Amerika Ülke Bilgileri

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Amerika Bayrak

Tam isim: Amerika Birleşik Devletleri

Başkent: Washington, D.C.

En kalabalık kent: New York

Yüz ölçümü: 9,529,063 km. kare

Nüfus: 306 milyon

Resmi diller: 
Resmi dili İngilizcedir ikinci dil başta İspanyolca olmak üzere birçok dil kullanılır.

“Bir iyimser bu dünyanın mümkün dünyaların en iyisi olduğunu düşünür; bir kötümserse gerçekten öyle olmasından korkar” diye bir söz vardır. Hangi tarafta yer aldığını bilmesek te, dünyanın bir yerlerinde bütün güzellikleriyle keşfedilmeye hazır yüzlerce şehrin beklediğine inancımız sonsuz. İşte bu yüzden yola çıkma vaktidir.

Amerika Kıtası, Batı Yarımküre’de, Yeni Dünya olarak adlandırılan bölgede, Kuzey Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika ve bunlara bağlı adalardan meydana gelen olağanüstü kıtalar ve adalar topluluğudur.

Hayaller ülkesi Amerika, dünyanın birçok köşesinden gelen insanlarıyla kültür mozaiği, bilimsel, teknolojik seviyesi, gelişmiş film teknolojisi ve aktif sosyal hayatıyla cazibesi yüksek bir ülkedir.

Dünyanın en heyecan verici ülkelerinden biri olan ABD, 50 eyaletten oluşan federal bir cumhuriyettir. Her eyaletin kendi başkenti vardır. Herkesin gitmek görmek istediği bir ülke olmasının yanında dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olarak kabul edilir. Eğer gezmeyi görmeyi eğlenmeyi seviyorsanız bu kocaman ülke tam size göre. Amerika’da 24 saat uyumayan Newyok, yıldızlar şehri Hollywood, ışıltılı eğlence merkezleriyle Los Angeles kesinlikle görülmeye değer şehirlerdir.

Amerika Birleşik Devletleri 9,529,063 km2 lik yüzölçümü ile dünyanın en geniş topraklarına sahip ülkelerden biridir. Ülke içindeki şehirlerarası uzaklık çok büyüktür.

Atlas okyanusu ile Büyük Okyanus kıyıları arasında saat farkı dörttür. Boston ile San Francisco arası 4.500 km’dir. Her eyalet kendi içinde bir devlettir.

Amerika içinde dört zaman dilimi vardır. Eyaletler arasında telefon görüşmeleri yaparken zaman farkını hesaba katmalısınız; New York’ta saat sabah 9’ken California’da 6 olduğunu düşünmelisiniz.

Amerika;  New York, Boston, Los Angeles ve San Francisco bölgelerine yanı sıra daha az bilinen farklı bölgelerde İngilizcenizi daha ekonomik şartlarda geliştirme imkânına sahip olabileceğiniz dil okulları ve üniversitelerden eğitim alma imkânları da sunmaktadır.

ABD’de hayat standartları yüksektir aynı zamanda yoksulluk ve mahrumiyet de vardır ve bunlar yalnızca iç kesimlerde değil ülkenin her yerinde görülür. Nüfusun çoğu kilometrelerce yayılmış büyük şehir banliyölerinde geniş arsalar üzerine inşa edilmiş evlerde yaşar. Otomobillerin yaygınlaşması ve şehir dışına alışveriş merkezlerinin açılmasıyla banliyölerde yaşamak cazip hale gelmiştir.

ABD’ye göçenlerin çoğu ya doğu ya da batı kıyısında yaşar: Florida hem Avrupalı hem de Amerikalı emeklilerin en gözde mekânıdır.

Amerika’da her şey Avrupa’da olduğundan daha geniştir. Ortalama bir aile daha büyük bir arsa üstüne kurulmuş daha büyük bir evde yaşar. Eyaletler arasındaki önemli farklılıklar bulunmaktadır.

Amerika’da yaşayan farklı kültürler sebebi ile dünya mutfaklarının pek çoğu ile karşılaşmanız mümkün. Diğer yandan dünyaya yayılan fast-food kültürünün anavatanı tabii ki Amerikadır.

Ülkedeki çeşitlilik her alanda karşınıza çıkacaktır. Her şehirde her bölgede hatta her köşe başında hediyelik objeler, kıyafetler, aradığınız aramadığınız her şeyi, her yerde kolaylıkla bulabileceksiniz.

Amerika dil okulları fiyat listesini incelemek için tıklayınız. Amerika’da dil eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Shafston English Gold Coast Image

Shafston English Gold Coast

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Shaftson English Sosyal Aktiviteler Avustralya Dil Okulu Fiyatları Avustralya Ülke Bilgileri Avustralya’da Konaklama Genel Bilgiler 26 yıldan beri

Malvern House Manchester Dil Okulu

Malvern House Manchester

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Manchester’da Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler

Malvern House Brighton Image

Malvern House Brighton

Genel Bilgiler Kurs Programları Konaklama Seçenekleri Neden Malvern House? Gezilecek yerler Tanıtım Videosu İngiltere Dil Okulu Fiyatları İngiltere Ülke Bilgileri İngiltere’de Konaklama Genel Bilgiler Malvern

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz