Avustralya’da Yaşam ve Çalışma Koşulları

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Avustralya’da Yaşam ve Çalışma Koşulları

Avustralya denilince akla ilk Sydney Opera Binası, muhteşem sahiller ve plajlar, kanguru ve koala gibi sevimli  hayvanlardır .Ancak Avustralya bundan çok daha fazlasıdır. Evet muhteşem plajları, kendine has hayvan ve bitki çeşitliliği ve büyük mercan kayalıkları var tabii ama aynı zamanda samimi ve dost canlısı insanları, güvenli, düzenli hayatı, bozulmamış doğası, ve de kaliteli eğitim olanaklarıyla Avustralya fırsatlarla dolu harika bir coğrafyadır.

Avustralya’da yaşam

Avustralya’da yaşam sizin için inanılmaz bir deneyim olabilir. Dünyanın altıncı büyük ülkesi olan  7.692.000 km yüzölçümüne sahip Avustralya’da sadece 23 milyon insan yaşamaktadır. Avustralya iş olanakları ve  yüksek ücretleriyle yurtdışında yaşamayı düşünen kişilerin cazibe merkezidir. Avustralya’da yaşam stresten uzak, sakin ve huzurludur. Her yıl  yapılan en yaşanabilir şehirler listesinde Avustralya’dan 3-4 şehir ilk 10’da yer almaktadır.

Avustralya İngilizcesi

Resmi dili İngilizce olan Avustralya’da  sonradan ülkeye katılanlar başta alışık olmadıkları bir İngilizce aksanıyla karşılaşsalar da zaman içinde çok kolay uyum sağlarlar. İngilizceden sonra Uzakdoğulu nüfusun fazla olması sebebiyle en çok Asya dilleri ( Çince, Japonca, vb.) yaygındır.

Avustralya İklimi

Avustralya’da iklim ılımandır. Yazları oldukça sıcak kışları ise kısmen yağmurlu geçer. Kış sıcaklık değerleri 8 C’nin altına pek düşmez. Yazın ise sıcaklık 40C’yi geçen, yangın riski bulunan bir ülkedir.

Avustralya’da Eğitim Almanın 10 Avantajı

 • Dünya çapında kabul görmüş yüksek eğitim kalitesi;
  Avustralya Üniversiteleri, yüksek standartta eğitim sunarlar, her yıl açıklanan en iyi üniversiteler listesine Avustralya’dan 7-9 üniversite  girmektedir. Avustralya, mühendislik, finans, hukuk, IT ve yönetimle ilgili bir çok alanda güncel içerikli, ilgili sektörlerin ihtiyaçlarına uygun mezunlar yetiştirir. Avustralya Hükümeti, üniversitelerin  kalitelerini artırarak devam ettirmeleri için üniversitelere çok büyük fonlar ayırırlar.
 • Ekonomik okul ücretleri ve istikrarlı kur;
  Avustralya parası, Avustralya Dolarıdır. Diğer İngilizce konuşulan ülkelerin paraları ile Avustralya doları karşılaştırıldığında oldukça ekonomiktir, Euro, Amerikan Doları ve Sterlin karşısında oldukça ekonomiktir. Bu nedenle  çocuklarını Avustralya’ya eğitime gönderecek aileler daha az kur endişesi yaşarlar.
 • Avustralya’da Irkçılık Yoktur!
  Avustralya dünyanın her yerinden gelen göçmenleri ve Avustralya’da eğitim almak için gelen uluslararası öğrencileriyle  adeta bir mozaik gibidir. Avustralya, barış ve refah içinde yaşayan kozmopolit bir toplum yapısına sahiptir. Avustralya vatandaşlarının en az %25’i yurtdışında doğmuştur.
 • Avustralya’da eğitim sonrası iş olanakları oldukça fazladır;
  Avustralya, yüksek sosyal refaha erişmiş olsa da  hala gelişmekte olan bir çok sanayisi vardır. Avustralya’da mühendislere, doktorlara, muhasebecilere  hala çok ihtiyaç vardır. Avustralya’da üniversitede eğitim alanlar,  eğitim sonrası 2 yıl çalışma izni elde ederler. Bu izinle full-time çalışabilir, isterlerse oturum izni başvurusu yapabilirler.
 • Avustralya çok güzel bir ülkedir;
  Avustralya’da eğitim  denilince akla ilk  güzel ve uzak olması gelir. Ancak Avustralya  gizli kalmış bir cennet gibidir. Avustralya’nın iklimi , doğal güzellikleri, düzenli ve güvenli hayatı Avustralya’yı diğer ülkelerden birkaç adım öne çıkartmaktadır.
 • Avustralya, en yaşanabilir ülkelerin başında gelir.
  Her yıl yapılan en yaşanılabilir şehirler listesinde Melbourne bir numaradır. Sydney, Brisbane, Adelaide ve Perth ilk 10’da yer alır.
 • Avustralya dünyanın en iyi plajlarına sahiptir.
  Eğer yüzmeyi, güneşlenmeyi, sörfü  ve şnorkeli seviyorsanız Avustralya’ya bayılacaksınız. Avustralya bozulmamış kıyılarıyla ve plajlarıyla size eğitim alırken harika bir tatil keyfi yaşatacak.
 • Avustralya’da uluslararası öğrenciler haftada 40 saat full-time çalışabilir.
  Avustralya’da ister dil eğitimi alın, ister üniversite resmi olarak minimum saat ücreti 18 AUD’dan iş bulup çalışabilirsiniz.
 • Avustralya üniversitelerinde lisans eğitimi 3 yıl master eğitimi ise 1 yada 2 yıl şeklinde  alternatifli olarak sunulmaktadır.
 • Avustralya’da öğrencilere bir çok restoran, cafe ve alışveriş merkezlerinde indirim sunulur.

Avustralya'da Ekonomik İngilizce 175'AUD'dan Başlayan Fiyatlarla

 

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okullar hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın.       Telefon: 0216 348 48 38    Mail:info@realegitim.com 

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler İngilizce Kurs Programları Neden Shaftson English Gold Coast? Konaklama Seçenekleri Okulun Sunduğu İmkanlar Tanıtım Videosu & Galeri Konum Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz