Dubai Dil Okulları (Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi)

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden biridir. Daha önceleri küçük bir sahil kasabası olan Dubai günümüzde Orta Doğu’nun en büyük ve en dikkat çeken turizm merkezi haline gelmiştir. Özellikle son senelerde oldukça gelişen inşaat sektörünün yanı sıra sene boyunca yaşanan sıcak havanın etkisi ile sene boyunca turizm canlı kalır. Aynı zamanda birbirinden farklı sektörden insanlara istihdam sağlama konusunda oldukça bol yerlerin başında gelir. 

Dünyanın birden fazla ülkesinden ziyaretçisi olan Dubai ve 6 Emirlik, İngilizce ana dili olmamasına rağmen en fazla İngilizce konuşulan ülkeler arasında yer alır. Dubai de işsizlik oranı oldukça azdır. Bunun yanı sıra yaşam kalitesi bakımından ülkede yaşayan insanların yaşam standartları oldukça iyi bir durumdadır. Suç işlenme oranı bakımından da Dubai yaşamak için seçilebilecek ülkeler arasında yer alır.   

Dubai’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Dubai’nin kendi para birimini kullanması, hem de Dubai’ye yaşamaya ve dil eğitimi almaya giden kişiler için sunduğu yaşam alternatifleri ile son yılların en fazla tercih edilen seçeneklerinden biri haline gelmiştir. Dubai’de İngilizce ’nin aktif kullanılması ve dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için sunduğu yarı zamanlı çalışma imkânı sayesinde İngilizce dil eğitimi veren diğer ülkelere göre öğrenciler için oldukça cazip bir alternatiftir. Dubai öğrencilere sunduğu çalışma imkânı sayesinde İngilizcelerini daha iyi bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olur. 

Dubai’de Dil Okulu Program Seçenekleri

Dubai, farklı ihtiyaçlara göre İngilizce dil eğitim seçeneklerini öğrencilerine sunmaktadır. Dubai dil okulları Genel İngilizce programı, Yoğun İngilizce programı, İş İngilizce programı ve Akademik İngilizce programı gibi birden fazla programları öğrencilerine sunar. 

Dubai dil eğitimi veren okulların programları en az 2 hafta ve en fazla 36 haftalık sürelere sahiptir. Öğrenciler katıldıkları programın süresine uygun dersler alırlar. Aynı zamanda dil eğitimi alırken okulun sunduğu aktivite ve etkinliklere de katılabilirler. Dubai’de en az 12 haftalık Dil eğitimi alan öğrenciler Dubai’de yarı zamanlı olarak çalışma hakkına sahip olurlar. 

Dubai’nin kendi para birimi olmasına rağmen kozmopolit yapısından dolayı dil eğitimi ücretleri Dolar üzerinden yapılmaktadır. 

Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi

Dubai’de İngilizce dil eğitimi dendiğinde kulağa değişik geldiğini biliyoruz. Fakat Dubai İngilizce dil eğitimi konusunda, özellikle çok uluslu bir bölge olması ve çok fazla yabancı dilin konuşulması ile, tahminlerinizden çok daha başarılı ve ideal bir bölge.

1968 yılında kadar İngiltere’nin yönetiminde bulunan Birleşik Arap Emirlikleri 1969 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Birleşik Arap Emirliklerine bağlı yedi emirlikten biri de Dubai Emirliği’dir.

1969 yılında, petrolün bulunması ve ticaretinin başlamasıyla ülke hızla zenginleşmiş ve buna bağlı olarak büyük bir ticaret, alışveriş ve turizm merkezine dönüşmüştür. Gitgide daha da zenginleşen Dubai, köklü bir tarihi olmasa dahi, yapılan sıra dışı mimari yapılarla kedine ait bir karaktere bürünmüştür.  Dubai’de dünyanın en büyük alış-veriş merkezi, büyük eğlence parkları, insan eliyle yapılmış adalar gibi benzersiz denebilecek düzeyde iddialı yapılar bulunmaktadır.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Dubai’ye iş için gelen binlerce kişi sayesinde şehirde çok uluslu bir ortam vardır. 3.130.000 nüfuslu şehirde iş için bulunan yabacılar ve turistlerle birlikte yıllık ziyaretçi sayısı 11 Milyonu geçmekte.

Ticaret, inşaat, turizm sektörlerinin yanında kültür ve sanat konusunda da son yıllarda çok iddialı atılımlar yapılınmış, hatta ünlü sanat eserlerini ülkeye getirmek ve kültürel zenginliği arttırmak için çeşitli girişimlerde de bulunmuşlardır. Bu doğrultuda dünyanın dört bir yanından çok önemli sanat eserlerini ülkede toplamayı başarmışlardır.

Suç oranın oldukça düşük olması ve yüksek yaşam standartları ile Dubai dünyanın en güvenli 10 şehrinden biridir.

Dubai, Kendi vatandaşlarının iyi derecede eğitim almalarını sağlamanın yanı sıra, yurtdışından İngilizce dil eğitimi için Dubai’ye gelen öğrenciler için de oldukça korumacı ve misafirperver bir tutum içerisindedir. Dubai’de uluslararası öğrencileri kabul eden 57 üniversite bulunuyor.

Yurtdışından İngilizce dil eğitimi için Dubai’ye gelen öğrencilere devlet tarafından özenle seçilen ve denetlenen okullarda eğitim görüyor. Bu okulların Dubai’de yurtdışından öğrenci getirmek için özel yetkileri bulunuyor.

Öğrenci vizesi ile Dubai’ye gelen bir öğrencinin haftada 20 saatlik çalışma izni oluyor.  Böylece Dubai’de İngilizce dil eğitimi alırken bir taraftan da basit işlerde çalışarak cep harçlığınızı çıkarabiliyorsunuz.

Dubai’de eğitim alırken bir yandan şehrin güzelliklerinin de tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.   Okulların sunduğu sosyal programlar, yada kendi başınıza katılabileceğiniz etkinliklerle, şehrin önemli turistik yerlerine gidebilir ve eğlence ortamlarının tadını çıkarabilirsiniz. Örneğin, dünyaca ünlü, Burj Al Arab Oteli’ne ve insan eliyle inşa edilmiş şahane güzellikteki Palmiye Adaları’na gidebilir, dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burj Khalifa’nın seyir terasından muhteşem şehir manzarasını izleyebilir, çöl safarisi ve Umman denizinin muhteşem güzelliklerini keşfetmek için tüplü dalış yapabilir ve bunlar gibi daha pek çok benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.

Tüm bunlarla beraber, öğrenci vizelerindeki esneklik ve kolaylık Dubai’de İngilizce dil eğitimi almak isteyen bir öğrenci için çok avantajlı bir durum sağlar.

[wp-faq-schema title=”Sıkça Sorulan Sorular” accordion=1]

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast Image

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Shaftson English Sosyal Aktiviteler Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya Ülke Bilgileri Avustralya’da Konaklama Genel Bilgiler 26 yıldan beri

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz