlarının tadını çıkarabilirsiniz. Örneğin, dünyaca ünlü, Burj Al Arab Oteli’ne ve insan eliyle inşa edilmiş şahane güzellikteki Palmiye Adaları’na gidebilir, dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burj Khalifa’nın seyir terasından muhteşem şehir manzarasını izleyebilir, çöl safarisi ve Umman denizinin muhteşem güzelliklerini keşfetmek için tüplü dalış yapabilir ve bunlar gibi daha pek çok benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.

Tüm bunlarla beraber, öğrenci vizelerindeki esneklik ve kolaylık Dubai’de İngilizce dil eğitimi almak isteyen bir öğrenci için çok avantajlı bir durum sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten biridir. 1968 yılına kadar İngiltere’nin yönetiminde olan Emirlik 1969 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir.
Dubai’de, petrolün bulunması ile ülke hızla gelişmiş ve bugünkü zengin ve modern yapısına kavuşmuştur. Gelişme ve ilerlemeyi amaç edinmiş Dubai’de eğitime büyük önem verilmektedir. Devletin kendi vatandaşlarına sunduğu olanakların yanı sıra, yurtdışından eğitim için Dubai’ye gelen öğrencilerin de alacakları eğitimin kalitesi çok önemlidir. Yurtdışından Dubai’ye dil eğitimine gelen uluslararası öğrencilerin eğitim alacağı okullar özel olarak seçilir ve onaylanır. Okullarda, anadili İngilizce olan donanımlı öğretmenlerle eğitim verilir.

Dünya çapında çok önemli bir ticaret ve turizm merkezine dönüşen Dubai’de, çeşitli ülkelerden iş için gelip yerleşmiş çok sayıda üst düzey iş insanı, bunun yanı sıra, çeşitli başka işlerde çalışmak için de pek çok kişi Dubai’de bulunmaktadır. Dubai çok popüler bir tatil ve cazibe merkezidir. Her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca Turist buraya akın eder. Bu durum Dubai’de yerli halktan daha çok yabancıların olduğu, uluslararası bir ortam oluşturur. Bu durum eğitim için Dubai’de bulunan bir öğrenci için çok avantajlı bir durumdur.
Dubai’de eğitimin yanı sıra yapacağınız çok şey vardır. Çöl safarisi safarisinden tutun da kar kayağına kadar, jet skiden tüplü dalışa kadar pek çok aktiviteyi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kanunların yabancıların haklarını çok iyi koruduğu bu Dubai’de, gece dışarıya çıkmak ve eğlenmek ve ulaşım oldukça kolay ve güvenlidir.

Dubai’de eğitim için vize gerekiyor fakat vize işlemleri oldukça kolay gerçekleştiriliyor. Biz sadece pasaport kopyasını, okul ücretinin ödendiğine dair belgeyi ve başvuru formunu okula gönderiyoruz. Okul oradan bizim için vize başvurunu gerçekleştiriyor ve vizeniz 15 gün içinde kolayca çıkıyor.

Dubai, vize konusunda Amerika, Kanada, Avustralya, İngiltere gibi ülkelere oranla çok çok daha esnektir. Burada almış olduğunuz eğitim, çalışıp-çalışmama durumu, evli-ya da bekar olmanız vizede bir olumsuzluk yaratmaz. Vize için bu şartların hiçbirine bakılmamaktadır, herkes için vize kabul oranı 99% tur.

Evet. Dubai’de dil eğitimi alırken aynı zamanda part-time (haftada 20 saat) olarak çalışabilirsiniz.

3.130 Milyon nüfuslu Dubai’de 202 ülkeden gelen yabancı çalışan ve turistlerle birlikte yabancı ziyaretçi sayısı yılda 11 Milyonu geçiyor. Bu durum Dubai’de tam anlamıyla uluslararası bir ortam oluşturuyor. Bu ortam İngilizce dil eğitimi için Dubai’ye gelmiş bir öğrenciye hem farklı kültürleri tanıma, hem de İngilizce pratik yapma konusunda son derece güzel bir ortam sunuyor.

Dubai, uluslararası öğrencileri kabul eden 57 üniversiteye ev sahipliği yapıyor. Dünyanın dört bir yanından öğrenciler, üniversite eğitimi için Dubai’yi tercih ediyor. Bu durum ülkedeki öğrenci popülasyonunu arttırıyor. Ayrıca alacağınız dil eğitimi, okulun fiziki şartları, sunulan uluslararası standarttaki dil eğitimi, bulunduğunuz uluslararası ortamda pratik yapma sansınız ile İngilizcenizi dilediğiniz düzeye getirmeniz mümkün. Okullar genelde standart dil eğitiminde 12 haftada bir seviye, yoğun dil eğitiminde ise 6 haftada bir seviye ilerleyebiliyor.

Dubai eğitim konusuna çok önem veriyor. Bu nedenle pek az okul uluslararası öğrenci alabilme yetkisine sahip olabiliyor. ES Dubai dil eğitimi için uluslararası öğrencilerin gelip eğitim aldıkları yüksek standartta bir dil okuldur.

16 yaşını doldurmuş herkes Dubai’ye dil eğitimi için gidebilir.

Dubai’de ilk etapta okulun sunduğu yurt konaklamasında konaklayabilirsiniz. Dilerseniz bu yurt konaklamasını devam ettirebileceğiniz gibi, emlak konusunda oldukça zengin seçeneklere sahip Dubai’de başka bir kiralık daire yada alternatif bir konaklama da kalabilirsiniz.

Okul kaydınızı uzatarak vizenizi de yenileyerek uzatmanız mümkün. Örneğin; 12 haftalık bir eğitim için gittiniz vizeniz bitmeden okul kaydınızı yenileyerek ve yeni bir vize başvuru yaparak 12 hafta daha kalıp toplamda 24 hafta yani 6 ay eğitim alabilirsiniz. Bir 6 ay daha eğitim almak isterseniz, Dubai’ye giriş-çıkış yapmanız gerecektir.

Hali hazırdaki İngilizce seviyeniz ne ise buna uygun olarak, 4,8,12,24 hafta ya da daha uzun sürelerde eğitim alabilirsiniz.

Bir İslam ülkesi olmasının yanı sıra Dubai yabancılar için oldukça modern bir ülkedir. Dubai’de suç oranı çok düşüktür. Yabancıların hakları özellikle korunur. Gece dışarıda gezerken ya da toplu taşımalarda oldukça rahat olabilirsiniz.

Dubai’i de İngilizce dil eğitimi alabilmek için 16 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.

Dubai’de dil okullarında her hafta yeni kayıtlar alınır ve dil okulları yıl boyunca açık olur.

Dubai’de İngilizce dil eğitimi almak için yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarından destek alabilirsiniz. Yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları Dubai için en iyi eğitim dönemleri, okul, program seçimi ve vizeler konusunda size profesyonel bir destek sağlayacaktır.

Dubai’de sıcak iklim şartları da göz önünde bulundurursak eğitim için en iyi dönemin bahar ve kış aylarını olduğunu söyleyebiliriz. Dubai’de tüm kapalı alanlar son derece modern soğutma sistemleriyle serinletilmektedir. Dolayısıyla okullar, alışveriş merkezleri, restoran ve mağazalar oldukça rahat ve ferahtır.

Evet. Dubai’de aldığınız İngilizce dil eğitiminin ardından program sonu sertifikası veriliyor.

Dubai anayasal monarşi sistemiyle yönetilir. Bir İslam ülkesi olmasının yani sıra oldukça özgür ve modern bir ülkedir. Ülkede bulunan yabancıların hakları yasalarla gözetilmektedir. Dünyanın suç oranı en düşük olan yerlerinden biridir.