Amerika’da Sertifika ve Diploma Programları

Danışmanlarımızdan İngiltere Üniversiteleri Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Amerika’da sertifika programına katılarak kariyerinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Amerika’da İngilizcenizi geliştirirken bir yandan da mesleki becerilerinizi geliştirip uluslararası iş kültürü ve donanımı da kazanmak istiyorsanız Amerika sertifika programları tam size göre.

Yurtdışında eğitim planlamak ilk olarak çok bilinmeyenli bir denklemi çağrıştırsa da Real Yurtdışı Eğitim bu birçok bilinmezi sizin için çözecek ve sizin öncelikleriniz doğrultusunda size en uygun programı bulacaktır.

Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Amerika’da eğitim almak, size en başta dil hâkimiyeti ve özgüven kazandıracaktır. Bunun yanında bir diploma programına katılarak mesleki anlamda da kendinizi geliştirmiş olacaksınız. Birçoğumuzun çocukluk hayali olan Amerika, bu anlamda size çok güzel fırsatlar sunacaktır.

Amerika sertifika programlarının amacı öğrencilerini pratik iş hayatına hazırlamaktır. Programların ekonomik olması, iş hayatında kolay uygulanabilir bilgiler içermesi, kabul koşullarının esnek olması ve eğitim süresinin kısa olması gibi etkenler, öğrencilerin sertifika programlarına ilgisini arttırmıştır. Amerika’da sertifika eğitimi çoğunlukla üniversitelerde verilir ve program sonunda staj yapma imkânı vardır. En çok California eyaletindeki okullarda sertifika programları bulunmaktadır. Extension olarak bilinen bu programlara uluslararası öğrenciler de katılabilmektedir.

Amerika  diploma ve sertifika programları sizin için en doğru tercihtir. Çünkü sertifika programları sayesinde mesleki olarak alanınıza yoğunlaşıp teorik ve pratik eğitimi birlikte alabilirsiniz. Üstelik master programları için gerekli olan GMAT skoruna gerek yoktur ve esnek başlangıç tarihleriyle bu programlara başvuru yapmanız mümkündür.

Amerika sertifika programları, program sonunda Amerika’nın önde gelen şirketlerinde staj yapma imkanı da sunmaktadır. Bu şekilde aldığınız teorik eğitimi gerçek iş dünyasında deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca dokuz aylık programlara kayıt olduysanız, program sonunda Amerika’da yasal olarak bir yıl maaşlı çalışma izni de alabilirsiniz. Bu şekilde hem prestijli okullarda bir yıl eğitim almış, hem de Amerika’da bir yıl iş tecrübesi edinmiş olarak CV’nize değer katabilirsiniz.

Amerika’da Sertifika Programları Başvurusu için Gerekli Belgeler

 1. Transkript
 2. Diploma
 3. CV
 4. Niyet Mektubu
 5. Referans Mektubu
 6. TOEFL– IELTS  Skoru
 7. Banka Mektubu
 8. Başvuru ücreti
 9. Pasaport

Amerika Sertifika Programları Hakkında Diğer Bilgiler

Amerika’da sertifika ve diploma programlarına katılabilmeniz için en az lisans mezunu olmanız ve IELTS 5-5.5 veya TOEFL 60 skorları gerekmektedir. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler, önden alacakları İngilizce dil eğitiminin ardından sertifika programlarına devam edebilirler. Sertifika programı verilen birçok kurumda dil eğitimi olanakları da bulunmaktadır.

Alanlarında başarılı yöneticiler ve uzman akademisyenler tarafından verilen sertifika programı eğitimlerinde uluslararası alanda tecrübeli birçok insanla iç içe olacağınızdan, vizyonunuz ve iş ve arkadaş çevreniz genişleyecektir.

Amerika’da üniversite mezunlarının katılabildiği 1 yıllık akademik sertifika programları sonrasında 1 yıl çalışma izni verilmektedir.

Programlar her ocak, nisan, temmuz ve eylül ayları olmak üzere senede toplam 4 kere başlamaktadır.

Amerika’da En Çok Tercih Edilen Sertifika Programları 

 • İşletme
 • Pazarlama
 • Finans
 • İnsan Kaynakları
 • Sanat Yönetimi
 • Etkinlik Yönetimi
 • Medya ve Eğlence Yönetimi
 • Spor Yönetimi
 • Müzik Endüstrisi Yönetimi
 • Turizm İşletmeciliği
 
Amerika sertifika programları ücretleri hakkında gerekli bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Amerika sertifika programlarının yanı sıra İngiltere sertifika programları, Kanada sertifika programları, Avustralya sertifika programları hakkında detaylı bilgi almak için de Real Yurtdışı Eğitim’le iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz