Almanya’da Yüksek Lisans (Master)

Danışmanlarımızdan İngiltere Üniversiteleri Hakkında Ücretsiz Bilgi Alın

Almanya’da yüksek lisans eğitimi hem çok uygun fiyatlı hem de çok prestijlidir. Teknolojiden sanata, işletmeden sosyal bilimlere birçok alanda güçlü akademik kadrosu ile Alman üniversitelerinde ücretsiz olarak yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. 

Almanya’da yüksek lisans eğitimi, devlet tarafından finanse edildiği için ücretsizdir.

Almanya’da bu kadar kaliteli bir eğitimin ücretsiz olarak alınabilmesinin nedeni, eğitimin devlet tarafından finanse edilmesidir. Üniversiteler, öğrencilerden eyaletten eyalete değişen, farklı fonlar veya öğrenci üyelikleri için yılda yalnızca 300-650 Euro civarında olan küçük bir ücret alır. Almanya, yurtdışında ücretsiz yüksek lisans yapabileceğiniz en avantajlı ülkelerden biridir.

Almanca hem Avrupa’da yaygın bir dildir; hem de Türkiye için de en önemli ticari dillerden biridir.

Almanca, Avrupa’da en çok konuşulan dillerden biridir. Almanya’da yüksek lisans eğitimi almanın artılarından biri de Almancayı öğrenme fırsatını bulacak olmanızdır. İngilizcenin yanında Almanca da öğrenmeniz profesyonel hayatınızda birçok avantaj sağlayacaktır.

Almanya’da birçok üniversitede hem İngilizce hem Almanca eğitim verilir. Dilerseniz eğitiminizi Almanca alabilir; bir yandan da yerel halk ile iletişimde olacağınız için Almanca öğrenme sürecinizi bir hayli hızlandırabilirsiniz. Tabii aynı zamanda eğitiminizi İngilizce alarak ve uluslararası öğrenciler ile İngilizce ile iletişimde kalarak İngilizcenizi de büyük ölçüde geliştirebilirsiniz. Almanya’daki eğitim sürecini etkili bir şekilde değerlendirirseniz, iki dile de hakim bir şekilde mezun olabilirsiniz.

Almanya’daki üniversiteler, dünyanın önde gelen endüstri şirketleriyle partner olarak çalışırlar. 

Almanya’da yüksek lisans eğitimini değerli ve farklı  kılan en önemli özellik, üniversitelerin çoğunun dünyanın da önde gelen şirketleri arasında yer alan endüstri ve sanayi kuruluşlarıyla birlikte entegre bir eğitim vermesidir. Almanya’da yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler, eğitimleri boyunca bu endüstri desteği veren kuruluşların projelerinde yer alırlar ve staj yaparlar. Bu sayede öğrenciler mezun olduğunda hem uygulamalı bir eğitim almış olur, hem de dünyanın önde gelen dev markalarında çalışma deneyimi ve referansı elde etmiş olurlar.

Almanya’da Yüksek Lisans için Gerekli Belgeler

  • Üniversiteden alınan onaylı transkript (Tercihen 2,70/4 GPA ve üzeri)
  • Üniversite diploması (Duruma göre öğrenci belgesi veya geçici mezuniyet belgesi de olabilir.)
  • Ayrıntılı CV 
  • Motivasyon mektubu
  • Öğretmenlerden/üniversite hocalarından referans yazıları (Kapalı zarf içerisinde, İngilizce veya Almanca olarak)
  • Varsa sertifikalar ve staj belgeleri 

Almanya’da Yüksek Lisans ile İlgili Diğer Bilgiler

  • Almanya’da Yüksek Lisans eğitimi çoğu üniversitede ücretsizdir. Ücretli olan üniversitelerde ise 700-1000 Euro civarı bir miktardır. Bu rakam İngiltere ve Amerika’yla kıyaslanınca, Almanya yüksek lisans eğitimi için çok cazip bir ülke olmaktadır.
  • Almanya’da yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamlayan öğrenciler, master sonrası Almanya’da 2 yıl çalışma izni kazanır ve bu çalışma izni sayesinde master eğitimi boyunca öğrendiklerini pratiğe dökme şansını yakalarlar.
  • Almanya’da master yapabilmek için İngilizce seviyesi en az TOEFL 550 veya IELTS 6,5 olması gerekmektedir. Öğrencinin not ortalamasının ise en az 2,5 olması gerekmektedir.
  • Yüksek lisans eğitimini Almanca almak isteyen öğrencilerin DSH, Testdaf sınavlarında başarılı olmuş olmaları ya da Goethe Enstitüsü’nün sertifikasını almış olmaları gerekmektedir.
 
2023 yılı eğitim planlarınız ve Almanya’da yüksek lisans programları fiyatları için danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya bilgi istek formunu doldurabilirsiniz

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz