City University London

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Londra Şehir Üniversitesi (City University London) İngiltere’nin Londra şehrinde devlete ait bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur.

Üniversite, akademik hayatına 1894 yılında Northampton Enstitüsü olarak başlamıştır. Enstitü, 1966 yılında ise Kraliyet onayıyla üniversite statüsüne kavuşarak Londra Şehir Üniversitesi adını almıştır.

Londra Şehir Üniversitesi, akademik ve mesleki eğitim programlarında öğrencilerin akademik başarası kadar öğrencilerin sosyal gelişimini ve profesyonelliğini de sağlamayı hedeflemektedir.

Londra Şehir Üniversitesi, yenilenen merkezleriyle birlikte tam donanımlı bir hale gelmiştir. Üniversitenin, birçok kurum ve kuruluşla güçlü bağlantısı bulunmaktadır.

Londra Şehir Üniversitesi’nin mezun öğrencileri, iş istihdamı konusunda çok geniş yelpazede seçeneklere sahip olurlar. Üniversite, öğrencileri tam donanımlı ve profesyonel bir şekilde kariyerlerine hazırlamaktadır.

Üniversite, Times Higher Education’ın yaptığı 50 yaşın altındaki en iyi 100 üniversite sıralamasında yer almaktadır.

Londra Şehir Üniversitesi, 17.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite, uluslar arası öğrenci sayısıyla İngiltere’de bulunan üniversiteler arasında baş sıralarda yer almaktadır. 

Londra Şehir Üniversitesi Eğitim Programları

Accounting

Actuarial Science

Business

Communications

Computing

Creative Industries

Creative Writing

Culture

Economics

Engineering

Finance

Foreign Languages

Health

Information Science

Journalism

Law

Management

MBA

Mathematics

Midwifery

Music

Nursing

Optometry

Politics

Psychology

Radiography

Sociology

Speech and Language Therapy

Translation

Londra Şehir Üniversitesi Lokasyon ve Ulaşım

Londra Şehir Üniversitesine, şehrin hemen her yerinden ulaşılabilmesi mümkündür.

Londra Şehir Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Profesyonel Rehberlik ve Sosyal Destek

Konaklama

Finansal Yardım

Kariyer planlama danışmanlığı

Londra Şehir Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar, 12.000 £ ve 15.000 £ arasındadır. 

Önemli İsimler

Margaret Thatcher, Britanyalı siyasetçi. Birleşik Krallık’ta en uzun süre başbakanlık yapan kişi ve ülkenin tek kadın başbakanı. Yakın tarihe iz bırakan kişilerden oldu.

Tony Blair, eski Birleşik Krallık başbakanı. 18 yıllık muhafazakâr iktidarlardan sonra, 1997’de İşçi Partisinden Birleşik Krallık başbakanı seçilmiştir.

Olga Freimut, TV ünlüsü

Will Lewis, The Telegraph’ın editörü

Brendan Barber, TUC başkanı

Michael Fish, eski meteoroloji uzmanı

Dermot Murnaghan, haber spikeri

Faisal Islam, gazeteci

İngiltere’de üniversite eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

University of Wolverhampton

University of Wolverhampton

Wolverhampton Üniversitesi (University of Wolverhampton) devlete ait bir üniversite olarak kurulmuştur. Wolverhampton Üniversitesi’nin tarihi 1835 yılına, Wolverhampton Mekanik Enstitüsüne (Wolverhampton Mechanics’ Institute) dayanmaktadır.

University of the West of Scotland

University of the West of Scotland

Batı İskoçya Üniversitesi (University of the West of Scotland) İskoçya’nın Paisley bölgesinde devlet üniversitesi olarak kurulmuştur. Batı İskoçya Üniversitesi, 2007 yılında 2 üniversitenin ortaklığıyla (Paisley

İngiltere’de Üniversite Okumanın 9 Avantajı

İngiltere’de Üniversite Okumanın 9 Avantajı

Dünyanın en iyi üniversitelerinde okuma şansını yakalarsınız. İngiltere’de eğitim alacağınız ortalama bir üniversite bile dünya sıralamalarında yukarılarda yer alır. Dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesinin

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz