Avustralya’da Hangi Şehirde Dil Eğitimi Almalısınız?

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Avustralya’da eğitim için en çok tercih edilen şehirler.

Avustralya dünyanın en geniş 6.ülkesidir. Çok geniş parkları, tertemiz havası, geniş kara yolları, akıcı trafiği, bahçeli müstakil evleri ve suç oranlarının azlığı ile Avustralya yaşamak için dünya üzerinde en ideal ülkelerden bir tanesidir.

Avustralya dünyanın en çok öğrenci olan ülkelerinden bir tanesidir. Çoğunlukla ılıman iklime sahip bu ülkede dil okullarının kalitesi büyük oranda devletin sıkı denetimi altındadır. Çok kültürlü bu ülke, yabancılara kucak açan, sıcakkanlı, misafirperver, saygılı ve kurallara uymayı prensip edinmiş insanlardan oluşur. Suç oranlarının oldukça düşük olduğu Avustralya’da dil eğitimi almak bir çok farklı deneyim sunar. Asya, Avrupa, Ortadoğu, ve Güney Amerika’dan gelen bir çok öğrenci ile birlikte dil eğitimi alarak  sosyalleşme ve konuşma pratiği imkanı bulabileceğiniz Avustralya’da IELTS  gibi dünyada kabul gören İngilizce seviye belirleme testlerini de alarak İngilizcenizi taçlandırabilirsiniz.

Avustralya’da İngilizce Dil eğitiminde en çok tercih edilen şehirler;

BRISBANE: Avustralya Kıtası’nın doğusunda bulunan Brisbane Queensland Eyaleti’nin başkentidir. Brisbane Nehri’nin çevresine kurulu şehir merkezi, yüksek gökdelenlerle çevrilidir. Yaşam maliyetleri düşük, yaşam standartları ise çok yüksektir. Dil okulu fiyatları diğer şehirlere göre daha ekonomiktir. Brisbane botanik ve hayvanat bahçeleri, canlı sosyal gece hayatı, sahip olduğu kaliteli nüfusuyla, Sydney ve Melbourne’dan sonra Avustralya’nın en büyük üçüncü şehri olan Brisbane nüfusunun % 21 Avustralya dışında doğmuş göçmenlerden oluşmaktadır. En çok göç aldığı ülkeler İngiltere, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Yeni Zelanda’dır. Brisbane iklimi, yaz ve kış mevsimleri arasında çok farklılık göstermektedir. Yazın ortalama en yüksek sıcaklık 30 derece, kışın ortalama en düşük sıcaklık 10 derecededir. Brisbane’dan 1000 km uzaklıktaki Sydney ’e uçakla 1 saat 15 dakika ya da trenle 16 saatte gidilebilir.

SYDNEY: Sydney 4 milyonu aşkın nüfusuyla Avustralya’nın en büyük şehridir. 2000 yılında Yaz Olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapmış olan şehir, Economist dergisinin her yıl yayınladığı dünyanın en yaşanabilir şehirleri listesinde 2008 yılında 9. Sırada yer almıştır. Yaş ortalaması 34 olan Sydney nüfusunun % 32’si Avustralya dışında doğmuş göçmenlerden oluşmaktadır. En çok göç aldığı ülkeler İngiltere, Çin, Yeni Zelanda, Vietnam ve Lübnan’dır. Opera Binası, müzeleri, doğal parkları, hayvanat bahçesi, plajları ve festivalleriyle Sydney, yılda ortalama 10 milyon turiste ev sahipliği yapar. Bol aktivite ve eğitim sunan İngilizce dil okullarında İngilizceyi öğrenirken yarı zamanlı çalışma fırsatı vermektedir. Dünyanın ve Avustralya’nın en iyi üniversitelerinden sayılan University of Sydney’e ve UNSW gibi birçok saygın Üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Sydney’de yaz aylarında ortalama hava sıcaklığı 25-30 derece, kış aylarında ise ortalama 5-10 derecedir.

CAIRNS: Cairns; Avustralya’nın kuzey doğusunda 135.000 nüfuslu küçük bir şehirdir. En önemli geçim kaynağı turizm olan Cairns her yıl binlerce dalış meraklısına ev sahipliği yapmaktadır. Sydney, Melbourne  ve Brisbane‘nın  ardından Avustralya’nın en fazla turist çeken şehri olan Cairns muhteşem tropik plajlara ,egzotik adalara ve şaşırtıcı doğal güzelliklere sahiptir. Yaz aylarında 40 dereceye kadar çıkan hava sıcaklığı kışın 20 derece seviyelerindedir. Şehir içi ulaşım için öğrenciler genellikle bisikletleri tercih etmektedir. Cairns, Brisbane‘ a 2 saat Sydney’e 3 saat uçak mesafesinde bulunmaktadır.

PERTH: Bir buçuk milyonu aşkın nüfusuyla Batı Avustralya’nın en büyük şehri olan Perth, dünyanın en güneşli şehirlerinden bir tanesidir. Plajları ve doğal güzellikleriyle dünyanın dört bir tarafından turist ve öğrencilerin ilgisini çeken Pert’in turizmin yanı sıra şehrin çevresinde bulunan zengin maden yatakları yerel halk için en büyük geçim kaynağıdır. Öğrenciler için geniş çalışma fırsatları da sunan şehrin bir diğer avantajı ise şehir merkezinde otobüs ulaşımının ücretsiz olmasıdır. Perth, Economist dergisinin her yıl yayınladığı dünyanın en yaşanabilir şehirleri listesinde 2008 yılında dördündü sırada yer almıştır. Perth’in iklimi Akdeniz iklimiyle benzerlik göstermektedir. Yaz aylarında ortalama 30 derece, kışın ise ortalama 10 derecedir. Diğer Avustralya şehirleriyle kara bağlantısı olmasına karşılık, şehirlerarası ulaşımda uçak tercih edilmektedir. Sydney ve Melbourne’e 5 saat uçak mesafesindedir.

MELBOURNE:  Melbourne Economist dergisinin her yıl yayınladığı dünyanın en yaşanabilir şehirleri listesinde Kanada’daki Vancouver ile birlikte dünyanın en yaşanabilir şehri seçilmiştir. Victoria eyaletinin başkenti olan Melbourne dört milyonu aşkın nüfusuyla Avustralya’nın en büyük ikinci şehridir. Yaşam maliyetleri Sydney’den daha düşüktür. Harika bir mimarisi ve düzenli bir şehir hayatı vardır. Temiz ve güvenli bir şehirdir. Ulaşım ağı çok gelişmiştir. Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde başı çeken üniversitelerden University of Melbourne, Monash, RMIT, La Trobe Melbourne’da bulunur. Melbourne öğrencilere part-time  çalışma fırsatları sunmaktadır. Bir eğitim, spor  ve kültür merkezi olarak ünlenmiş olan Melbourne ideal bir öğrenci kentidir. Melbourne, dünyanın dört bir tarafından gelmiş insanların huzur içinde birlikte yaşadığı çok kültürlü bir şehirdir. Çok sayıda Yunan, İtalyan ve Türk göçmene de ev sahipliği yapar. Türklerin ise yaşamak için en çok tercih ettiği şehirdir.  Melbourne Akdeniz kültürünün izlerini taşır. Yaz aylarında ortalama hava sıcaklığı 28 derece, kışın ise 10 derecedir. Melbourne ‘dan Sydney’e 1 saat 10 dakikalık uçak yolculuğu ile ulaşılabilmektedir.

ADELAIDE: Güney Avustralya eyaletinin  başkenti Adelaide, bir milyonu aşkın nüfusuyla, kıtanın en büyük beşinci şehridir. Şarap fabrikalarıyla ünlü Adelaide  turizm ve servis sektöründe iş imkanları geniş olan bir kenttir. Ekonomik bir şehir olması nedeniyle öğrenciler tarafından tercih edilen Adelaide nüfusunun % 24’ü Avustralya dışında doğmuş göçmenlerden oluşmaktadır şehrin en çok göç aldığı ülkeler ise İngiltere, İtalya, İskoçya , Vietnam ve Yunanistan’dır. Adelaide iklimi Akdeniz iklimi özellikleri göstermektedir. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 30 derece kışın ise 10 derecedir. Adelaide Sydney’e 1 saat 40 dakika Melbourne’e 1 saat uçak mesafesindedir.

DARWIN: Ülkenin kuzey bölgesindeki toprakların başkentidir. Avustralya’nın kuzey sahilinde yer alan Darwin şehri muhteşem doğasıyla 50’den fazla ulusun yaşadığı bir yer olarak dikkat çekmektedir. Sahip olduğu tropik iklim sayesinde genellikle sıcak ve ılıman bir havaya sahiptir. Onlarca farklı kültürün hala yaşamaya devam ettiği Darwin’de doğa güzellikleri, ulusal doğa parkları, sokak pazarları, şenlikler, müzeler, mimari, vahşi doğa turları ve eşsiz güzellikteki plajlar dikkat çekmektedir. Bu şehirde Aborjin sanatları satın alabileceğiniz harika yerler vardır. Kaliteli eğitim standardı anlayışı ve kaliteli üniversiteleriyle eğitim için oldukça ideal şehirlerden bir tanesidir.

GOLD COAST: Doğusunda Pasifik Okyanusu; batısında ise  “Great Dividing Range’’ sıradağlarının eteklerinde bulunan ve tabii güzelliği nedeniyle doğal Dünya Mirasları olarak listelenmiş ‘Lamington Milli Park’ı bulunur. Gold Cast 554 bin civarı nüfusuyla Avustralya’nın 6.büyük şehridir. Turistik merkezleri, ünlü plajları, 42 kilometreye varan sörf sahilleri, ulusal parkları, golf merkezleri ile Avustralya’nın en renkli şehirlerinden birisidir. Aynı zamanda tam bir turizm cennetidir. Ayrıca kaliteli üniversiteleriyle eğitim için de ideal bir şehirdir. Ortalama sıcaklığı kış aylarında 15, yaz aylarında ise 35 derecedir.

Avustralya’da dil eğitiminde öğrencilerin en çok tercih ettiği bu şehirlerden kendinize en uygun gördüğünüz şehri seçerek Avustralya dil okullarında alacağınız İngilizce dil eğitimine adapte olma sürecinizi olumlu yönde şekillendirebilir ve tercih ettiğiniz şehrin sosyal-kültürel aktivitelerinden yararlanabilirsiniz.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler İngilizce Kurs Programları Neden Shaftson English Gold Coast? Konaklama Seçenekleri Okulun Sunduğu İmkanlar Tanıtım Videosu & Galeri Konum Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz