British Study Centres

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

British Study Centres Dil OKulu
İngiltere Bayrak

Genel Bilgiler

Brighton, Londra, Oxford, Manchester, York, Edinburgh’ da okulları bulunan British Study Centres, her yıl binlerce yabancı öğrenciye hizmet veriyor.1930’dan bu yana British Study Centres ailesi, dünyanın dört bir yanından gelen değerli öğrencilerine yalnızca eğitim ve öğretim sağlamıyor aynı zamanda yaşamlarına bakış açılarını değiştirip, geleceğe dönük hayallerini genişletiyor. BSC’ da Genel İngilizce dil kurslarından, genç öğrenciler için ilkbahar ve yaz kamplarına veya öğretmenlik kariyerine başlamanıza yardımcı olacak TEFL kurslarına kadar pek çok program bulunmaktadır. Spor Eğitimi kursları için Manchester City,  University Pathways programları için NCUK ve Language Cert gibi dünyaca ünlü kuruluşlarla ortaklıkları vardır.

British Study Centres Brighton

Brighton, sahip olduğu üniversiteler sayesinde çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapan canlı bir şehirdir. Yerel halkı sıcakkanlı ve hoşgörülü bir yapıya sahiptir. İngilizlerin “denizi olan Londra” dedikleri Brighton, ülkenin güney sahillerinde yer alır. Sanat ve tarih müzeleri, alışveriş merkezleri, parklar ve eğlence alanları yer alan Brighton’da yıl boyunca birçok sıra dışı festival ve sanat etkinlikleri düzenlenir. Öğrencilerin ders çalışırken eğlendiği aynı zamanda sıcak İngiliz kültürüyle kaynaştıkları en güzel yerlerdendir. Tatil ve İngilizce eğitimini bir arada almak isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir. Çok tercih edilmesinin bir başka sebebi de Londra’ya uzaklığının 80 km kadar kısa bir mesafe olmasıdır.

Sahile yakın bir mesafede olan British Study Centres Brighton Dil Okulu, öğrencilerin eğitim alırken en iyi şekilde zaman geçirmeleri amacıyla tasarlanmıştır. Programında pek çok akademik ve sosyal aktivite barındıran bu okulun içinde her imkana sahipsiniz. Kablosuz ve sınırsız internet, aydınlık ve refah sınıflar, kütüphane, bilgisayar odası, dil öğrenme merkezi, dinlenme merkezi. Hem ön hem arka bahçesi bulunan kampüsün içerisinde çeşitli kafe ve restoranlar vardır. Kendi zevkinize göre istediğiniz saatte, dilediğinizi kullanabilirsiniz.

British Study Centres Brighton Dil Okulu İngilizce Kurs Programları

 • Genel İngilizce Programı
 • Akademik İngilizce Programı
 • İş İngilizcesi Programı
 • Sınavlara Hazırlık (IELTS, TOEIC/TOEFL , Cambridge FCE ,CAE )
 • Online İngilizce Programı
 • Kariyer Kursu
 • Yaşam İçin İngilizce Programı
 • Pre-Sessional ve In-Sessional Programları

Konaklama Seçenekleri

 • Aile Yanı Konaklama

  Konaklama için aile yanını seçen öğrenciler, genellikle okula bir otobüs uzaklıktaki evlerden birinde kalıyor ve ortalama gidiş geliş süresi 40 dakika sürüyor. Odalarında kendileri için öğrenci masası, dolap ve yatak takımları ev sahibi tarafından veriliyor. İngiliz aile ve ev kültürü ile yakından tanışma imkanı sunan bu konaklamayı tercih eden öğrencilerden host aileleri ile bağlarını koparmadan senelerce sürdürenlerin sayısı bir hayli çoktur.

 • Öğrenci Evi Konaklama

Sizin gibi yurt dışından gelmiş öğrenciler ile aynı evi paylaşmak, sosyalleşmek ister misiniz? Çok güzel arkadaşlıklar kurduran bu evlerde öğrenciler; mutfağı, salonu ve banyoyu ortak kullanıyorlar. Aynı zamanda her öğrencinin kendi odasında çalışma masası ve dolap bulunuyor. BSC ‘ın temin ettiği bütün paylaşımlı öğrenci evleri; okula yürüme mesafesindedir. Çevrelerinde süpermarketler, uygun fiyatlı mağazalar, kafeler ve restoranlar gibi öğrencilerin  ihtiyaçları olabilecek pek çok  yer bulunuyor. Öğrenciler kendi yemekleri ister kendi hazırlıyor ister dışarıdan sipariş edebiliyorlar.

 • Öğrenci Yurdu (Rezidans) Konaklama

  Öğrenci yurdunu tercih eden öğrenciler, Brighton tren istasyonuna ve deniz kenarına yakın ve güvenli bir bölgede kalıyor. Kendi odalarında kendilerine ait banyoya sahip olan öğrenciler, yemek ihtiyaçlarını dışarıdan veya kendileri ortak mutfakları kullanarak karşılıyorlar. Otelleri aratmayan kalite ve standartları ile bu yurtlar her sene daha çok seviliyor. Yurdun tamamı öğrenci ve ortalama yaş grubunuza yakın olacağı için ortak alanlarda pratik yapmanız ve sosyalleşebilmeniz çok kolay olacaktır.

Okulun Sahip Olduğu Özellikler

 • 350 Öğrenci Kapasitesi
 • En Fazla 14 Kişilik Sınıflar
 • 15 Modern Sınıf
 • Kütüphane
 • Kafeterya
 • Geniş Bahçeler
 • Ücretsiz WIFI
 • Brighton Şehir Merkezine 25 dakika Yürüme Mesafesinde
 • Minimum Yaş Sınırı 16’dır
 •  

Sosyal Aktiviteler

Sosyalliğe zaman ve önem veren bu okula geldiğiniz ilk gün İngilizlerin meşhur çayı ile karşılanırsınız. Size okula geldiğiniz ilk günlerden itibaren sıcak ve samimi davranışlarıyla evinizde gibi hissettirmeye çalışan  British Study Centre’ın sosyal aktivite programları çok kapsamlı olmakla birlikte, öğrencilerin Brighton’da eğitim alırken en iyi şekilde zaman geçirmeleri amacıyla tasarlanmıştır. Haftalık sosyal programının içinde  plaj barbeküleri, uluslararası yemek partileri ve şehir yürüyüş turu gibi çok çeşitli etkinlikler sunar. Merkezde yürüyüş yaparken  Kraliyet Köşkü, ünlü Brighton İskelesi gibi ünlü ve tarihi yerlere öğrenciler götürülür, gezdirilir. Mükemmel doğası ve zengin mimarisi ile dolu Brighton yürüyüş için ideal bir şehirdir. Aynı zamanda yaz kış fark etmeksizin, öğrencilerin kaynaşmasını sağlamak amacıyla kampüs içinde veya yine okulun ayarladığı yerlerde(tekne, sahil, kulüpler) etkinlikler düzenlenmektedir. Bu parti ve organizasyonlar (büyük çoğunluğu ücretsizdir) öğrencilerin iyi zaman geçirmesi, kaynaşması ve İngilizce pratik yapabilmeleri için düzenlenmektedir.

Brighton’da Ulaşım

Şehri merkezine en yakın havaalanı Gatwick Havaalanı’dır ve ortalama 40 dakika uzaklıkta yer alır. Gün içerisinde çok sık olan konforlu tren seferleri ile 45-50 dakikada Londra’ya ulaşabiliyorsunuz. Şehir içinde en yaygın ulaşım araçlarından birisi bisiklettir. Bisiklet sürücüleri için özel ve geniş yollar vardır. Şehir içi otobüs hatları da diğer ulaşım araçlarındandır. Uygun fiyatlı uzun dönemli veya tek kullanımlık biletler alıp toplu taşımalardan özgürce yararlanabilirsiniz.

Tanıtım Videosu

İngiltere dil okulları fiyat listesini incelemek için tıklayınız. İngiltere’de dil eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast Image

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Shaftson English Sosyal Aktiviteler Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya Ülke Bilgileri Avustralya’da Konaklama Genel Bilgiler 26 yıldan beri

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz