Avustralya’da Yaşam

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Avustralya’da Yaşam

Avustralya güzel plajları, kristal mavi suları, muhteşem antik kaya oluşumları ve bozulmamış yağmur ormanlarıyla doğal bir harikalar diyarıdır. Eğitim hayatınız boyunca bu güzel ülkenin tadını çıkararak hem eğlenip hem de kaliteli bir eğitim alabilirsiniz. Avustralya, dünyanın en büyük altıncı ülkesidir ve kilometrekare başına en düşük nüfus yoğunluğuna sahiptir. Ülke, birçok milletten göçmen barınır, bölgesel merkezlerde güçlü bir kültürel çeşitlilik vardır.

Avustralya’daki hayatınızda sahip olacağınız özgürlük ve eşitlik herkesin sorumluluklarını yerine getirmesine bağlıdır. Sizden, sadık olmanız, demokratik yaşam biçimimizi desteklemeniz ve herkes için belirtilen yasalara uymanız beklenir. Avustralya kültürel çeşitliliği olan bir toplum olduğundan kişilerin günlük hayatta giydiği giysilerin çeşitliliği de bunu yansıtmaktadır. Birçok kişi rahatlık nedeniyle ya da sosyal konum veya ortama göre rahat giysiler tercih eder. Birçok kişi de, özel günlerde dinsel ya da geleneksel özelliği olan giysilerini giymeyi tercih edebilirler.

Avustralya Dil Okulları Görsel 4

 

Pek çok Avustralyalı sosyal hayatlarında başkalarına gönüllü olarak yardımcı olmaktadır. Gönüllüler yaptıkları iş için para almazlar, fakat zamanlarını ve becerilerini toplumun ve kendilerinin faydası için kullanırlar. Gönüllülük bir tercih meselesidir ve zorunlu değildir. Çalıştığınız ücretli bir işe bir alternatif sayılmaz ancak ücretli bir işe girmeniz için gerekli becerileri ve iş deneyimini sağlayabilir. Gönüllü olarak çalışarak, İngilizce öğrenmekle özdeşleştirilen kaygıların üstesinden de gelebilirsiniz. Avustralya’da araba sahibi olmak ülkemizle kıyaslanmayacak kadar ucuzdur. Araç kullanmak için sürücü belgenizin ve kullandığınız aracın ruhsatının bulunması yeterlidir. Genellikle trafik kuralları çok sıkıdır ve cezaları ağırdır. Ülkede, şehirlerinin ve kasabalarının çoğunun arasında büyük mesafeler olduğundan, Avustralyalılar toplu taşıma yerine özel araçları tercih etmektedirler.

Ülkede tütün ürünleri içilmesi, birçok devlet dairesi, sağlık klinikleri ve işyerleri dahil, giderek artan sayıda yerde yasaklanmaktadır. Çoğu eyalet ve bölgede, lokanta ve alışveriş merkezlerinde de sigara içilmesi yasaktır. Avustralya’da seçilen bölgeyle orantılı olarak kiralık ev bulmakta biraz zor ve ayrıca kiralar da pahalı olabilir. Öğrenciler bu sebeple paylaşımlı evlerde kalmayı tercih ederler. Genellikle ev sahipleriyle kiracılar arasında sözleşmesi yapılarak en başta koşullar belirlenir. Bu aşamada öğrencilerimiz tercihine göre ilk kalacakları evi onlar henüz varmadan ayarlıyor ve karşılayıp evlerine yerleştiriyoruz.

Avustralya’da Full-Time İş İmkanları

Avustralya pandemi sonrası öğrencilere iş imkanı fırsatı yaratmak adına çalışma saat sınırını kaldırdı. Birçok öğrenci full-time çalışarak yaşam masraflarını büyük oranda karşılayabilir, Avustralya’da rekabetçi bir iş hayatı söz konusudur. Ne kadar çabuk iş bulabileceğiniz sizin niteliklerinize ve aradığınız iş türüne bağlıdır.

Avustralya’ya Hoş Geldiniz Mesajı

 

Real Eğitim olarak öğrencilerimizin Avustralya’daki eğitim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri her türlü sıkıntıda destek ve danışmanlık hizmetine devam ediyoruz. Öğrenim kurumunuz da, orada eğitim gördüğünüz sürece doğabilecek sorunlar konusunda size yardım edecektir. Sizin, güvenlik ve sağlık konularında ve Avustralya’da yaşamaya ve okumaya alışmakta zorluk çekmeniz durumunda ulaşmanız için bir öğrenci danışmanı her okulda mevcuttur.

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okullar hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın.       Telefon: 0216 348 48 38    Mail:info@realegitim.com 

Tüm dil okullarının fiyat listelerini görmek için tıklayın.

 

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler İngilizce Kurs Programları Neden Shaftson English Gold Coast? Konaklama Seçenekleri Okulun Sunduğu İmkanlar Tanıtım Videosu & Galeri Konum Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz